Alergie: wysypka (pokrzywka)

Alergie: wysypka (pokrzywka)

Pokrzywka – alergiczne reakcje skórne, z bezpośrednim typu spowodowane przez różne endogennego (wewnętrznego) i egzogenicznych (zewnętrznych) czynników. Jest to bardzo częsta choroba: prawdopodobnie co trzecia osoba poniosła go przynajmniej raz. Wśród chorób alergicznych – jest drugim co do astmy i może wystąpić w każdym wieku.

Objawy i przepływu. Charakteryzuje się nagłym pojawieniem się w dowolnym miejscu na skórze liczne pęcherze, świąd i silnym jasnym kolorze różowym. Te gęsta konsystencja, wyjął wielkości lub więcej.

Wykwity ich kontynuowano przez 1-2 godzin, po czym pęcherzyki znikają, ale mogą być nowe. Zwykle atak trwa kilka godzin, dni (ostra pokrzywka), ale czasami trwa miesiące, a nawet lata (przewlekła pokrzywka). Proces może towarzyszyć złe samopoczucie, ból głowy, gorączka.

W praktyce klinicznej najczęściej stosowaną klasyfikacją pokrzywki, pochodzących z czynników etiologicznych. Na przykład, lek. jedzenie. mechaniczny (Sztuczne) zimno (Odpowiedź na zimno mogą być opóźniane, występujące po 1-2 dniach) termiczny (Występuje głównie przed miesiączką, w czasie ciąży, osób w podeszłym wieku, często w przejściu z zimnego do ciepłego) toksyczny (Bezpośredni kontakt skóry razrazhiteley – pokrzywy włosy gąsienic, meduzy, pszczoły, itp) światło (Called ultrafioletowe, podczerwone i widzialne promienie widma).

Przewlekłej pokrzywki często związane z zaburzeniami wątroby, nerek, przewodu pokarmowego, zakażenia, ognisk robaka przewlekłego zakażenia (w migdałkach, ziarniniaki stomatologiczne, pęcherzyk żółciowy i przewody, i inne.), zatrucie krwi ciąży, produkty rozpadu guzów złośliwych.

Dzieci pokrzywka lub strofulyus (dzieci trzęsawki)

Odnosi się do zabolevayiyam z żywności uczulenia. Rozwija się na tle wysiękowego skazy, często u dzieci karmionych butelką i objadać. Mają wielkie wartości żywności i gospodarstwa domowego alergeny, ukąszenia owadów, efekty toksyczne-alergiczne przewodu pokarmowego, chorób zakaźnych, lokalne ogniska zakażenia (zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie ucha), etc.

Objawy i przepływu. Pęcherze szybko przekształcił się guzków barwy różowo-brązowe, wielkości główki od szpilki do małych pęcherzyków na wierzchu. Do erozji i zarysowania pojawiają się krwawe strupki.

Ulubiona lokalizacja wysypka – duże fałdy tułowia, kończyn górnych, a czasami rozciąga się na całe ciało. W długie dzieci choroba się niespokojne, rozdrażnione, nastrojowy, tracą apetyt i sen. W tym samym czasie, choroby biegunkowe, takie jak wymioty, biegunka lub zaparcie.

W większości przypadków choroba, dla 3-7 lat przechodzą bez śladu, ale czasami jest transformacja w atopowym zapaleniu skóry, świąd. Należy pamiętać, że przedszkola powinny być pokrzywka odróżnić od świerzbu, jak te choroby są klinicznie bardzo podobne.

Obrzęk naczynioruchowy (obrzęk naczynioruchowy)

Proces ostre, które charakteryzuje się nagłą wygląd obrzęku tkanki podskórnej, powięzi, mięśni. Obrzęk wielkości kurzego jaja, a nawet więcej, obserwuje się w miejscach o luźnym włókna – usta, powieki, policzki, błon śluzowych jamy ustnej, moszny. Odbędzie się od kilku godzin do 2-3 dni, a następnie całkowicie przechodzi.

Szczególnie niebezpieczne obrzęk naczynioruchowy w obszarze krtani. W tym pierwszym oznaczonym chrypka, "korowanie" kaszel, duszność, a następnie zwiększa się duszność. Cera staje się sine odcień, a następnie gwałtownie blednie.

Przy braku racjonalnego leczenia (w tym podskórnego epinefryna inektsiya1 ml) pacjent może umrzeć z objawami zamartwicy.

Leczenie

Przede wszystkim eliminuje, jeśli to możliwe, alergen. Przepisywania leków przeciwhistaminowych i leków antysensownych.

Share →