10 najbardziej trujących roślin na naszej planecie, niektóre z których ...

10 najbardziej trujących roślin na naszej planecie, z których niektóre mogą cię zabić, nawet jeśli po prostu przejść obok

Kolekcja zawiera zakład do którego zbliża się niebezpieczeństwo, nawet. Niektóre z nich są tak toksyczne, że ich jad może robić szalone rzeczy.

Kapusta 1. skunks

Skunksowa kapusta jest bardzo duża. Rośnie na bagnach Ameryki Północnej. Zapach jak zapach roślin, która przydziela skunksa z niebezpiecznych sytuacji.

Chociaż Indianie wierzą niektórzy z kapustą skunk jadalnych, w rzeczywistości, roślina ta jest bardzo trujące. Powodem tego jest to, szczawian wapnia zawartego w roślinie. Jeśli jeść trujące kawałek kapusty, można poczuć silne pieczenie w ustach i gardle, osłabienie, a to będzie trudne do przełknięcia.

2. Jaskier

3.

Giant barszcz

4. Śmierć Camas

Hrabstwo Camas Dąb rośnie w lasach północno-zachodniej Ameryki. Camas ma jasne kwiaty i jadalne bulwy. Istnieje kilka gatunków tej rośliny, jeden z nich jest bardzo toksyczny – może to być widoczne na ciemny kolor. Nawet niewielka ilość trucizny Camas, dostania się do organizmu, może doprowadzić do śmierci z powodu dysfunkcji narządu.

Jeśli pole jest rosnąca Camas, przed posadzeniem spalić.

5. Anioł rury

Roślina ta rośnie w Ameryce Południowej. Podkreśla trio potężnego toksyn – atropina i skopolamina, hioscyaminę. W 2007 roku, wymienione rury anielskie w filmie „Oddech diabła Columbia”, które pokazały, że członkowie gangu korzystać z tej rośliny toksyny – skopolamina, aby włączyć człowieka w zombie.

Roślina ma właściwość naprawdę fascynujące – osoba jest przytomna, ale nie może być odpowiedzialny za swoje czyny. Dokument zawierał liczne opowieści grozy o efekt skopolamina. Jeden z nich powiedział mi, że po ekspozycji na toksyny, człowiek opróżnił mieszkanie, dobrowolnie wydał wszystkie swoje rzeczy do złodziei.

6. Himalayan blackberry

W przeciwieństwie do konwencjonalnych blackberry Himalayan macierzystych osiągnie pięć centymetrów średnicy i pokryte długimi kolcami przypominające zęby rekina. Podczas gdy konwencjonalne jeżyny można jeść, Himalayan może doprowadzić cię na pogotowie. Nawet sporadyczne dotykowy ciernistych roślin, powoduje ogromne szkody dla organizmu, w szczególności, pojawia się ryzyko uszkodzenia oczu i stracić dużo krwi.

Turystów ekstremalnych, którzy są świadomi trucizny tej rośliny na ciało, nosić odzież ochronną i okulary.

7. Gympie Gympie,

Australijskie drzewo Gympie Gympie, jest bardzo niebezpieczne i trujące. Rozdzierający ból z trucizną Gympie Gympie, który opisany jest jako strumień niszczy kwas, doprowadzić ludzi do samobójstwa. Tak, ludzie używali liści drzewa jako papier toaletowy, krótko po tym strzale.

W drzewie zawiera toksyny, pieczenie z których mogą utrzymywać się do dwóch lat po ekspozycji. Po zbadaniu Gympie Gympie, naukowcy doszli do wniosku, że trucizna może pozostać w organizmie nawet do dwudziestu lat. Drzewo trucizna może spowodować wstrząs anafilaktyczny, nawet u osoby zdrowej.

8. Nowa Zelandia pokrzywy drzewo

Nowa Zelandia pokrzywy drzewo – jedna z tych roślin, które mogą spowodować śmierć osoby, nawet jeśli po prostu przejść obojętnie. Wspaniała roślina osiąga wysokość pięciu metrów, ukrytego w innych zakładach i uzbrojeni w długie igły, wytwarza neurotoksyny. Jeden myśliwy dotyka pnia drzewa, zmarł z uszkodzenia układu nerwowego.

Jeśli śmierć nie nastąpiła natychmiast, trucizny prowadzi do polineuropatii, choroby zwyrodnieniowe i innych chorób psychicznych.

9. Wilczomlecz Laurel

Pomimo tej rośliny, można by pomyśleć, że należy w ozdobnym ogrodzie lub zadbanym parku. Jest to jednak bardzo mylące wrażenie: roślina jest bardzo trująca: korzystanie z kilku jej jagody prowadzi do niewydolności wielonarządowej (zaprzestania wszelkich oragnov), krwawienie wewnętrzne i pewną śmierć. Co ciekawe, niektóre plemiona wilczomlecz stosowane jako leki do Flipa silnie zainfekowanych pacjentów.

10. Glony „czerwona fala”

Share →