Absolutnie wszyscy ludzie w jamie czaszki ma niewielką ilość ...

Absolutnie wszyscy ludzie w jamie czaszki ma niewielką ilość płynu, który kąpie mózg. Płyn ten jest nazywany "CSF", CSF jest stale produkowane i wchłaniane (zaktualizowane).

Jeśli wytwarza się ludzki CSF ponad wchłaniany zaczyna gromadzić wewnątrz czaszki i ciśnienie śródczaszkowe wzrasta. Nadmiar cieczy zaczyna wywierać nacisk na mózg, powodując różne naruszenia jego pracy. To się nazywa wodogłowie (podwyższone ciśnienie śródczaszkowe, zespół nadciśnieniem hydrocephalic lub "obrzęk mózgu").

Jaka jest częstość występowania wodogłowia?

Według oficjalnych statystyk 70% nowo narodzonych dzieci cierpi wyraźny (wodogłowie) lub pośrednio (zespół nadciśnienia-hydrocephalic) choroby.

Co jest przyczyną masy choroby?

  • Osłabienie układu nerwowego u dzieci urodzonych przez rodziców, którzy dorastali w ekologicznie niekorzystnych warunkach.
  • Liczba "zapamiętanych" wcześniaki.
  • Częste stosowanie dostarczania roboczej, co przyczynia się również do rozwoju wodogłowie.
  • Busy harmonogram szczepień do 1 roku nasila nadciśnienie-hydrocephalic zespół utajony.

Wczesna diagnoza (ultradźwięki, Electro), a także przyczynia się do identyfikacji formy utajone choroby.

Powodów można znaleźć w wielu innych. Ale faktem jest, że jest to konieczne w celu identyfikacji i leczyć, nie czekając na zaostrzeń choroby i powikłań.

Manifestacje wodogłowie?

U dzieci w wieku poniżej 1 roku drażliwość, "bezpodstawny" płacz, zaburzenia snu, częste mitralnej, odchylając głowę do tyłu w czasie snu, zwiększone napięcie mięśni (trzymane w kojcach krzywek, obsługuje nogi na palcach oraz z krzyżem), słabe nogi podporowe, brak chodzenia odruchu, opóźnienie silnika i rozwoju umysłowego.

Przedszkolaki: nadmierna agresywność, histeryczne manifestacje, jąkanie, moczenie, zeza, częste przeziębienia, opóźnienia psychoverbal Rozwoju (słaba słownictwo, naruszenie dykcja, jest trudne do tworzenia złożonych zdań).

Studiuje: krwawienie z nosa i bóle głowy, obniżona pamięć i koncentrację, oznaczone odhamowanie i neurotyczność, trudne trawienie materiału szkoły: wolno wykonywać zadania, które pozwalają na dużą liczbę błędów, szybko zmęczone ręce, nawet pismo, czytanie powoli i nie nauczyć się czytać materiału, trudno w opracowaniu właściwego historii.

Najgorsze powikłania wodogłowie?

Drgawki, porażenie mózgowe, osłabienie.

Jakie czynniki powodują pogorszenie wodogłowie?

Wszelkie obciążenia na ciele (infekcje wirusowe, stres, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, udarowe mózgu, szczepienia) może prowadzić do zaostrzenia zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego – zwłaszcza ich kombinacji.

Na przykład: szkolenia w gimnazjum + Flu stresu +, może prowadzić do zaostrzenia wodogłowiem, z pojawieniem się bólu głowy i spadek wydajności i agresywności.

Co zrobić, jeśli dziecko ma wodogłowie żadnych objawów?

Terminowe skonsultować się z Działem Dziecka Neurologii i refleksoterapii "Reatsentr"Aby wyjaśnić potrzebę zbadania i leczenia dziecka.

Jakie są metody leczenia?

Chirurgiczne – stosowane tylko w skrajnych przypadkach (formularz niewyrównaną wewnętrznej wodogłowie), z czaszki jamy nadmiaru płynu do drenażu do jamy brzusznej przez rurkę (zastawki), operacji, jak również każdy inny tyle traumatyczne w przyszłości może potrzebować jeszcze kilka zabiegów chirurgicznych w celu wymiany i sprawdzenie działania zaworu mieszającego.

Medical – zastosowanie diuretyków, takim diakarba, neurologów często stosowane w praktyce ambulatoryjnej. Wyjścia Diakarb płyn nie tylko z jamy czaszki i całego ciała, podczas gdy utrata pierwiastków śladowych, efekt tego zabiegu jest tymczasowy, po jego zakończeniu, płyn ponownie zaczyna gromadzić się i wzrasta ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Fitoterapia – stosowanie ziół moczopędne (skrzyp, koper, liść), żurawina nie uzależnia i utraty mikroelementów. Zazwyczaj stosuje się w celach profilaktycznych: aby zapobiec zaostrzeniu wodogłowie z przeziębienia, zmiany stref klimatycznych, w okresie jesienno-wiosennym, kiedy wyraził różnice warunków pogodowych.

Masaż – metoda jest skuteczna dla dzieci niepełnosprawnych w obszarze silnika (zwiększone napięcie mięśni, opóźniony rozwój ruchowy) ukierunkowane głównie na relaks napięte mięśnie. Wskazane jest, aby stosować tylko w leczeniu, jak masaż nie ma wpływu na przyczyny choroby – wodogłowie i niedotlenienie kory mózgowej.

Mikroprądowej refleksoterapii – metoda jest skuteczna u dzieci z różnymi formami wodogłowiem, może wyeliminować nie tylko objawów (histerii, opóźnienie rozwoju, itp), ale także w leczeniu wodogłowia się, że jest, zapewnia kompleksowe działanie lecznicze na organizm. Efekt leczenia jest trwała, nie kończy się po zakończeniu leczenia.

Share →