Anestezjologia - doktryna znieczulenia

Anestezjologia – doktryna znieczulenia

Na stronie znajduje się duży anesteziologiya.ru i przydatne informacje dla specjalistów w dziedzinie anestezjologii i reanimacji klinicznej.

A na początek – trochę historii. Z pochodzenia kadencji "anestezjologia",

Uważa się, że grecki filozof Dioskurides pierwszy użył terminu w I. znieczulenia BC. e. do opisania mandragory działania narkotikopodobnogo. W 1721, w uniwersalnych etymologiczne English Dictionary Baileys podano definicję: znieczulenia – jest "Czułość wady", Encyklopedia Britannica 1771 w znieczuleniu rozumieć "pozbawienie zmysłów", W stanie podobnym do snu, co pozwala na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, znieczulenie ustalona prawdopodobnie Oliver Wendell Holmes (Oliver Wendell Holmes) w 1846 roku

W Stanach Zjednoczonych używać anestezjologia okresie, co oznacza naukę o znieczuleniu, zaproponowanej w latach dwudziestych tego wieku ze względu na rosnącą naukowych podstaw tej specjalności.

Anestezjologia, choć oparte na fundamencie naukowym, zdolności do konkurowania z podstawami innych dziedzin medycyny, w dodatku to połączenie nauki i sztuki. Wyzwaniem anestezjologia wykraczają daleko poza eliminacji odczuwania bólu podczas zabiegu chirurgicznego lub porodu w 1989 roku doprowadziły do ​​zmiany definicji American Council na specjalności anestezjologii (American Board Anestezjologii – specjalistów organizacji pozarządowych w anestezjologii certyfikującej).

Anestezjologia – wyjątkowa, ponieważ wymaga głębokiej wiedzy z wielu innych dziedzin medycyny, w tym chirurgii, chorób wewnętrznych, pediatrii i położnictwa, jak i farmakologii klinicznej, fizjologii i technologii biomedycznych stosowane. Zastosowanie nowych zasad technologii biomedycznych pozwala Anestezjologia być szybko rozwijającej się specjalności. Znaczna liczba lekarzy stażystów pobyt w anestezjologii, już specjalizację i certyfikacji w innych dyscyplinach medycznych.

Share →