5 Ukolov roku na łuszczycę

5 wstrzyknięć rocznie z łuszczycą

Urząd FDA Food and Drug Administration wydała pozwolenie na sprzedaż w Ameryce, nowy lek przeciwko łuszczycy ustekinumabowi (znak towarowy "Stelara"). Łuszczyca – zaburzenia układu odpornościowego, w trakcie którego jest nadprodukcja komórek skóry, który prowadzi do powstania charakterystycznych znaków na skórze. W Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu tej choroby przez ponad 6 milionów ludzi.

"Stelara"Ustekinumablecheniya łuszczycy. Kopiuje zachowania ludzkiego przeciwciała i blokuje działania dwóch białek są odpowiedzialne za nadprodukcję komórek skóry.

Medycyna przeszedł badania kliniczne w trzech etapach do 2266 wolontariuszy. Ponieważ ustekinumab"Stelar", może być zwiększone ryzyko chorób nowotworowych.

Amerykańska agencja regulacyjna wymagane producenta firmy Ortho Biotech narkotyków Centocor (jednostka Johnson), aby określić stopień ryzyka i opracować strategię, która pozwoli lekarzom i pacjentom w celu zmniejszenia ryzyka.

Wcześniej w zeszłym miesiącu, British National Health insitutu również zatwierdziła wykorzystanie ustekinumabowi dla leczenie łuszczycy lekarstwo na łuszczycę

Share →