7 Pomysły zdrowe śniadanie dla dziecka

7 pomysłów na zdrowe śniadanie dla dziecka

Śniadanie nazywa najważniejszy posiłek dnia, i nie bez powodu. Ciało i umysł potrzebują stałego dopływu energii i składników odżywczych. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci, które są stale rośnie i rozwija.

W nocy z ich ciała jest wyczerpany, a oni muszą jeść przed rozpoczęciem nowego dnia.

Oprócz dostarczania energii i składników odżywczych, posiłek rano zapobiega również głód, jest źródłem energii dziecka do nauki i zabawy. Ale rodzice często nie mają czasu na śniadanie, a wiele dzieci na śniadanie szybki w przygotowaniu, ale nie bardzo przydatny produkt. Często w rodzinach na ogół pominąć ten ważny posiłek.

Od nakarmić ich rodziny zdrowe śniadanie każdego dnia, bez większych kłopotów?

7 proste śniadanie, zdrowe

Eksperci mówią, że śniadanie odżywiania powinno obejmować żywności bogatej w składniki odżywcze. Dzieci w pierwszej kolejności niezbędnych białek i węglowodanów. Białko pomaga zachować dłużej uczucie sytości i białka żywności, takich jak mleko, jogurt, jaja – i nawet dostawców witamin i minerałów.

Dobrze, jeśli można przygotować swoje dziecko do owsianki rano, jajecznica lub serem zapiekankę. Ale co, jeśli czas rano bardzo brakuje? Śniadanie nie musi być skomplikowane, aby być przydatne i pożywne. Tak, oferujemy 7 pomysły szybko, ale zdrowe śniadanie dla dziecka:

1. Puchar zbóż z mlekiem. Szybkie i smaczne, ale niestety, wiele zbóż zawierają duże ilości cukru, więc najlepiej, aby ich nie nadużywać.

2. żywo jogurt z prawdziwych owoców. Wiele dzieci nie lubią owoców w jogurcie, w tym przypadku, można dać dziecku owoce oddzielnie.

3. Gorące kakao z mlekiem, chleb i masło i ser, owoce

4. beztłuszczowy serek wiejski z musli lub jagód (można użyć zarówno świeżych i mrożonych jagód)

5. koktajl bananowy: ubij w mikserze lub żywności procesora 1 szklanka chudego mleka i 1 średni banan, można dodać łyżeczkę wanilii. Na życzenie dać dzieciakowi bochenek lub chleb.

6. Mleko, chleb, owoce

7. makaron zbóż z mieszanki traw, z dodatkiem suszonych owoców lub jagód

Share →