Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa

Charakterystyka kliniczna ataku astma

Astma oskrzelowa – Jest to choroba alergiczna, objawia się atakami duszności związanej z skurcz oskrzeli, zwiększone wydzielanie błony śluzowej i obrzęków.

Atak zaczyna ostro. Pojawia się duszność wydechowa (trudności w oddychaniu się), oddech staje się głośny, gwizdy, rozwija sinica skóry. Płuca słyszałem wiele suchej świszczący oddech.

Pacjenci wziąć przymusowej pozycji – siedzącej, z naciskiem na ręce (orthopnoë).

Niezbędne do przeprowadzenia diagnostyki różnicowej astmy sercowej, w którym wdechu duszność będzie.

Reanimacyjny w astmie oskrzelowej

• Zapewnić dopływ świeżego powietrza, jeśli to możliwe, rozpocząć terapię tlenową (jeśli nie opóźni leków).

• Wejście dożylnie aminofilina cent 2,4% – 10 ml i 10 ml izotonicznego roztworu chlorku sodu.

• Jeśli tętno większa niż 90 minut i w połączeniu z astmą serca podaje się 0,5-1 ml strophanthin, Korglikon lub digoksyny w 10 ml izotonicznego roztworu chlorku sodu, adrenalina 0,1% – 0,5-0, 7 efedryna lub podskórnie ml 5% – 1 ml domięśniowo. Przed wprowadzeniem tych leków powinny znaleźć się, zanim zadzwonisz po pogotowie wielu inhalatorów, t nie używać pacjenta. Dla większości z nich zawierają takie substancje. Ich przedawkowanie może tylko pogorszyć stan pacjenta! Trzymaj inhalacji astmopent, beroteka, salbutamol i tak. P Jeśli pacjent nie.

Lub maksymalnie trzech dawkach z rzędu! Zwykle po takich wydarzeniach pacjenta zaczyna odbiegać pierwszy śliską, lepką ciecz, a następnie wydzieliny, duszność i świszczący oddech w płucach spadków, a atak jest zadokowany przez 15 minut-1 godzinę.

• Jeśli nie ma poprawy, podawany dożylnie 60-90 mg prednizonu, należy podłączyć tlenoterapii. Czasami zadławienia opóźniony, słabo reaguje na leczenie. Stan ten nazywany jest stanu astmatycznego. Może to doprowadzić do utraty przytomności i śmierci pacjenta. Pacjenci są w stanie stan astmy została ustalona być transportowane w pół siedzącej w intensywnej opieki lub terapii towarowego lub przeniesienie reanimacji zespołu.

Pacjenci po ostrej astmy może pozostać w domu z przeniesieniem aktywnego połączenia GP. Od miejscach publicznych wszystkich hospitalizowanych pacjentów.

Share →