01 maja - Wiosna i Pracy

01 maja Wiosny i Pracy

1 maja nasz kraj obchodzi Spring i Święto Pracy. Wielu pamięta jeszcze oryginalną nazwę święta — Międzynarodowy Dzień Pracowników. W Związku Radzieckim święto jest często nazywany po prostu — 01 maja.

Dziś w rosyjskiej wakacje stracił kolor polityczny, nie nazywa Wiosna i Święto Pracy jest dniem wolnym.

W Rosji 01 maja obchodzony był z czasów Piotra I. Ten dzień jest obchodzony jako święto i siewu wiosennego i nie miał wydźwięk polityczny. Mówili, że ten dzień idzie Yarylo nocy w białym obyarinnom (obyar — faliste tkaniny jedwabne, mory), srebrem lub złotem dysz nanoszone na jego małej głowie wieniec z czerwonych maków w rękach dojrzałych kłosów wszystkich wąwozów (pszenicy jarej, jęczmienia, owsa, gryki, prosa).

Gdzie będzie krok Yar Hops — Chleb nie neseyany wiosną rośnie, spójrz na otwartym polu Yarylo — lazurowe kwiaty na nim zapestreyut, spojrzeć na ciemnym lesie — śpiew ptaków zaschebechut i głośno zalane spojrzenia wody — białe ryby zabawy w jej flirtu. Tylko postawił stopę na ziemi Yarylo — słowiki latać (Słowik dni), die Yarylo w Jana dzień — słowiki milkną.

Cokolwiek nazwał ten dzień maja, 1 maja dla wielu tradycyjnie symbolizuje odrodzenie i nadejście wiosny. Dlatego w wielu krajach w Europie wypoczynku związanego z różnymi wiosennych kwiatów. W Hiszpanii, 1 maja jest uważany za święto wszystkich kolorach.

W tym dniu, młodych kawalerów dać narzeczonej kwiaty wciąż kwitnące. Na Sycylii, wszystko od małych do dużych, w dniach maja dzień zbierać łąka stokrotek, które, zgodnie z lokalnym przekonaniu, przynoszą szczęście.

Share →