Aloes - właściwości użytkowe. Sok z aloesu oraz Przeciwwskazania

Aloes — właściwości użytkowe. Sok z aloesu oraz Przeciwwskazania

Opis i locus aloesu

Aloes – zimozielonych roślin z rodziny liliowatych, do 4 m. Pędy wyprostowane, rozgałęzione, gęsto liściaste. Liście zastępcę do 50 cm długości i soczyste, mięsiste w kształcie miecza, amplexicaul, posadzonych na krawędziach dużych zębów jest elastyczny. Pomarańczowe kwiaty, duże, do 4 cm długości, sześć-członowe, opadające, siedzi na cienkie łodygi, tworząc wiele cylindryczne szczotki do 40 cm. Owoce – pudełko z licznymi nasionami.

B  Kwitnie w pomieszczeniu w lutym – Marzec, owoce nie dojrzewają.

Rodzina z aloesu – Republika Południowej Afryki, gdzie roślina wygląda drzew. Ale rośliny hodowlanej Pomieszczenie rozpowszechnione na całym świecie. W Rosji i krajach WNP, roślina ta jest znana jako agawa. Biorąc pod uwagę w przydatne właściwości aloesu. szczególnie jako roślina lecznicza jest wprowadzany do kultury i uprawiana w Adżarii.

W medycynie, należy użyć świeżych liści, które są zbierane jako odrastania.

W aloesu zawiera gorzki smak związki złożone glikozydowych – antroglikozidy, mieszanina, która nazywa aloina. Chociaż ma Sok z aloesu przeciwwskazania. W każdym razie jest on powszechnie stosowany dla wielu enzymów i witamin. Od dawna część soku  gatunki soku z aloesu odparowuje przygotować – aloes.

Zastosowanie wewnętrznego leków z aloesem

Aloes stosuje się głównie jako środek przeczyszczający do przewlekłych zaparć, przypisywanie do 0,1-0,3 g na recepcji. Zwykle przyjmuje się go wieczorem, jak  Efekt przeczyszczający pod wpływem jelita grubego i znajduje się w ciągu 9-10 godzin. Stosowane jako środek przeczyszczający i suchego ekstraktu Sabouraud z którego, po dodaniu ekstraktów rabarbaru i belladonny wytwarzania tabletek. Każda tabletka zawiera zwykle 0,1 g ekstraktu Sabur.

Przewlekłe zaparcia przyjmować rano i wieczorem w jednej tabletce.

Apteki czasami wytwarzać proszki, które zawierają suchy ekstrakt SABUR (0,1 g), proszek rabarbar (0,1 g), ekstrakt z wilczej jagody (0, 015 g). Takie proszki można również wyznaczyć jeden do odbioru. Z suchego ekstraktu przygotowanego w aptekach Nalewka Sabur, wciąż powołania 10-20 kropli, które na recepcji.

Ciecz sok z aloesu z korzystnych właściwości mają bakteriobójczego i regeneracji, a także jest stosowany jako  przeczyszczające.

Korzystanie z aloesu, sok przeciwwskazań wymienionych poniżej, w żadnym wypadku nie powinny być ignorowane:

UWAGA

Przeciwwskazane

Cieczą aloesu, otrzymywany z liści naciskając serię preparatów wykonanych posiadające właściwości użytkowe. Jeden z preparatów – sok z aloesu jest wykonany z soku świeżego z dodatkiem niewielkich ilości  alkoholu na zachowanie. Ten lek – lekko zielonkawa ciecz, ciemniejące pod wpływem powietrza i światła, o gorzkim smaku i ostrym zapachu. Takie korzystne właściwości soku z aloesu daje wspaniały efekt gojenia. Zaleca się używać soku do leczenia przewlekłego zapalenia okrężnicy i żołądka z niską kwasowość soku żołądkowego. Przebieg leczenia jest zaprojektowany dla przeciętnego miesięcy.

Weź 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie przez 20-30 minut przed jedzeniem.

W aptekach można znaleźć syrop, który wytwarza się z soku z aloesu z roztworem chlorku żelazowego żelaza i innych składników. Syrop jest czasami stosowanego w leczeniu anemii (niedokrwistości).

Share →