Amitryptylina - instrukcje użytkowania, przeglądów, analogi i formie ...

Amitryptylina – instrukcje użytkowania, przeglądów, analogi i formy uwalnianiu (tabletki i tabletki 10 mg i 25 mg zastrzyki w ampułkach) lek do leczenia depresji i psychoz u dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży. Połączenie z alkoholem

Ten artykuł jest dostępny z instrukcjami stosowania leku Amitryptylina. Opinie przedstawione przez odwiedzających stronę – użytkownicy leku, jak również opinie lekarzy specjalistów w tej wykorzystania amitryptylina w swojej praktyce. Dużo aktywnie zapytać dodać swoje opinie o przygotowaniu: pomógł lub nie pomagają leki, aby pozbyć się choroby obserwowano powikłania i skutki uboczne nie mogą być stosowane przez producenta w podsumowaniu. Amitriptylina analogów w obecności istniejących analogów strukturalnych. Zastosowanie do leczenia depresji, psychozy i schizofrenia u dorosłych i dzieci, jak i podczas ciąży i karmienia.

Połączenie leku z alkoholem.

Amitryptylina – leki przeciwdepresyjne (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne). Ma także pewne działanie przeciwbólowe (pochodzenia ośrodkowego) antiserotoninovoe działania pomaga wyeliminować moczenie nocne i zmniejsza apetyt.

Ma silne obwodowego i ośrodkowego efektu antycholinergiczne powodu wysokiego powinowactwa do receptorów cholinergicznych m; silne działanie uspokajające związane z powinowactwem do receptora H1 i alfa-adrenergiczne działanie blokujące.

Posiada właściwości antyarytmiczne narkotyków klasy IA, jak chinidyna w dawkach terapeutycznych zwalnia przewodzenie komór (w przypadku przedawkowania może spowodować poważne bloku dokomorowe).

Mechanizm działania przeciwdepresyjnego wiąże się ze wzrostem stężenia noradrenaliny i / lub serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN) (zmniejszenie jego wchłanianie zwrotne).

Nagromadzenie tych neuroprzekaźników jest wynikiem hamowania zwrotnego wychwytu presynaptycznych neuronalnych błon komórkowych. Długotrwałe stosowanie zmniejsza aktywność funkcjonalną receptorów beta-adrenergicznych i serotoniny w mózgu i neuronach serotonergicznych adrenergicznego normalizuje transmisji, przywraca równowagę tych układów zaburzone stanów depresyjnych. Gdy stany lękowe, depresyjne zmniejsza niepokój, pobudzenie i objawy depresji.

Mechanizm działania przeciwwrzodowe ze względu na zdolność do zapewnienia uspokajające i antycholinergiczne skutki m. Skuteczność w moczenie odpowiednim działalności najwyraźniej antycholinergiczne, co prowadzi do wzrostu pojemności pęcherza rozciągliwość stymulacji adrenergicznego beta bezpośrednie, aktywność alfa-adrenergicznych, towarzyszy zwiększenia napięcia zwieracza i centralnej blokady wychwytu zwrotnego serotoniny. Ma centralny działania przeciwbólowego, która, jak się uważa może być spowodowane zmianami stężenia monoaminy w ośrodkowym układzie nerwowym, zwłaszcza serotoniny i ich wpływ na układ endogennych opioidów.

Mechanizm działania dla bulimii jest jasne (może podobnie jak w depresji). Wykazuje wyraźne działanie leku u pacjentów z bulimii, co bez depresji i, jeśli jest dostępny, a redukcja bulimia można obserwować bez jednoczesnego osłabienia depresji.

Gdy znieczulenie ogólne obniża ciśnienie krwi i temperatura ciała. Nie hamuje MAO (MAO).

Przeciwdepresyjnego rozwija się w ciągu 2-3 tygodni po rozpoczęciu stosowania.

Farmakokinetyka

Wchłanianie – wysokie. Legitymacje (w tym nortryptyliny – metabolit amitryptylina) histohematogenous bariery, w tym bariery krew-mózg, przez barierę łożyskową, przenika do mleka kobiecego. Wydalany przez nerki (głównie w postaci metabolitów) – 80% przez 2 tygodnie, częściowo z żółcią.

  • depresji (zwłaszcza lęk, pobudzenie i zaburzenia snu, w tym dzieciństwa, endogennych, inwolucyjnych, biernej, neurotycznego, leku, z organicznych uszkodzeń mózgu);
  • w złożonej terapii można stosować mieszane zaburzenia emocjonalne, psychozy, schizofrenia, odstawienie alkoholu, zaburzenia behawioralne (aktywność i uwagi), moczenia nocnego (z wyjątkiem pacjentów z niedociśnieniem pęcherza), bulimii, przewlekły ból (przewlekły ból u pacjentów z rakiem migreny, choroby reumatyczne, atypowy ból twarzy, nerwoból poopryszczkowy, pourazowe neuropatia cukrzycowa lub inne. neuropatia obwodowa), ból głowy, migrena (profilaktyka), wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy i 12.
Share →