16 tydzień ciąży

16 tydzień ciąży

Na XVI tydzień ciąży rośnie brzuch sprzyja przemieszczeniu środka ciężkości, w wyniku zmian w chodzie i stają się trudniejsze do utrzymania równowagi. Więc trzeba wybrać wygodne płaskie buty lub na niskim stabilnym obcasie. Teraz przyszła matka może przeszkadzać swędzącą skórę na brzuchu i udach – to normalne, jak brzuch rośnie i skóra jest rozciągnięta.

Aby zapobiec pojawianiu się rozstępy (rozstępy), należy postępować zgodnie z diety, nie przejadać, tak aby masa dodaje kolejno.

Od 16 tygodnia ciąży w diecie przyszła mama musi wystarczająca ilość oleju musi być obecny (najlepiej rafinowany), takich jak słonecznik, kukurydza, lub oliwą z oliwek. Jest on również przydatny do stosowania na skórę specjalne środki rozstępów, ale lepiej nie kupować gotowych śmietanę i gotować w domu mieszaniny olejów: olej kosmetyczny dla dzieci dodać olejek eteryczny (skuteczny olej jojoba, kiełki pszenicy, neroli, lawendowy). Po kąpieli, delikatnie to środka domu na wilgotne skórę brzucha, pośladków, ud i piersi. W 16 tygodniu, kobieta może pojawić się duże niebieskie żyły na piersi – to nie powinno być powodem do niepokoju, ciało przygotowuje się do karmienia dziecka. Po ustaniu statków laktacji będzie normalne.

Sutki mogą już przyciemnić wokół nich czasem utworzone żółtawe guzki i włosy pojawiają – to wszystko rozwieje się w czasie. Dzieciak szybko się zmienia też. Teraz jego ciało stało się bardziej proporcjonalne kończyny wydłużone.

Wzrostu płodu w 16 tygodni 12,5 cm i ciężarze około 50-52 gramów. Na USG zdjęcie na ten termin jest już wyraźnie widoczne genitalia dziecka i może dokładnie określić płeć dziecka. Przyszłość dziecko rozwija strun głosowych. Ciało dziecka jest pokryta olejem.

Jest aktywnie w ruchu, wykonując salta, począwszy od ścian macicy, kobiety pierwiastek, co do zasady, nie ma poczucia tych ruchów, a jeśli w drugiej ciąży, przyszła mama może już wykryć słabe perturbacji.

Share →