Achalazja przełyku. Rozpoznanie Achalazja przełyku.

Achalazja przełyku. Rozpoznanie Achalazja przełyku.

W achalazji zrozumieć, choroby nerwowo-mięśniowe w obrębie przełyku, który jest oparty na naruszeniu otwarcia reflex wpustu w połykaniu. Określenie „achalazja” zmienione wcześniej stosowaną nazwę – cardiospasm, samoistne lub stymulujących serce ekspansji przełyku.

Obraz kliniczny choroby jest wiodącym objawem zaburzenia połykania. Pierwszy dysfagii jest przerywany, a tylko zauważalne znaków; stopniowo wzrasta, wzmocnione przez stres. Ciecz lub półpłynne żebrak przechodzi zazwyczaj lepsze firmy.

Dysfagia towarzyszą nieprzyjemne odczucia – raspnraniem ciśnienia, uczucie ciężkości w klatce piersiowej.

Pacjenci w celu ułatwienia połykania ośrodek natuzhivansho. głęboki oddech, mówi żywności dużo płynów. Na wysokości trudności w połykaniu reflex mitralnej występuje. Stan ogólny pacjentów stopniowo pogarsza się, zmniejszenie masy ciała, opracowane beri-beri.

Badanie rentgenowskie odgrywa wiodącą rolę w uznaniu achalazja. W późniejszych stadiach choroby, gdy przełyku znacznie rozszerzony, wypełnione resztek pokarmu i śluzu, nawet przy obserwacyjnym badaniu klatki piersiowej, można zauważyć zwiększenie sredipnoy cieni głównie prawej strony, pęcherzyki powietrza, a poziom cieczy w przełyku.

Badanie rentgenowskie stosując zawiesinę baru (w pionowym położeniu pacjenta) ujawnia szereg objawów charakterystycznych achalazja, której nasilenie zależy od stadium choroby.

Achalazja przełyku etapie II-III.

Tak Objawy należą: 1) względnie jednorodne rozszerzenie cienia przełyku na całej ich długości; 2) stożkowe lub w kształcie lejka zwężenie jamy brzusznej i naddiafragmalnye segmentów przełyku; 3) obecność płynu w przełyku postu, pozostałości śluzu żebracy, czasem tworząc poziomą poziom; 4) długo ujawnienie opóźnienie wpustu; 5) naruszenie kurczliwości przełyku; 6) brak lub drastyczną redukcję objętości żołądka, pęcherza gazu.

B Wzór rentgenowskie achalazja zgodnie z klasyfikacją Pietrowski i EN Vantsyan są następnego etapu. W podstawowej, I etap przełyku prawie normalną perystaltykę posiada rozszerzony, dalszy zwęziły się lekko i łatwo jest przegapić zawieszenie baru. Skurcz wpustu może być, i bardziej zrównoważony.

Fala perystaltyczna znacznie osłabić, gdy porusza się w dalszej części przełyku.

Ujawnienie zawężony Działem Segment terminal nie występują natychmiast, ale tylko wtedy, gdy więcej niż zwykle szczelne zapolneshsh przełyku. Zamykanie wpustu następuje przed całkowitym opróżnieniem przełyku kontrastujące zawiesiny.

W II etap choroby przełyku znacznie rozszerzyła Dział Terminal nabywa zaostrepnuyu lejek kształt. Normalny perystaltykę nie występuje w przełyku widać masowe redukcji segmentowe (wyższe) wpisać. Wpustu ujawnia się dopiero w znacznym napełniania przełyku. W chwili otwarcia wpustu w zmodyfikowanej części przełyku wykazała skladkp mucosa zachowane wzdłużnym położeniu, co jest ważne dla różnicowania nowotworu achalazja wpustu.

Pęcherzyk gazu żołądka jest zmniejszone lub nieobecne.

W III stadium choroby przełyku znacznie rozszerzona, wydłużone, wygięte, atonichen, perystaltyka z jego ścian jest nieobecny. W przełyku, stężenie jest duże nagromadzenie śluzu i cieczy. Ich liczba może być tak duża, że ​​wymaga spłukiwania przełyku zgłębnika do dokładniejszego badania powtarzane.

Połączyć zmiany blizny z włóknieniem Terminal przełyku dalsze opróżnianie naruszają lub prawie całkowicie nieobecny albo występuje tylko w małej ilości po napełnieniu prawie wszystkie znacznemu zwiększeniu przełyku. W celu wywołania relaksu wpustu i ewakuacji kontrastu zawiesiny do żołądka, pacjent w trakcie badania są zachęcani do korzystania z techniki, że używa się w celu ułatwienia spożyciu żywności (wysiłku, połykania powietrza, itd. D).

Najczęstszą powikłanie przełyku achalazja Jest przełyku, który jest pokazany na trudnym terenie z błoną śluzową przełyku dużego nagromadzenia śluzu i płynów. Zwiększenie intraesophageal ciśnienie sprzyja tworzeniu uchyłki achalazja przełyku ściany często epifrenalnye.

Badanie rentgenowskie pacjentów achalazja stosuje się w sposobie leczenia kardiodilatatsii. Wprowadzenie i kardiodilatator Montaż odbywa się pod kontrolą prześwietlenie. Po ukończeniu kursu kardiodilatatsii prowadzenia radiologiczne badania kontrolnego do oceny drożności serca, zmiany stopnia ekspansji przełyku.

Badanie Kontrola ocenić funkcję wpustu Produkujemy również i po chirurgicznym leczeniu achalazji (ezofagokardiomiotomii).

Treść tematu "Diagnoza chorób przełyku.":

Share →