Alfa-blokery i inne leki

Alfa-blokery i inne leki

Alfa-blokery

Wcześniej alfa-blokery były dostarczane jako leki pierwszego wyboru w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Jednakże jak się okazało, może to prowadzić do zwiększenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu i mięśnia sercowego. Dlatego też leki te nie są już uważane lekami z wyboru w leczeniu nadciśnienia.

W alfa-blokery są leki takie jak terazosin i doksazosyny.

Mężczyzna w korpusie znajdują się dwa typy receptorów adrenergicznych alfa-adrenergiczne receptory beta-adrenergiczne.

Działanie adrenaliny na każdym z tych receptorów jest inna. Jeżeli beta-blokery, poprzez blokowanie receptorów adrenergicznych beta w sercu, tętno zwalnia, obniżając ciśnienie krwi, alfa-blokery działają inaczej. Blokują receptory alfa-adrenergiczne w mięśniowej ściany naczyń, powodując ich rozszerzenie i ciśnienie krwi spada.

Należy zauważyć, że alfa-adrenergiczne są bardzo skuteczne w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego, ponieważ umożliwiają złagodzenie objawów choroby. Wśród tej grupy leków można zauważyć tamsulozyna i alfuzosyna

Kolindyany może być leki drugiego rzutu w leczeniu nadciśnienia tętniczego, gdy inne leki na obniżenie ciśnienia krwi są nieskuteczne. Kolindyany (katapress) – to lek obniżający ciśnienie, którego skutkiem jest pokazany centralnie. Oznacza to, że nie ma to wpływu na tętnicach obwodowych i ośrodkowego układu nerwowego, a mianowicie na jej miły części.

Kolindyany alpha stymuluje receptory w mózgu. Wynikiem tego jest zmniejszenie pobudzenia współczulnego unerwienia naczyń krwionośnych, co prowadzi do spadku oporu naczyniowego. Kolindyany działa, rozszerzenie naczyń krwionośnych obwodowych na całym ciele.

To może zwiększyć środki uspokajające, które zawierają narkotyczne leki przeciwbólowe, barbiturany, benzodiazepiny i alkohol. Przy podawaniu z trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (co oznacza, na przykład amitriptyline) może osłabiać działanie klonidyny.

Należy zastosować środki ostrożności klonidyny z lekami, które spowalniają tętno. Leki te zawierają beta-adrenolityki, glikozydy nasercowe i blokery kanału wapniowego.

Ponadto, w połączeniu otrzymującymi klonidynę i werapamil może zwiększać ryzyko arytmii. Wstęp klonidyna i cyklosporyna może powodować większe stężenie we krwi ostatnią rzeczą do rozważenia przy użyciu klonidyny u tych pacjentów. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszać skuteczność klonidyny.

Skutki uboczne klonidyny

Wśród skutków ubocznych klonidyny może zauważyć, suchość w ustach i zmęczenie, zaparcia, senność i bóle głowy, zawroty głowy i osłabienie. Obserwowano również efekty, takie jak impotencja, zmniejszenie libido i wytrysk. Ponadto, gdy obserwuje się ostry unoszenie leku "Zespół odbicia"Której towarzyszy gwałtowny wzrost ciśnienia krwi. Wśród objawów to: zwiększone wydzielanie śliny, nerwowość, pocenie się, nudności, bóle mięśni i bóle brzucha, bóle głowy, niepokój.

Dlatego też, w celu uniknięcia tego efektu, konieczne jest zmniejszenie dawki klonidyny stopniowo.

Share →