23 tydzień ciąży

23 Tydzień Ciąży

Słuchaj swoich uczuć i myśli w tym okresie jest bardzo ciekawe. Zwiększona aktywność hormonalna może być chore stawy rąk, zaburzenia zmysłu równowagi. I nawet czuł swój chód i zwiększone napięcie macicy. Sen potrzebują więcej niż zwykle, do dziesięciu godzin dziennie.

Teraz przyszła mama może być trudno chodzić – jeśli ból pleców, lekarze zalecają noszenie bandaża i zdjąć obciążenie kręgosłupa. Ale nie umieścić go przedwcześnie: Istnieje ryzyko nadmiernej zrelaksować mięśnie pleców.

Problemy z żyłami, obrzęk, rozciągające i inne karnetów po porodzie. Lekarz może zrewidować swoją dietę i sugerują użycie mniejszej ilości cieczy. Ponieważ istnieje dużo estrogenów, organizm zachowuje więcej płynu potrzebnego do produkcji łożyska i mleka.

W związku z tym, moc jest regulowana – konserwy, chipsy, ogórki w diecie ciąży prawie nie musi być obecny (tak, mimo wszystkich uprzedzeń!). I nie powinno być dużo mleka, dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży – czas, kiedy organizm potrzebuje zwłaszcza wapnia.

Moje dziecko. Rozwój szóstego miesiąca

Stają się wymagalne 23 tygodni ciąży, płód potrzebuje więcej tlenu – aktywnie rozwija mózg, który na koniec 6 miesięcy będzie ważyć 100 gramów jest konieczne często chodzić, oddychać świeżym powietrzem i pamiętaj, aby opanować sztukę prawidłowego oddechu i relaksu. Pierwszy poród przyczyni się znacznie łatwiejsze.

Widoczne na USG, że dziecko chwyta trzymać pępowiny jest wpychany w jego powłoki wodnej, dla niego, które teraz – cały wszechświat. Gdy jest 23 tydzień ciąży, ciężar dziecka jest między 450 a 500 g, a wysokość – około 28 cm.

Narządy płciowe są już dość dobrze rozwinięte, a dziewczęta w jajnikach są miliony jaj. Szkolenia odbywają się płuca dziecko „oddycha”, a dokładniej, wykonuje ruchy oddechowe, ale nie najłatwiej rozwijać przed dostawą. Układ trawienny jest w pełni ukształtowany, śledziona była zaangażowana w pracę, a już produkuje monocyty i limfocyty.

Praca z siły i, i układu hormonalnego.

Mamo, co czujemy w tym czasie?

Brzuch rośnie większa, konieczne jest, aby krem ​​na rozstępy i jeść więcej witaminy E, K, PP. Co się dzieje w naszym organizmie? Pierwsze zwiastuny przyszłych rodzajów – świeci skurcze macicy.

Nasze pociągi macicy, które odczuwane jako złe skurcze.

Kiedy masz 23 tygodni ciąży, poruszając się bardziej jasne, i często zdarza się, że dziecko ma aktywnego życia nocnego. Teraz dziecko, przechwytywanie płynu owodniowego może zacząć czkawki, a mama czuje się mały odbijania w brzuchu.

Piersi rośnie, może to już być przydzielone siary. Łożysko rośnie i zwiększa objętość płynu owodniowego.

Jeśli masz bliźniaki, należy planować z wyprzedzeniem, co przyniesie Ci 23 tygodni ciąży: izolacji, drgawki, ból wcześnie, skurcze i zmęczenie. Zazwyczaj to, co jest łatwo przenoszone, jeśli nie ma powodu, aby przypuszczać przedwczesność. Ale co podwójna radość czeka na rodziców w nagrodę!

I, oczywiście, należy wspomnieć, że w przypadku braku przeciwwskazań, seks w 23 tygodniu ciąży jest zabronione. Wybierz wygodną pozycję, biorąc pod uwagę, brzuch, i nadal cieszyć się życiem wraz z ukochaną połowie.

Share →