25 tygodniu ciąży

25 Tydzień Ciąży

Co się dzieje w 25 tygodniu ciąży?

Dziecko jest trochę starsze – 22 cm od korony na zadzie i około 34 cm do głów. Ale waga zwiększa się dramatycznie – do 700 gramów, lub więcej niż 150 gramów na tydzień.

Dalsza poprawa wszystkich układów w organizmie. W płucach nie więcej pęcherzyków, to znaczy, zwiększa się ilość powietrza, które może wejść w nim. Rośnie mózg, poprawia połączenia nerwowe.

Uformowane ucho wewnętrzne, które pozwala osoba poczuć jego położenia w przestrzeni. Już zauważalne, którą ręką dziecko woli używać – różnice między lewą i prawą ręką zawarte jeszcze w łonie matki.

Szkielet staje się silniejszy – zagęszczony substancji kostnej. Serce bije już na tyle głośno, że słychać nawet bez specjalnego wyposażenia, wystarczy przyłożyć ucho do żołądka. Przejście do końca wewnątrzmacicznego rozwoju narządów płciowych u mężczyzn jądra zaczynają schodzić do moszny, dziewcząt utworzonych pochwy.

Układ krążenia i metabolizm matki i dziecka prawie rozdzielenia, związek tylko przez łożysko.

Macicy wystaje do przodu i popiera wewnątrz żołądka, żeber i przepony. Ze względu na to ciśnienie w ciąży może boleć żebra i rozpocząć zgagę. Aby zmniejszyć zgaga, lepiej jeść w małych porcjach, jeść mniej tłuste i ostre, ale po posiłku nie należy przyjmować pozycji poziomej, więc sok żołądkowy przedostaje się do przełyku.

W rzadkich przypadkach obserwowane w ciąży niekompetencję szyjki macicy (niekompetentnych szyjki macicy). To może prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. W chorobie tej szyjki zmiękcza i «ujawnione» na długo przed czasie porodu, płodów przerwy pęcherza, a zatem rodzi się dziecko.

Charakterystyczną cechą jest to, że procesy te są prawie bezbolesne, a często problem można znaleźć tylko w wodach nagle zmarłych.

Powodem może być uraz szyjnego po aborcji i innych operacji, lub wad wrodzonych. Grupy wchodzą również ryzyka kobiet z nawracającymi poronieniami i aborcji w przeszłości. Zapewniają rozwinie się choroba lub nie, szczególnie jeśli pierwsza ciąża jest prawie niemożliwe.

Po wykryciu skrócić lub otworzyć szyjki macicy, to nakłada specjalne szwy, aby zapobiec przedwczesny poród. Często przepisywane leki, które zmniejszają napięcie macicy – napięcie mięśni może doprowadzić do uszkodzenia stawów. W wielu przypadkach, zalecamy oszczędne a nawet łóżka odpoczynek, odpoczynek seksualnej.

Aby kontrolować sytuację co 1-2 tygodnie do kontroli i ultradźwięków.

25 Tydzień Ciąży – Jak wiele miesięcy jest?

Od miesiąca jest dokładnie położniczo 4 tygodni potem 25 tygodni ciąży – to wynosi sześć miesięcy plus jeden położniczej tygodniu. Przez okres 25 tygodni wiek płodu jest już 23 tygodni. Bardzo często jest to termin przyszłych matek w porównaniu do 25 tygodnia ciąży – ale kto wygrał?

Norma dla tego dnia jest uważany przyrost masy ciała od 6 do 8,5 kg.

Share →