Analiza wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBsAg)

Analiza wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBsAg)

Do diagnozowania infekcji wirusem zapalenia wątroby typu B jest HBs Ag krwi. Jest głównym wyznacznikiem obecności zakażenia w czasie inkubacji w ostrym przebiegu. Jeśli wynik testu jest pozytywny w ciągu sześciu miesięcy od początku choroby, możemy powiedzieć, że choroba została przeniesiona do przewlekłej postaci.

W niektórych przypadkach jest ustawiczne nośnik antygen HBsAg.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV) należy do wirusów DNA hepatotropowych. Jest podobne formy wirusa, które powodują choroby u ssaków i ptaków, które są często wykorzystywane do badań w celu opracowania szczepionek i specjalistycznych leków.

Choroba przenoszona jest przez krew. Powinieneś wiedzieć, że krew wirusa zapalenia wątroby typu B jest bardzo trwałe w środowisku i zakaźności. Mimo, że wirus nie może być przenoszona z matki na dziecko przez łożysko, a infekcja może wystąpić w czasie porodu.

Właściwości wirulencji są zachowane również w suchych plam z krwi, które mogą pozostawać przez dłuższy czas na maszynki albo igły strzykawki.

Osoby, które przeszły chorobę, rozwijanie odporności przez całe życie.

Według statystyk medycznych, znajduje się około 350 mln ludzi – nosicielami wirusa. Ustalana corocznie około 4 milionów przypadków ostrej choroby i około 1 miliona. Ludzie umierają z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu B, co roku.

W ostatnich latach, dzięki poprawie narzędzi diagnostycznych i upowszechniania skutecznych środków szczepieniu zmniejsza liczbę pacjentów.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest chorobą wirusową ostrą układową. Gdy jego rozwój jest silna wątroby, aw niektórych przypadkach – i inne narządy. Choroba ta może wystąpić żółtaczkowe w postaci anicteric.

Pośrednie oznaki tej choroby jest wzrost ALT i AST i zewnętrznych objawów klinicznych wirusowego zapalenia wątroby, podejrzenie przewlekłą chorobą wątroby i dróg żółciowych, pobyt w wybuchu choroby (rodzina, państwo, zespół). We wszystkich tych przypadkach, badanie krwi HBS to niezawodny test potwierdzający.

Analiza krwi na obecność HBsAg jest pobierana z żyły na pusty żołądek. Konieczne jest przeprowadzenie analizy w ciągu 6 tygodni od daty domniemanego skażenia. Analiza Czas trwania – dwa dni.

Żadna strona nie dostarczy Ci diagnozy i odpowiedniego leczenia. Udać się do lekarza do lekarza!
Więcej na ten temat:

Chemiczna analiza krwi jest najlepszą metodą diagnostyki zatruć kadmu, arsenu, rtęci, ołowiu, antymonu, talu i innych trucizn. Wiele innych elementów, choć są w śladowych ilościach we krwi, grać w wiele funkcji życiowych.

Share →