Badanie ginekologiczne

Badanie ginekologiczne

Badanie ginekologiczne po raz pierwszy powoduje podniecenie wszystkie dziewczęta i kobiety, bez względu na to czy są skargi na zdrowie, czy też nie. Przegląd każdy lekarz prowadzi człowieka do nieporozumień, zwłaszcza jeśli masz gołe ciało i tolerować dotykać jej zupełnie obcy.

Jednak opinią badanie ginekologiczne intymnych miejscach, takich jak narządów płciowych i piersi wewnętrznych i zewnętrznych, lidera wśród obaw wszystkich kobiet z wizyty u lekarza.

Głównym czynnikiem niepokoju i napięcia – brak wiarygodnych informacji na temat szczegółów tej procedury.

Nie wiedząc, co się przygotować i jak reagować, doświadczenia w tym biznesie kobiety boją się odwiedzić i świeckich kobiet lekarza. Nie da się uniknąć w nieskończoność, zwłaszcza terminowego i regularnego badania ginekologicznego – klucz do zdrowia kobiet.

Dbanie o własne ciało – obowiązek każdej dziewczyny, przyszłej żony i matki. A najlepszym sposobem, aby pozbyć się strachu i czuć się pewnie w gabinecie ginekologa – jest, aby uzyskać prawidłowy obraz wydarzeń w jego drzwi.

Jak to badanie u ginekologa

Musi najpierw upewnić się, że rozmowa z lekarzem, a odpowiedzi na swoje pytania muszą być prawdziwe, bo to wpływa na zdrowie pacjenta. Na fotelu ginekologicznym wszystko idzie dość szybko, w przypadku braku skarg i patologii zewnętrznych potrzebny 1-2 minuty.

Metody te mogą obejmować:

  1. kontrola zewnętrznych narządów płciowych – ich kształt, kolor, stan śluzówki objawów zapalenia możliwych, infekcji lub urazu;
  2. odbyt (palcem przez odbytnicę) – wykrywanie wewnętrznych narządów płciowych przez ścianę odbytu w celu ustalenia ich położenia, rozmiaru i symetrii;
  3. Kontrola pochwy i szyjki macicy za pomocą specjalnego narzędzia – lustro;
  4. biorąc materiał rozmaz cewki moczowej, pochwy i szyjki macicy;
  5. palec badanie pochwy – jedna ręka sondowania macicy, jajowodów, jajników, przez powłoki brzuszne, naciskając na brzuchu po wprowadzeniu do pochwy palcami drugiej.

Każda z tych metod daje lekarzowi szczegółowe informacje można uzyskać od słów pacjenta nie jest możliwe.

Powyższe badania pomóc w identyfikacji zapalenie przydatków, mięśniaki macicy, ciąży pozamacicznej i macicy, torbiele jajników, procesów zakaźnych i odchyleń w rozwoju narządów i tkanek.

Narzędzia do badania ginekolog jest sterylne jednorazowe plastikowe lub metalowe lustra i szyjki macicy wymaz flory pałeczki. Lusterka różnej wielkości na dziewicze kobiety są mniejsze i mniej.

Ginekolog delikatnie wprowadza lustro w pochwie i poprzez specjalną konstrukcję popychając jego ściany. Dla panien, procedura ta nie odbyła, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia błony dziewiczej. Zbadali zewnątrz i przez odbyt.

Narzędzia do kontroli nie powodują bólu, ale wiele zależy od indywidualnej wrażliwości – większość kobiet uważa, że ​​nieprzyjemne, ale dopuszczalna chwila.

Z badania dopochwowego lekarz ocenia stan ścian pochwy i szyjki macicy, co wnioski o ich prawidłowym lub chorej państwa.

Bardzo ważne jest, aby spróbować się zrelaksować mięśnie krocza zależy od niego, jako ginekolog zbada – lub powierzchni dokładnie. Ponadto, w miłej stanie nawet dyskomfortu.

Także ginekolog jest zobowiązany do sprawdzenia piersi. Nie dzieje się to przy każdej wizycie, ale podczas pierwszej wizyty w takim teście jest wymagane, ponieważ dostarcza informacji na temat układu hormonalnego kobiecego ciała jako całości.

Przed i po wizycie u ginekologa

Przed wizytą ginekologicznych zabiegów można przygotować z wyprzedzeniem. Najważniejsze – aby dostroić się do pozytywnego i współpracy z lekarzem, szczególnie jeśli wizyta ma miejsce po raz pierwszy.

Dwa dni przed zamierzone badanie nie może uprawiać seksu, używać czopków dopochwowych, pianki, antykoncepcyjne (WPR). Ponadto, nie trzeba zrobić i za pomocą tamponów douching. Wszystko to może smarować recenzję obrazu.

W przeddzień lepiej czystych jelit, dzięki czemu lekarz może sondy narządy wewnętrzne przez odbyt. Przed kontroli, wskazane jest, aby nie oddawać mocz 1-1,5 godziny, a pełne pęcherza pomaga badania palpacyjnego jajowodów i jajników.

W aptece, można wstępnie zakup jednorazowy sterylny zestaw składający się z serwetek, lustro z tworzywa sztucznego, trzymać się rozmazywać i rękawiczki. Mimo to, jest pożądane, aby wprowadzić parę czystych skarpetek nosić je przed pójściem do łóżka na krzesło.

W dniu higieny Morning kontroli przeprowadzonej bez mydła, które mogą powodować nadmierne wysuszenie.

Po kontroli, można iść do toalety, a jeśli nadal dyskomfort w pochwie w domu może zrobić usiąść łaźni z wywaru z rumianku – to uspokoić śluzu i całkowicie usunąć dolegliwości.

Czasami w tym samym lub następnym dniu na pościel pojawiają alokacji z delikatnymi śladami krwi. Pojawienie się krwawienie po badaniu ginekologicznym można wytłumaczyć tym, że nie było trochę uraz błony śluzowej pochwy.

Oczywiście, nie ma zadrapań, a nawet więcej, pojawiają się tam rany może nie tylko ważne, aby zrozumieć, że bardzo delikatny śluzowa – pocierania o twardy przedmiot, o całkowitej suchości może spowodować mikrouszkodzenia, które dają plamienia na 1-2 dni.

Innym powodem – kontakt krwawienia (ektopia z towarzyszącym zapalenie) szyjki macicy. Uszczerbek na zdrowiu, nie cierpi i nie wymagają leczenia.

Jeśli inspekcja spowodował burzę negatywnych emocji, będzie prawdopodobnie musiał udać się do innego lekarza.

Pewność, że ginekolog jest dobrym specjalistą i etycznie komunikować się z pacjentów jest bardzo ważne, aby pokonać lęk przed zabiegiem. To ma sens, aby znaleźć lekarza, na zalecenie przyjaciół, którzy byli zadowoleni z wyniku.

Share →