Alpinarium własnymi rękami

Alpinarium własnymi rękami

Alpine ogród i rośliny zdjęcia

Jednym z najbardziej powszechnych elementów projektowania krajobrazu – to alpinarium lub Rockeries. Piękne dekoracje strefie podmiejskiej może stać rośliny górskie alpejskie, położone na wzgórzu z kamieni. Sama natura jest uspokajający i kontemplacji pięknych roślin otoczonych skałami pozwalają poczuć piękno i urok darmowych minut. Jak zrobić alpinarium własnymi rękami.

Poleznoesoveti.ru opracowania na ten temat.

Ogrody skalne są zupełnie inne, dają kompletność ogród i nie wymaga starannej konserwacji. Może to być dowolny rozmiar, może być dokonana w każdym ogrodzie – małe podwórko lub obszar podmiejski w przestrzeni. Rock ogród z pewnością powinny wyglądać naturalnie, jakby to był kawałek skały, wybuchła otwarta. W małej powierzchni można sadzić własnymi rękami różnorodnych roślin alpejskich. Możesz wziąć karzeł drzew iglastych, bylin i krzewów alpejskie. Doskonałe różne rodzaje kwiatów skalnica różnych odcieniach, a także bez kwiatów.

Możesz wziąć skalnica, intarsjowane i białą Aredsa pobliżu Aredsa roślin z purpurowe kwiaty. Bardzo ciekawa opcja – siedzieć kilka rodzajów młodzieży z skórzaste liście. Małe jasne Phlox lub ząbek dekoracji żadnych alpejskie slajdów.

Drewno iglaste nadają tui i świerk, jałowiec puszyste, będą doskonałą bazą wypadową dla swojej ukochanej wyspie.

Nie jest konieczne, aby sadzić rośliny zbyt blisko siebie mogą stracić formy indywidualność. Możesz zbudować fabrykę na form przejściowych. który będzie do siebie, jak w przypadku tworzenia się dynamicznie kompozycji. Można również grać na kontrast kształtów i kolorów roślin.

Cóż, jeśli za zjeżdżalnia alpine będzie duże drzewa iglaste takie jak świerku lub sosny z dużą uzwojenia baryłkę. Bardzo dobre spojrzenie na ogród skalny niewymiarowy kwitnących krzewów. Wczesna wiosna wzgórze obsadzone udekorować żarówki.

Alpinarium własnymi rękami do zrobienia

Powinny być objęte plac zabaw dla alpinarium większość popołudniowym słońcu. On również potrzebuje opieki – potrzeba pielenie, na etapie lądowania i intensywnego wzrostu – podlewania.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kamień do celów budowlanych. Zazwyczaj wykorzystywane kawałki piaskowca granitu, wapienia różnych odcieniach, trawertynu, żwiru rzeki i morza. Możesz umieścić kamienie na kilka sposobów – w krokach jak zboczu góry, w postaci kamieni lub tarasami, co łąkę górską lub suchy górski zapasową.

Nie jest konieczne stosowanie nawozów azotowych, slajd może rosnąć, a rośliny kwitną słabo.

Rockeries – piękny zakątek natury człowieka. Nie zapomnij, że obszar ten powinien wyglądać naturalnie, jest możliwe, aby przestrzegać zasad abstynencji i prostoty. Dla niego będzie dobrym dodatkiem drewniana altana.

Share →