Alergia objawia się na skórze (pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, i innych.)

Alergia objawia się na skórze (pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, i innych.)

Ludzki organizm może inaczej reagować na wszelkie podrażnienia alergenu (współczynnik). W większości przypadków, reakcja alergiczna towarzyszy obrzęk, pęcherze i palenia (swędzenie) na skórze. Każde z tych działań – nie jest niczym innym, jak przejawem alergii skórnych.

Najczęstsze alergiczne choroby skóry są pokrzywka, wyprysk. obrzęk naczynioruchowy i atopowe zapalenie skóry.

Alergie

Środowisko zewnętrzne mogą przenikać do organizmu ludzkiego alergenu na trzy sposoby:

  • Podczas płynów doustnych i żywności (alergii pokarmowej).
  • Podczas naturalnego oddychania (układu oddechowego i alergii oddechowych).
  • Pod wpływem (kontaktu) na skóry (alergii kontaktowej).

Podczas kąpieli w chłodnej wodzie (zimnej) lub w czasie zimy osoba może pojawić zimną pokrzywkę.

Ciepła, słoneczna pogoda, niestety, wiele osób nie wywołują radość. To dlatego, że promienie słoneczne wywołują fotodermatozę (tzw uczulenie na słońce, towarzyszy obrzęk). Czynnikiem rozwijającym fotodermatozę może służyć jako pobyt w solarium i słońca.

W niektórych przypadkach, alergenów pochodzących z organizmu. Są one nazywane „alergeny pochodzenia endogennego.”

Bardzo często, reakcje alergiczne na skórze towarzyszy chorobie, takie jak pokrzywka – choroby alergiczne natury toksycznej i powstałego pod wpływem alergenów pochodzących ze środowiska zewnętrznego (ekspozycji na światło słoneczne, a zimny) lub w korpusie. Pokrzywka może wystąpić po spożyciu pokarmów, takich jak mięso, jaja, owoce morza i tak dalej. I narkotyków. Który miał współczynniki pokrzywka do wystąpienia organizmu choroby żołądka, jelit, zaburzeń endokrynologicznych oraz chorób układu nerwowego, przewlekłych infekcji i innych.

Możliwe objawy pokrzywki

Alergiczna reakcja organizmu, swędzące pęcherze towarzyszy, zwany uli. Pęcherze – pokrzywka objawy – podobnych do spalania z pokrzywy, więc ta forma alergii i ma swoją nazwę.

Pokrzywka jest podzielony przewlekły i ostry. Podczas manifestacji uli – wysypka – ciągle pojawiają się na trzy miesiące lub dłużej, to ta forma jest uważana za przewlekły. Charakteryzuje wysypka Duża trwa przez długi czas.

Objawy ostrej pokrzywki charakteryzują się nagłym ciężkim obfitych opadów z swędzenie. Pęcherze po ekspozycji na alergen i ustępują w ciągu 2-3 godzin. W niektórych przypadkach, ostre formy towarzyszy podwyższone temperatury, dreszcze, bóle brzucha, nudności i wymioty.

Objawy pojawiają się zwykle kilka dni pokrzywkę.

W przypadku, gdy nie można ustalić przyczyny uli, zdiagnozowano pokrzywce idiopatycznej.

Allergy towarzyszy obrzęk skóry i błon śluzowych, zwany obrzęk („obrzęk”). Obrzęk może wpływać na policzki, usta, powieki, genitalia i gardła. Obrzęk naczynioruchowy często powoduje pieczenie i ból, co najmniej – chęć drapania skóry.

Jest to bardzo niebezpieczne, gdy on występuje, obrzęk krtani. Suffocation może się zdarzyć, podobny do ataków astmy. Na początku nie ma „szczekający” kaszel i chrypka, i bardziej głośno oddech, towarzyszy duszność. Twarz mężczyzny dostaje odcień niebieskiego i dramatycznie wybiela.

W tym przypadku, obrzęk naczynioruchowy wymagające pilnej interwencji medycznej.

Zaczerwienienie, świąd, łuszczenie i suchość skóry u małych dzieci wskazują na występowanie atopowego zapalenia skóry. Ten rodzaj zapalenia skóry jest niebezpieczne, ponieważ może okazać się astmy (alergii oddechowych). Atopowe zapalenie skóry u dorosłych może przekształcić egzemę, atopowe zapalenie skóry, astma alergiczna, katar sienny (katar sienny), i inne.

Diagnostyka i leczenie pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk naczynioruchowy), egzemy i innych. Reakcje alergiczne na skórze.

Należy jednak pamiętać, że reakcje alergiczne na skórze w wyniku ekspozycji na alergen, i zakażenia ogólnoustrojowego. Ważne jest, aby szukać pomocy u dermatologa w czasie. Należy również zwrócić się do alergologa.

Skuteczne leczenie pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk naczynioruchowy), atopowe zapalenie skóry i inne reakcje alergiczne niemożliwe bez określania współczynnika powoduje taką reakcję (alergenu). W tym celu przeprowadził testy eliminacji, alergolog badań, ciepła i zimna testy. Pobierz to samo ujawnienie informacji na temat tej choroby może być zintegrowany z wykorzystaniem badania immunologiczne i alergiczne.

Ciężka postać alergii wymaga czyszczenia krwi (wymiana osocza). W odniesieniu do ogólnego wzmocnienia organizmu po chorobie przepisać fizjoterapii. Ponadto, lekarz-alergolog wybierze dla Ciebie specjalną, dobrze napisane hipoalergiczne diety.

Share →