Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa – choroba ta, która opiera się na zapalenie dróg oddechowych, towarzyszą zmiany w wrażliwości i reaktywności oskrzeli i objawia ataków duszności, stanu astmatycznego lub w przypadku braku takiego dyskomfortu oddechowego (napadowego kaszlu, świszczący oddech odległe, duszność), towarzyszy odwracalnej obturacji na tle dziedzicznej predyspozycji do choroby alergiczne.

Ryzyko rozwoju choroby alergicznej, w rodzinach, w których nie ma uczulenie predyspozycje, jest o 20%, wzrost o 50% w rodzinach z alergii cierpi jeden z rodziców, a więcej niż 66% w przypadku chorób alergicznych są dotknięte przez oboje rodziców.

W tworzeniu choroby obejmuje dwa rodzaje czynników – zewnętrzne i wewnętrzne. Wrodzona tworzy wewnętrzne przyczyny choroby – Wady biologiczne, które mogą być spowodowane przez genetyczne i powstające podczas ciąży i porodu. Istnieją cztery dobrze poznanych klasę genów związanych z astmą.

W formacji tej choroby i czynników środowiskowych są zaangażowane: alergeny, zakażenia wirusowe, stres, ryzyko zawodowe, drażniące chemiczne, niekorzystne warunki pogodowe.

Alergeny, które są istotne dla prowokacji astmy, jak w innych chorobach alergicznych można podzielić na następujące grupy:

 • Gospodarstwo domowe
 • Pyłek
 • Naskórkowy
 • Leczniczy
 • Jedzenie
 • Owad
 • Profesjonalny

Według klasyfikacji GB Fedoseyeva (1982). Został on przydzielony dziesięć rodzajów astmy

  Atopowe – pojawienie się napadów astmy po ekspozycji na alergeny. Alergeny spowodować zapalenie oskrzeli. Infectious zależne – główną rolę w rozwoju choroby odgrywa bakteryjne, wirusowe, zakażenia grzybicze. Ona jest bezpośrednią przyczyną infekcyjnego zapalenia alergicznego zapalenia i spowodować niedrożność które powoduje oskrzeli. Autoimmunologiczne – Typ astmy gdy alergen się właściwości w tkance płucnej pacjenta. Rzadki rodzaj astmy (0,5 -1% pacjentów), który charakteryzuje się bardzo ciężkimi, uzależnienie od hormonów i ciężkich powikłań terapii hormonalnej.

  Dyshormonal (hormon-wersja) – wady związane z astmą w produkcji hormonów glukokortykoidowych i / lub kortikorezistentnosti (odporność hormonów ciała, zmniejszenia zapalenia). Dizovarialnaya – związane z funkcjonowaniem żeńskich hormonów płciowych. Nasilenie występuje w niektórych fazach cyklu miesiączkowego.

  Adrenergicznych nierównowaga – zaburzenia receptorów bilansowych drzewa oskrzelowego. Astma charakteryzuje się brakiem lub stosowania preparatów odwrotnego efektu bronhorasshiryayushee. Tego typu astmy często prowadzi do rozwoju stanu astmatycznego. Holinegicheskaya – astmy związane z dysfunkcją autonomicznego układu nerwowego, w szczególności wzrost aktywności układu przywspółczulnego układu nerwowego. Nervnopsihicheskie – występuje w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, w których czynniki neuropsychologiczne przyczyniają się do prowokacji i przeprowadzania ataków duszności.

  Aspiryna – tolerancji związany z lekami przeciwzapalnymi (aspiryna, paracetamol, etc.). Astma oskrzelowa, nietolerancji aspiryny i polipy nosa w górę «aspiryna Triada», Astmę wywołaną wysiłkiem – atak astmy lub dyskomfort dróg oddechowych, która rozwija się u pacjentów w trakcie lub po wysiłku fizycznym.

  Jako opcja samodzielny obserwuje się w 3-5%. gdy nie ma objawów alergii, infekcji, zaburzeń endokrynologicznych i układu nerwowego.

Astma oskrzelowa pogrubiona i pozostawia bardziej szczegółowej wiedzy osoby rozwoju choroby, a zatem bardziej odpowiedni leczenia każdego pacjenta.

Diagnoza:

1. Identyfikacja pacjenta historię alergiczna

2. badanie funkcji oddechowych (ZEW) z bronholitikomdlya wszystkie rodzaje astmy)

3. Oznaczanie całkowitych immunoglobulin E

4. Określenie specyficznych immunoglobulin (głównie dla dzieci)

5. Sprawozdanie z testów skórnych (w astmą atopową)

6. RTG klatki piersiowej i zatok przynosowych; zawieszony zawartości oskrzeli; oznaczanie przeciwciał surowicy z bakterii, grzybów i wirusów (na infekcyjnych chorób utrzymaniu)

7. Określenie protivolegochnyh podwyższone stężenie przeciwciał krążących kompleksów immunologicznych i aktywność fosfatazy kwasu w surowicy (wariant autoimmunologiczne)

8. Określenie poziomu kortyzolu we krwi, moczu, mała ketosteroids testu hamowania deksametazonem, itp (Gdy dyshormonal astma)

9. Oznaczenie estradiolu i progesteronu w metodzie radioimunnym krwi (na dizovarialnoy astmy)

10. Testowanie psychologiczne (z neuropsychiatrycznych typu)

Leczenie:

Wyjątek alergeny spowodować istotne czynniki lub choroby.

Farmakoterapia – przypisany przez lekarza w zależności od typu astmy.

Leczenie niefarmakologiczne – jest zastosowanie metod akupunktury, homeopatii, osteopatii, ćwiczenia oddechowe, psychoterapii, umowy o wolnym handlu. Metody dobiera się w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby astmy. Najczęstsze jeden lub dwa rodzaje terapii bez leków.

Zwykle w ostrej fazie leczenia przepisanych leków w połączeniu z metodami nielekowymi «ambulans», Ponadto, wiele leków na tle zmniejszenie przyrostu masy terapii nielekowej. Skuteczność tej metody jest to, że 95-98% dobre i bardzo dobre wyniki.

Gdy kompleksowe leczenie (3-4 kursy) przez 1-1,5 roku nasi pacjenci w wielu przypadkach, jak steryd śmieci inhalatora (hormonalne) i leki rozszerzające oskrzela (uśmierzające świszczący oddech), lub użyć je rzadko konieczne.

Zintegrowane podejście do leczenia pozwala na anulowanie hormonów w tabletkach (prednizolon, polkortalon i inne). Jednakże, wymaga znacznie więcej czasu i dodatkowych metod leczenia.

Dla każdej z tych metod nie-leków można znaleźć w odpowiedniej sekcji.

Share →