Air bagno - zastosowanie, Leczenie, właściwości i recepty

Air bagno – zastosowanie, Leczenie, właściwości i recepty

Inne nazwy – Trzciny AIR, tatarski eliksir tatarski oddolny irny, Yávar, Potentilla.

Calamus jest uznawana za miejsce narodzin Indiach, Chinach, Azji Wschodniej i Południowej. Na Ukrainie, została wniesiona Tatarów, w czasie najazdu Mongołów-Tatarów: Według legendy, były zrobione z kłącza calamus, jako obiektu tonik i dezynfekcji. Stąd nazwa – tatarski eliksir.

Teraz Air bagno rośnie w całej Europie, w tym na Wyspach Brytyjskich, przez Arabów, którzy wynieśli go tam. Ponadto, jest to powszechne w Ameryce.

Powietrze nie jest w stanie samo-zapylenie, a tak daleko od domu, nie ma konkretnych owadów, które mogą je zapylają, roślin nie ustala owoce i mnoży się wyłącznie wegetatywnie, że jest. Kłącza E.

Air bagno to wieloletnia roślina zielna średnio o 50-70 cm. Lubi wilgotne miejsca, rośnie w spokojnej rozlewiska, wzdłuż rzek, stawów, jezior wokół, podmokłych łąkach.

W celu leczenia, jest używany głównie kłącza, a także stosuje się liście.

Calamus głównego czerwonawo zewnątrz, wewnątrz biały, grubość palca, składa się z wielu caper powleczone włókna i posiada swój miły zapach.

Zbioru tataraku. Kłącze zbierane wczesną wiosną lub jesienią. Są one myte, czyszczone, pokroić na małe kawałki i suszy pod baldachimem lub w suszarce w temperaturze nie przekraczającej 30 ° C Calamus liście są zbierane w lipcu i sierpniu.

Suszone również pod okapem, rozprowadzania cienkiej warstwy. Surowce są przechowywane w papierowych torebkach, w suchym miejscu. Okres ważności – 3 lata.

Właściwości aplikacyjne powietrza. Roślina ma działanie przeciwbólowe, uspokajające, przeciwzapalne, dezynfekujące, tonik, rozkurczowe, przeciwgorączkowe, wykrztuśne, żółciopędny, moczopędne, rozszerzający naczynia krwionośne, gojenie ran efekt.

Powietrze jest używane w postaci odwarów, infuzji, nalewki, proszku z korzenia.

Odwar z korzeni (kłącza) Calamus – dobry środek na biegunki, kolki jelitowe, choroby żołądka, wzdęcia, zatrucie.

Gdy stosuje calamus poprawia funkcjonalność wątrobie i zwiększają wydzielanie kwasu żółciowego.

Napar z korzeni lub liści tataraku podjąć w leczeniu chorób wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, a także jako środek wykrztuśny, febrifuge zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie płuc, gruźlicę płuc.

Kłącze tataraku żucia na małe kawałki, wziąć wywar lub proszku (szczypta) jako tonik do depresji centralnego systemu nerwowego, w celu wzmocnienia funkcji seksualnych, a także skurcze mięśni, różne choroby psychiczne, histerii, neurastenii, aby poprawić pamięć. Sproszkowane korzenie tataraku posypane ropiejące rany i rany.

Gdy wąż ugryzł i pić wywar wykonany z soku lotionu lub wywar z roślin. Odwar z korzeni (kłącza) tataraku lub napar z liści stosuje się do serca, wysokie ciśnienie krwi, a po chorób zakaźnych w wyczerpania.

W chorobach rdzenia kręgowego z utratą wrażliwości zaleca się pić napar z roślin, aby płyny i żuć korzenie. Pić wywar z tataraku głównego z grypą, cholera, dur brzuszny, jako środek dezynfekujący i żuć w profilaktyce tych chorób.

Grzybicze zmiany skórne są wewnątrz tataraku infuzji i sprawiają, płyny z bulionu tej rośliny. Napar z tataraku spożywane w nieregularne miesiączki.

Procesy zapalne okaleczenia kobiecych narządów płciowych (coleitis, leucorrhoea, zapalenie pochwy, itp ..) Czy douching napar lub wywar z korzeni tataraku zwyczajnego, łaźni, kąpieli.

Wanna z wywaru z korzeni i liści tataraku, polecam i przewlekłe zapalenie stawów, zapalenie stawów. Mają działanie przeciwartretyczne i przeciwgorączkowych również pomóc w leczeniu krzywicy i uszkodzeń kości.

Rosół tataraku do płukania z anginy, zapalenie jamy ustnej, nieświeży oddech, ból zęba.

Korzenie Calamus są żuć zmniejszyć głód palenia, wyeliminować nieświeży oddech. Rany, wrzody, przemywa alkoholem nalewki słodkie, rozcieńczonym wodą, aby płyny z bulionu, posypane sproszkowanych korzeni tataraku. Balsamy do ciała z kłączy bulionową zrobić dla niektórych zakażeń paznokci.

Kłącze wywar z liści i umyć głowę, aby wzmocnić włosy.

Odwar z korzeni (kłącza) tataraku. 3 łyżki. pokrojone kłącze wlać 0,5 litra. wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez pół godziny, po filtr chłodzenia. Pić pół szklanki wywaru 3-4 razy dziennie na 30 minut przed posiłkami z zapaleniem oskrzeli i innych chorób wymienionych.

Kłącze kąpieli wywar. wziąć 300 g korzeni na 5 litrów wody, gotować przez 5 minut, nalegać 01:00 szczepu. Weź kąpiel przez 15-20 minut. w temperaturze 36-38 ° C, przy użyciu takich kąpieli opisanych powyżej.

Napar z liści tataraku (Stem): 1 łyżka. łyżka surowców do 1 szklanki wrzącej wody na 30 minut, odcedzić przed użyciem, weź 1 łyżka. przed posiłkami łyżka 3 razy dziennie. Zastosowanie patrz wyżej.

Alkoholanową kłącze (Fragment): 1 łyżka. kruszone łyżka cukru i korzeni 1 szklanki wódki, twierdzą w ciemnym ciepłym miejscu przez 1 tydzień, odcedzić. Brać 10-15 kropli wody po posiłku. Balsamów – rozpuścić 1 łyżeczkę nalewki w pół szklanki wody..

Zastosowanie patrz wyżej.

Air Bagno, przeciwwskazania. Nie możesz używać AIR i przetworów z tataraku w ciąży, zwiększenie kwasowości żołądka krwawienia (nos, hemoroidy, i tak dalej. II), ostre zapalenie nerek. Środki ostrożności to gipotonikam, że jest. To może zmniejszyć ciśnienie.

Albo przekraczać dawki, gdyż może to spowodować wymioty.

Share →