29 tydzień ciąży

29 Tydzień Ciąży

Kid koziołki i łokieć!

Do oceny stanu można już stosować takie techniki, jak Dopplera i kardiotokografii płodu (CTG)

Co się dzieje w 29 tygodniu ciąży?

Dziecko wyrosło. Teraz jego wzrost wynosi około 37 cm, a waga -1250 gram.

Należy pamiętać, że to są tylko średnie, a parametry swojego syna lub córki mogą się różnić zarówno w mniejszych i większych stronie na tym samym poziomie rozwoju. Ciało dziecka każdego dnia staje się coraz bardziej przystosowany do życia na zewnątrz brzucha matki. W przypadku pracy w tym tygodniu szansę przetrwać będzie miał 90%.

Ciało staje się proporcje wrodzoną niemowlę, przewodniczący nie wydaje się zbyt wysoka. Dziecko «zaokrąglona» ze względu na wzrost tkanki tłuszczowej. Teraz część tłuszczu jest prawie 4% całkowitej wagi.

Ten korzystny wpływ na zdolność dziecka do samodzielnego termoregulacji.

Dziecko zaczyna własny system immunologiczny przedmiotowego aktu, ale to wciąż dostaje przeciwciała z krwi matki. Już pojawiły się na szkliwie zębów, choć jeszcze w środku dziąseł.

Z powodu ciasnoty nie dłużej dziecko zamienia całość, i pchnął i opiera łokcie i kolana w ścianie macicy. Zrozumieć, gdzie jego głowa jest łatwe – jest stałym elementem.

Dno macicy jest obecnie około dłoni powyżej pępka – 29-30 cm powyżej stawu łonowych. Ciąży zwiększa ciśnienie krwi, tętno. Teraz jest szczególnie ważne, aby kontrolować wzrost masy ciała – zazwyczaj nie powinna przekraczać 300-400 g na tydzień. W tej chwili jest w zakresie 8,5-11,5 kg. Przepisane przez lekarza może trzeba monitorować ilość wypitego alkoholu i odprowadzanych cieczy. Jeśli objętość moczu jest mniejsze niż zużycie w wodzie (takie jak zupy i soczyste owoców), to wskazuje, że płyn jest zatrzymywany w tkankach, powodując obrzęk.

Można, i nie zauważają, jak czasami stosuje się nie tylko do rąk i nóg, ale także narządów wewnętrznych. Obrzęk wskazują, że nerki są zmaga się z nowymi obciążeniami. Obrzęk może również być objawem stanu przedrzucawkowego. które już teraz mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia matki i płodu.

Dlatego tak ważne jest, aby obejrzeć swoją dietę i pić zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży.

Duży brzuch może nieść ze sobą inne niebezpieczeństwo. Ciężki macica wywiera nacisk na żyły głównej, zwłaszcza, gdy leżysz na plecach. Może to prowadzić do nieprawidłowego krążenia i obniżenia ciśnienia krwi, aż stracił przytomność.

Dlatego tylko spać na boku.

Również macicy teraz naciska na narządy wewnętrzne, w szczególności w pęcherzu moczowym i żołądka. W pierwszym przypadku będzie musiał pogodzić się z częstymi wizytami w toalecie. Dyskomfort w żołądku może ułatwić prawidłowe żywienie w małych porcjach.

29 Tydzień Ciąży – Jak wiele miesięcy jest?

Od położniczej miesięcy wynosi 4 tygodnie, a następnie 29 tydzień ciąży – siedem położnicze miesięcy plus jeden tydzień. Przez okres 29 tygodni wiek płodu jest już 27 tygodni. Bardzo często jest to termin przyszłych matek w porównaniu do 29 tygodnia ciąży – ale kto strzelił dodatkowych kilogramów?

Średnio 29 tygodni ciąży uważa się za dopuszczalny wzrost wielkości 8-10 kg do początkowej wagi przed ciążą.

Share →