23 tygodni ciąży. Objawy przedmiotowe i podmiotowe. USG i zdjęcia na 23 ...

23 tygodni ciąży. Objawy przedmiotowe i podmiotowe. Zdjęcia USG i 23 tygodnia ciąży

Dziecka dwudziestym trzecim tygodniu ciąży

W 23 tygodniu ciąży dziecko waży około 480 gramów. Długość dziecka teraz – nie więcej niż 28 cm od stóp do głów!

Porozmawiaj z dzieckiem. On lub ona może cię usłyszeć. Do 23 tygodni ciąży nadal tworzą kości w uchu środkowym dziecka. Małe dziecko może już uszy złapać odgłosy i dźwięki z zewnątrz macicy.

Głośne odgłosy codziennego (na przykład, sygnałów drogowych, budowy i naprawy, specjalne pojazdy syreny) są prawdopodobnie już zaznajomieni z dzieckiem, a to nie będzie tak wielkim wrażeniem nich.

Skóra dziecka przez 23 tygodni ciąży jest nadal dość mocno czerwona i pomarszczona. Lanugo (miękkie, puszyste włosy) obejmuje cały swój mały pakiet radości. Te puszyste włosy utracone i zastąpione w okresie ciąży.

Lanugo pomaga utrzymać dziecko ciepło, a on wciąż nie jest wystarczająco tłuszczu na ciele w tym okresie.

Zabawa fakt:

W ostatnich tygodniach, że prawidłowa ciąża lanugo jest rzucić i trwałe włosy będą rosły w jego miejsce.

Do 23 tygodni ciąży dziecko może świadomie ssać kciuk. Nerwowy i mięśniowy system dziecka opracowany tak, aby jego ruchy i działania są kontrolowane przez mózg.

Przedwczesny poród w 23 tygodniu ciąży

Jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie w 23 tygodniu ciąży, jest mała szansa, że ​​przeżyje poza macicą, ale lepiej jest pozostać w łonie aż! Wiele kobiet zastanawia się, co może się zdarzyć, jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie. Dziecko urodzone między 23 a 24 tygodniem ciąży, będzie od 10 do 70 procent szans na przeżycie.

Ta jest zależna od wielu czynników, które należy uwzględnić.

Są dzieci, które urodziły się z wagą 0,5 kg, a nadal żyją dość normalne życie, a inni niestety umiera z powodu nieprzewidzianych komplikacji. Również bardzo małe dzieci mogą przeżyć, ale rośnie z niektórych niepełnosprawnych umysłowo lub fizycznie, w wyniku skrajnego wcześniactwa.

Każdy dzień pobytu dziecka w łonie matki zwiększa ich przeżywalność o około 3 procent w okresie od 23 do 26 tygodnia ciąży. Zwykle, po 26 tygodniach ciąży, przeżycia sięga 80-90 proc.

Należy jednak pamiętać, że dane te odnoszą się jedynie do szpitali w nowoczesny sprzęt i wysoko wykwalifikowanych lekarzy, oraz w krajach WNP nie mają ani jednego, ani drugiego, jeśli nie brać pod uwagę większość dużych miast. W szpitalach z przestarzałego sprzętu i lekarzy nie są bardzo wykwalifikowanych rzadko przetrwać dzieci urodzonych przed 30. tygodniem ciąży.

Zmiany w ciele mojej matki na dwudziestym trzecim tygodniu ciąży

Na 23 tygodni ciąży macica nadal się rozwijać i rozszerzać. W miarę jak dziecko rośnie, poczujesz się mniej eleganckie. Twój środek ciężkości będzie przechodzić, więc trzeba czekać, aby czuć się niezręcznie w tej fazie ciąży.

Twoje dziecko ma dużo miejsca do poruszania się w łonie matki w 23 tygodniu ciąży, tak, że jego ruchy mogą być na tyle silne, a czułem się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to wspaniałe doświadczenie, więc korzystać z tych kopnięć i uderzeń. Możesz to zrobić z mężem.

Tylko niech położył dłoń na brzuchu tak, że on też może czuć dziecko.

Przydatne wskazówki:

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu i odpoczynku. Jak wzrostu brzucha, śpisz trudniejsze i niewygodne.

W 23 tygodniu ciąży, może myślisz o krwi pępowinowej swojego dziecka. Umbilical cord blood charakteryzuje się wysoką zawartością komórek macierzystych, co sprawia, że ​​cenny materiał biologiczny. Dostępne są trzy opcje:

1. Możesz wziąć ich do przechowania w Cryobank, która będzie gromadzić krwi pępowinowej i komórek macierzystych będą przechowywane (to jest drogie, ale to może być warto, zwłaszcza jeśli rodzina ma genetyczne predyspozycje do pewnych chorób).

2. Można oddawać krwi pępowinowej w publicznym dziecka Cryobank (za darmo).

3. Można zezwolić szpital po prostu wyrzucić pępowinę.

Ultradźwiękowej w 23 tygodniu ciąży

Share →