3 sposoby czyszczenia pralki

3 sposoby czyszczenia pralki

Myślę, że teraz prawie nie ma ludzi, którzy nie są w pralkę. Ta technika jest zwykle kupowane długotrwałe użytkowanie, więc właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna.

Mój samochód przez około 10 lat. Pamiętam, że to było w momencie zakupu dość drogie, wzięliśmy go za 15500 rubli, podczas gdy większość maszyn kosztować w rejonie 10-12 TR

Podobało razu ich konstrukcji i funkcjonalności, też. Kompaktowy rozmiar, pralka klasy, kontrola wirowania od 400 do 1200 obrotów na minutę, wspaniałym sposobem „pranie ręczne”, która następnie rzadko gdzie uczęszczał, a teraz nie we wszystkich modelach.

Na moim komputerze ma nawet nazwę! Nazywa się Lisa 🙂 Więc pieszczotliwie nazywali go do firmy LG, która jest powszechnie często określane jako „nartach”. Ale w naszej rodzinie, uznaje się, że to jest zbyt szorstki)) Więc urodził łagodniejszą wersję.

W celu oczyszczenia pralki, na kilka sposobów. Środki te są zalecane co 1-6 miesięcy w zależności od użytkowania. Osobiście uważam, że to wystarczy do ich przeprowadzenia dwa razy w roku.

1 część pralki z kwasem cytrynowym

Są to zarówno zwolennicy tej metody, jak i przeciwnicy. Pierwszy wniosek, że jest to idealny i tani sposób, inni – że jest to szkodliwe dla elementów z tworzyw sztucznych i gumy.

Sam master powiedzieć, które mogą lub nie mogą stosować kwas cytrynowy, zależy od materiałów budowlanych wszystkich elementów pralki w tym samym bębnie.

W ogóle, mam to ulubione i często metody używania i podczas gdy mój Lisa nie narzekał 🙂 W ten sposób można pozbyć się nie tylko skalę, ale również z grzybów (pleśni).

Więc … w głównej komorze dla proszku zasypiam 200 g kwasu cytrynowego i opróżnienie urządzenia bez ubrania i reżimu najbardziej wysokiej temperaturze.

Niezbędne w tym procesie oglądać wydarzenia, ponieważ duże kawałki skali (jeśli w ogóle) może spaść i umywalka do młota maszyny podczas płukania. To może być uznany przez brzęczenie. W tym przypadku, należy zatrzymać proces i usunąć przyczynę (kawałki).

Gdy proces mycia odsłoniętą, otworzyć bęben i elementy gumowe zginać i czyste w nich wilgotną szmatką, a następnie sprawdzić na obecność wszelkich ulewy oddalili duże porcje.

Rozwiązanie 2. Anti-forma siarczanu miedzi

Jeśli grzyb jest już zamknięty w pralce, walka z nim może trwać dość długo, ponieważ jest odporny na wiele leków. A jeśli nie ma, to lepiej – i zapobiec jego wystąpieniu.

I rzeczywiście, w innym przypadku można spróbować tej metody czyszczenia. Mankiet pralka roztwór płuczący siarczanu miedzi i pozostawić go na jeden dzień. Następnie rozcieńcza się w wodzie lub detergent w proszku i dokładnie płucze je wszystkie, a następnie wodą destylowaną.

3. Udział pralki z octu lub wybielacza

W przypadku tej metody trzeba 2 szklanki octu. Możesz użyć tej samej ilości wybielacza, ale należy pamiętać, że jest to bardziej toksyczne.

Konieczne jest, aby wypełnić wybrany środek w pralki i umożliwić długie mycie z wysoką gorączką, mam to „Cotton 95’C». Brak ubrania, nie ma żadnych innych detergentów nie powinna być obecna.

Po kilku minutach roztwór wewnątrz urządzenia pozostaje gotowy do najbardziej skuteczne czyszczenie. Należy nacisnąć przycisk „Pauza”, pozostawić na 01:00, a po tym kontynuację danej operacji.

Te godziny wystarczy, by działać na zanieczyszczenia, nagromadzenie mydła, szumowiny, bakterii i faul zapachu jest obecny. I zmyć resztki środków powinno być po długim cyklu prania zabrakło, mam „Szybkie 30”.

Po spuszczeniu drzwi przetrzeć wnętrze urządzenia i uszczelki gumowe szmatką zwilżoną wodą z octem (w stosunku 1: 1), a następnie czystą wilgotną szmatką, a następnie wysuszyć.

Profilaktyka

Nie mniej ważne i zapobiegawcze, aby pamiętać przez cały czas. Mianowicie

– Pranie należy usunąć tak szybko jak maszyna została myte

– Po zakończeniu prac w bębnie nie może pozostać wody

– Drzwi powinny być zawsze uchylone do wentylacji

– Taca powinna być okresowo myć pozostałości chemicznych

– Używaj tylko proszek z etykietą „automatyczne” i nie używać do mycia rąk

– Nie nadużywaj żele do prania odzieży (są one zdeponowane w samochodzie i jest podatny grunt dla bakterii)

Share →