Analizy ciąży

Analizy ciąży

Badanie analizuje w czasie ciąży

Wcześniej ankieta Ciąża. bardziej prawdopodobne, aby uniknąć wszelkiego rodzaju komplikacji.

Niektóre kobiety w ciąży lekko do regularnych wizyt u ginekologa. Oczywiście nadchodzący egzamin – nie najbardziej przyjemny. Ale nie jest to absolutnie konieczne. Nie wolno nam zapominać, że przed poczęciem, trzeba nie tylko odwiedzić do ginekologa, ale także pełne badanie ciała.

A na to potrzeba czasu, więc nie należy zwlekać.

Teraz lekarze są szczęśliwi, aby pamiętać, że liczba kobiet, które planują ciążę i przychodzą do lekarza, na długo przed poczęciem, znacznie wzrosła.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Uważa się, że po raz pierwszy w okresie ciąży, powinien być sprawdzany przed 12 tygodni. Ale lekarze uważają, że lepiej jest to zrobić od razu, jak tylko test wykazał wynik pozytywny lub miesiączki.

Na krótką metę, lekarze przeprowadzą badanie USG w celu potwierdzenia ciąży wewnątrzmacicznej. Pierwsza wizyta u ginekologa można nazwać diagnostyczne. Lekarz dowie się ewentualnych odchyleń w czasie, aby je poprawić lub wysłać matkę do specjalistów.

Specyficzne podejście – dla kobiet w ciąży cierpiących na choroby serca, ciężkie zaburzenia, u pacjentów z nerek lub brak jednego z nich. Należy zauważyć, że pewne choroby mogą występować w formie utajonej. Dlatego odwiedzić ginekologa i przejść Testy z obraźliwy ciąża musi jak najszybciej.

Analizy ciąży

Lekarz przepisze Analiza moczu i krwi ciąży. Jakie one są? Podczas ciąży, zwiększenie nacisku na układ sercowo-naczyniowy i nerki. Są to dwa podstawowe systemy, które mogą zawodzi.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Badanie moczu w ciąży – Częste i będzie to na pewno musiał przejść w ciągu pierwszych wizyt prenatalnych. Mocz podjęte na każdym egzaminie, jak nerki w każdej chwili, nie może zacząć radzić sobie z rosnącym obciążeniem pracą. Lekarz musi być na bieżąco, dbanie o swoje analizy.

Już pierwszy moczu w czasie ciąży może wykryć nawet niewielkie zaburzenia czynności nerek lub utajonego procesu zapalnego. Odpowiednie leczenie i terminowe pomocy, aby pomóc dziecko jest zdrowe i urodzić mu.

W pierwszym badaniu kobiety w ciąży pobrać krew z żyły ustalić grupę krwi i czynnik Rh. Korzystanie Badanie krwi w czasie ciąży Można znaleźć nawet złośliwych zmian.

KREW W CIĄŻY stosuje się również w celu określenia poziomu hemoglobiny – nośnik tlenu w tkance. Jego niski poziom może prowadzić do naruszenia ciąży, zły stan zdrowia kobiet. Dlatego lekarz mianować żadnych preparatów lub dostosować poziom hemoglobiny poprzez żywienie.

W początkowej fazie, kiedy zatrucia kobiet nie toleruje suplementów żelaza. Ustabilizować poziom bez komplikacje mogą prawidłowego odżywiania.

Podczas ciąży wymagany Badanie krwi Obecność przeciwciał przeciw różyczce oraz do wszystkich rodzajów Zakażenia wirusem cytomegalii, wirusem opryszczki, i tak dalej. Czy to analiza na tzw TORCH zakażeń, co pozwala lekarzowi przewidzieć możliwość infekcji płodu.

Być może najważniejszą rzeczą w tej chwili – obecność przeciwciał różyczki. Każdy wie, że jeśli kobieta w ciąży ulega zakażeniu różyczką, ciąża jest często przerywane, a zagrożenie dla dziecka jest bardzo wysoka. W planowany ciąża zawsze sprawdzić odporność na różyczkę.

Jeśli tak nie jest, kobiety powinni być szczepione i zaplanować ciążę dopiero po dwóch miesiącach.

Badanie ginekologiczne w ciąży

Jakie inne diagnostyka odbywa się podczas pierwszej wizyty u ginekologa? To, oczywiście, miednicy egzamin. Jest to niezbędne do określenia hipertoniczność macicy, mięśniaków macicy, do diagnozowania lub torbieli jajnikowych.

Zależy to patrząc na krześle i potwierdzone przez badania ultrasonograficznego.

Powszechne przekonanie, że ze względu na miednicy egzaminu na wczesnym etapie może się zdarzyć, poronienie. To nie to. W właściwe badanie, normalne stosunki, bez grubej manipulacji dla ciąża nie mogą być złamane.

Przyrost masy ciała w ciąży

Lekarz jest pewny pomiar wzrostu pacjenta i zważyć. Jest to niezbędne, aby prawidłowo obliczyć dopuszczalny wzrost masy, w zależności od kobiecej budowy ciała.

Kobieta asteniczny budowa ciała ma długie i cienkie mięśnie, mały zapas tłuszczu, wąskiej klatce piersiowej i ramionach, jej długie, wąskie stopy i dłonie. Metabolizm intensywne. W związku z tym możliwe jest odzyskanie 12-13 funtów podczas ciąży, dodając 500 g na tydzień.

W normostenik szerokiej kości, mała komoda, wizualne wrażenie o tej samej szerokości ramion, talii i bioder, z tendencją do odkładania się tłuszczu na brzuchu, talii i bioder, umiarkowanego tempa metabolizmu. Załóżmy dodał 9,8 kg w czasie ciąży, czyli około 300 gramów tygodniowo.

Mama hypersthenic mają trudniej ciała. Jej miękkie mięśnie, okrągła twarz, krótka szyja, szerokie biodra, duży zapas tłuszczu, skłonność do przybierania na wadze. Najlepiej, kobieta z dodatkiem ciąży powinna pozostać w swojej masie. A może nawet stracić trochę na wadze.

W skrajnych przypadkach może być dodany w trakcie ciąży nie więcej niż 6-7 kg, uzyskując 200 g na tydzień.

Zgłoś przyrost masy ciała dla kobiet wszystkich typów ciała prowadzonych od końca zatrucia po 12-16 tygodniach.

Co papież?

Lekarz z pewnością podniesie kwestię zdrowia ludzkiego. Ważne wiek, choroby bagaż, zwłaszcza te, które mogą być przekazywane w drodze dziedziczenia. Takie jak cukrzyca, choroby serca, choroby metaboliczne.

Jego grupę krwi i czynnik Rh wiedzieć czy Rh ujemne kobiety.

Ponadto, ginekolog przyniesie krewnych historii po obu stronach. Kiedy metaboliczne, zaburzenia hormonalne i choroby dziedziczne w lekarza rodzinnego przepisze bardziej poważne badania.

Podczas pierwszej wizyty w klinice przedporodowej i być aktywnym siebie, zadać pytania lekarzowi, że najbardziej interesujące Cię. Co do zasady, przyszłe mamusie często pytają o funkcjach diety, o seksualności, o wpływie komputera na przebieg ciąży.

Pamiętaj, że ciąża nie jest chorobą i może nadal prowadzić dawnego życia. Jednak w naszych złożonych warunkach środowiskowych i pod wpływem stresu konkretne zalecenia dla kobiet w ciąży nadal muszą przestrzegać. Lekarz daje im też zwykle podczas pierwszego badania.

Mimo, że lekarz może być dostęp w dowolnym czasie podczas ciąży.

Opieka prenatalna

Jeżeli wcześniej wszystkie ciężarne kobiety zostały zmuszone do udziału w klinice przedporodowej społeczności, ale teraz mają dość szeroki zakres. Możesz kupić politykę w centrum handlowym dla całej ciąży i porodu. Lub ostatnie tygodnie ciąży i porodu.

Najlepiej, sami lekarze nadzorować Cię przed urodzeniem i podczas nich. Wtedy nie będziesz musiał długo tłumaczyć, że trzeba było przed, w czasie, gdy wszystkie twoje myśli o czymś innym.

Zawiera umowę z kliniki

Działa najlepiej ustnie. Zdobywaj znane historie o tym, jak to czy tamto lekarz zachował ciąży. Jeśli tylko pozytywne opinie, lekarz był w stanie szybko rozwiązać każdą ekstremalną sytuację, jego rada pomógł i był na poziomie profesjonalizmu, ale teraz to ma sens, aby nawiązać osobisty kontakt.

Przybywając na pierwszej konsultacji, ty decydujesz, ile będzie w stanie skontaktować się z lekarzem. Może ona (on) nawet patrzeć nie podoba: (? I nagle niedoświadczeni) zbyt młody, zbyt zabawne (chciałbym poważnie). Chodź z mężem, aby zastanowić się, jak mu się podoba lekarza i jego odpowiedzi na pytania.

Ponieważ kobieta w ciąży nie może właściwie ocenić sytuację, a jej mąż bardziej realistycznie ocenić sytuację.

Wskazane jest, aby zawrzeć umowę po pierwszym trymestrze. We wszystkich ośrodkach tych samych usług dostępnych w sprzedaży detalicznej, a w tym czasie będziesz wiedzieć, lekarza, który będzie prowadził ciążę. Na drugiej i trzeciej wizyty można zobaczyć ten lekarz jest dla Ciebie, czy nie.

Inna sprawa, że ​​należy wziąć pod uwagę przy wyborze kliniki: czy można tam na własną rękę, bez męża, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Jeśli jedziesz, jest to wygodne, jeśli będzie się tam dostać, nie będzie w tym czasie zgromadzić zmęczenie. Jeśli musisz dotrzeć środkami transportu publicznego, nawet jeszcze bardziej.

To znaczy powinna być kliniki w zasięgu ręki.

Obraz kliniki jest również ważna. Dowiedz się, jak długo istnieje na rynku usług medycznych, co jej laboratorium i bazy instrumentalnej, jak lekarze zawodowych, którzy są regalia. Poszukaj opinii o tym klinice w Internecie.

Umowa na utrzymanie ciąży lepiej jest wejść w trymestrze. Ta podyktowana względami materiałów i innych czynników. Możesz zmienić miejsce zamieszkania, mogą gromadzić klinikę niezadowolenie lub lekarzem.

Analizy ciąży

Share →