Alergiczny kaszel

Alergiczny kaszel

Kaszel nie zawsze jest objawem przeziębienia lub innych ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego. Czasami przyczyną silnego irytujące suchy kaszel może być jakiś rodzaj alergicznej choroby ostrości. To jest w tym przypadku tak zwanym opracowanie alergiczne kaszlu, przeziębienia rozróżnienie, które jest często bardzo trudne, zwłaszcza, gdy osoba nie były dotychczas ma chorób alergicznych. Normalny kaszel często towarzyszy niewielki gorączka, katar i ból gardła.

Jeśli jednak alergiczny kaszel ogóle bardziej skomplikowane.

Kaszel, alergiczny często charakter napadowy i może rozpocząć się jak w dowolnym czasie, chociaż niektóre bardziej powszechne w nocy. Zazwyczaj, jeśli jesteś uczulony wydzieliny kaszel (plwociny) nie towarzyszy, a jeśli są one rozdzielone, a następnie bez domieszki ropy i całkowicie przejrzyste. Stan ten może być często obserwuje się w ciągu kilku tygodni, a jeśli nie towarzyszy gorączka, należy pomyśleć o konsultacji z lekarzem.

Alergiczny kaszel nie jest z natury jednostką chorobową, ale jak to jest często nazywany wariantem kaszel alergiczny astma oskrzelowa. Innymi słowy – jest jednym z wielu objawów alergicznej wpływów chorobowych. Ten typ kaszel spowodowane przez wystawienie na górnych dróg oddechowych prowokującej alergen. Zwykle jest bezpośrednio związany z zapaleniem błony śluzowej gardła, tchawicy i oskrzeli.

Przyczyny alergii kaszlowi są zawsze w tym środowisku. Są to tak zwane alergenami (w tym dym papierosowy, kurz, cząstki sierści zwierzęcej, pyłki różnych roślin i innych.), Który spada z powietrza do organizmu i powodują tę negatywną reakcję, która przejawia długą walkę z suchym kaszlem. Głównym problemem jest precyzyjne określenie tego stanu wywołuje alergie i od niej odstępstwa w bezpośrednim kontakcie. Alergicy Dzieci wywołać kaszel w tych samych alergenów, które powodują go do dorosłych

Objawy alergii na kaszel

Alergiczny kaszel zazwyczaj objawia się nagle, epizodyczne i płynie, nie towarzyszy gorączka, ale często łączy się z zimna, co najmniej dwa do trzech tygodni. Sami kaszel ataki trwają zwykle nie więcej niż dwa do czterech minut i przejść tak nagle, jak się zaczyna.

Jeśli kaszel towarzyszy gorączka, jest suchy i niemal rozrywa gardło, prawdopodobnie uczulenie w przyrodzie.

Alergiczny kaszel u dzieci zwykle towarzyszy kichanie, swędzenie nosa, wyciek z nosa i trudności w oddychaniu (ryzyko uduszenia). Brak temperatury jest jedną z wyróżniających cech alergicznego kaszel.

Jeśli w pewnym momencie piłka do łącza kaszlu i kontakt z niektórymi substancjami – najprawdopodobniej objawem alergicznych natury, i nie powinien opóźnić, aby szukać pomocy u alergologa, który po prostej diagnostyki wykryć przyczynę alergii i przepisać odpowiednie leczenie

Alergiczny leczenia kaszlu

Zacznij w leczeniu alergicznego kaszel jest pożądane niezwłocznie po jego wyglądzie, jak odłożyć leczenie alergii, choroby zwykle staje się przewlekłe. Często leczone alergiczny kaszel przekształca się poważnych chorób takich jak przewlekłe zapalenia oskrzeli i / lub astmy. Leczenie alergicznego kaszlu przez długi czas i obejmuje niejawny i ścisłego przestrzegania instrukcji wszystkich lekarzy.

Po znalezieniu winnego tego stanu, priorytetem jest, aby zminimalizować ekspozycję na alergen sprawczego, a nawet lepiej, (jeśli to możliwe), jego pełnej wykluczenie z życia codziennego. Jeśli przyczyną jest uczulenie na sierść zwierząt, z nim, niestety, musiał zostawić. Jeśli zdiagnozowano alergię na pyłki. Lekarz zaleci jak najmniej na zewnątrz budynku.

W alergicznym kaszel od roztoczy kurzu być dwa razy dziennie mokre sprzątanie pomieszczeń i kupić oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji.

Do szybkiego eliminowania alergicznego kaszlu zalecane biorąc leki przeciwhistaminowe, które nie mogą być całkowicie utwardzone, a przykre objawy piętnastu do dwudziestu minut, aby wyeliminować. Nieco gorzej syrop pomoc i cukierki od zwykłego kaszlu. Zwolennicy krajowego leczeniu alergicznego kaszlu może być powinni przygotować napar z 1 łyżeczki. Sody oczyszczonej, 1 łyżka. łyżka miód i kilka (5-7) liści laurowych.

Chłodzony wywar należy wypić bezpośrednio po każdym ataku kaszlu. Chciałbym zwrócić uwagę, że jeśli zdiagnozowano alergię na pyłki, metoda ta nie nadaje!

W przypadku wcześniejszego leczenia alergicznego kaszlu, a prognozy optymistyczne. Wszystkie powyższe metody mogą być stosowane do łagodzenia kaszlu alergiczne, ale ich utwardzanie jest możliwe allergy

Zapobieganie alergii kaszel

W niektórych przypadkach, alergiczny kaszel i objawy towarzyszące wyraźnie wskazują na specyficzny zewnętrzny bodziec prowokowania to objawy, ale zazwyczaj w celu określenia specyficznej przyczyny alergii jest trudne. Jeśli zdiagnozowano alergię pokarmową. dziennej diety jest konieczne, aby usunąć produkty absolutnie wszystko jakoś związane wywołać reakcję alergiczną.

Jednak większość uczulenie kaszel jest spowodowany przez tak zwanych „alergenów domowych”, które obejmują kurzu domowego, Biblioteka kurz, sierść zwierząt, roztocza kurzu domowego i inne. Od kaszel zazwyczaj rozwija się w nocy, przed snem koniecznie zawsze przewietrzyć pokój dzienny, lub jeszcze lepiej jeśli wietrzenie odbędzie się podczas całego czasu snu. Pył należy usunąć dziennie.

W przypadku alergii na wełnę wszystkie Bole trudne, ponieważ będzie musiał dokonać trudnych wyborów, co jest ważniejsze – zwierzę lub odnowy biologicznej.

W alergicznym kaszel lekarz musi stwierdzić, kilka razy dziennie do płukania jamy ustnej i nosa ciepłą wodą. Procedura ta jest wymagana, aby przeprowadzić po każdym powrotem z ulicy. Ponadto, pacjenci powinni być możliwe staraj się używać kosmetyków i produktów higieny na bazie naturalnej.

Share →