A.Kanokov: Powód opuszcza swoje stanowisko jako szef Kabardyno-Bałkarii - obrót ...

A.Kanokov: Powód opuszcza swoje stanowisko jako szef Kabardyno-Bałkarii – rotację personelu

Powodem rezygnacji ze stanowiska szefa Kabardyno-Bałkarii – potrzeba zdrowego rotacji pracowników, powiedział Arsen Kanokow. Zauważył również, że zadania określone przed nim prezydenta Rosji, zostały rozwiązane.

"To jest absolutnie świadoma decyzja. Jestem teraz w dziewiątym roku pozycja republikę i przekonany o konieczności zdrowego rotacji personelu"- Cytowany Kanokov "Interfax",

Były szef Kabardyno-Bałkarii podkreślił również, że, jego zdaniem, problem wynikający z prezydenta, zostały rozwiązane. "Ponadto, inne muszą dalej, nie dojść do wieczności, do tego postu. Przyjdź do rozwiązywania zadań. Więc postanowiłem dobrowolnie zrezygnować i poprosił prezydenta o tym"- Wyjaśnił, zauważając, że praca i jego zespół "wielu z nich miało",

"Zmniejszona zależność od dotacji. Udało się zmniejszyć zadłużenie państwa do 6500000000 rubli 2500000000 rubli. Wybudowany niemal 200 obiektów socjalnych, realizowane 30 programów inwestycyjnych w kraju.

Same plusy błędnie wprowadzone, ale wierzę – były satysfakcjonujące w tych latach. Nie dać sobie ocenę"- Podkreślił A.Kanokov.

Zauważył również, że, być może, "tyle zwalczanie ekstremizmu i trzeba było stworzyć więcej miejsc pracy"Napisać "Aktualności",

"Najpoważniejszym pominięcie jest Kanokov nierozwiązana kwestia ziemi"

Na swoim koncie, Kanokov może dostarczyć to, co wyciąć dotowane republikę, nastąpił rozwój gospodarki, zgodnie z akademika, członek Izby Społecznej w Kabardyno-Bałkarii Magomed Apsha .

Jednak, według niego, najpoważniejszym pominięcie jest Kanokov nierozwiązany ziemi pytanie. "Ziemia wpadła w ręce dość wąskim zakresie osób sprzecznych z prawem federalnym, które przewidywało utworzenie gospodarstw rolnych w stada. Tymczasem mieszkańcy nie mogą się nawet małe działki"- On mówi.

Według Apshaeva szczególnie bolesne jest dla górskich wioskach, gdzie oprócz zwierzęcej nic wspólnego. "Do tej pory, wioski górskie w jego rozwoju poważnymi opóźnieniami"- Powiedział, "Kaukaski Knot",

Nierozwiązana kwestia ziemi jest, według Apshaeva, jedną z przyczyn problemu bezrobocia na obszarach wiejskich, co prowadzi do degradacji ludności wiejskiej, jej odpływu w dużych miastach. "W przypadku transferu gruntu mieszkańcy mogli stworzyć 40.000 gospodarstw i zapewnić miejsca pracy dla całej ludności wiejskiej. Wioska ożyły. Jest to tym bardziej ważne, że wieś jest kolebką rodzimych języków, tradycji i zwyczajów ludów.

Wioska umrze, zniknie i wszystko,"- Podkreślił.

" Myślę, że zaufanie, które było pierwszą w Arsene Bashirovich Kanokov, dzisiaj trochę zmieszany. To jest to, co pozwoliło mu napisać oświadczenie na własną rękę"- Cytowany Dyrektor Centrum Badań Wielkiej Brytanii "Strategia" Aslan Beshtoeva WGD "Głos Rosji",

Należy pamiętać, że w dniu 16 marca w Kabardyno-Bałkarii, w miejscowości mieszkańców White River weszła w konfrontacji z najemcą gruntu próbował posadzić sad. Mieszkańcy domagali władze do zapewnienia im w tym momencie gruntów dla indywidualnego budownictwa mieszkaniowego, mówiąc, że wiele z nich czeka na więcej 20 lat. 18 i 19 listopada grupa inicjatywna mieszkańców wsi White River zorganizował dystrybucję ziemi pod budowę potrzebującym.

W administracji wsi wierzą, że działania są nielegalne wieśniaków.

Wcześniej kwestia powrotu statusu gminy podniosła wieśniaków Hassan. Grupa inicjatywna mieszkańców zorganizowane referendum, które odbyło się 09 października 2005.

Autor: Ludmiła Marat ; źródło: korespondent "Kaukaski Knot"

Share →