Banialuki

Banialuki

Gotowanie delikatne eclairs kremem z czekoladą

Eklery – jeden z najbardziej popularnych i ulubionych ciast dorosłych i dzieci we wszystkich częściach świata. Przygotować ciasto i eclairs Choux krem, i pokrytych białym lub brązowym polewą czekoladową. Nawiasem mówiąc, od francuskiego słowa „eclair” jest tłumaczone jako „błyskawica”.

Być może świecić glazury dał ten deser tak nietypowego imienia. Ale najbardziej prawdopodobne, że powstał, bo ciastka kremem natychmiast odparować z płyty, po prostu położyć go na stole – tak, że są smaczne i delikatne.

Z pochodzenia eclairs kremem niewiele wiadomo. Ponieważ pierwsza wzmianka o eclairs pojawiły się w drugiej połowie XIX wieku we Francji, uważa się, że ten kraj jest ich ojczyzna, i jest zapisywane w tworzeniu ich receptę orzeczenia szefa kuchni w czasie rodziny królewskiej, gotowanie Marie Antoine karemu. Teraz ten przepis jest znany i lubiany na całym świecie. Niemcy nazywają parzenia ciasto na swój własny sposób – „zając łapy”, „miłość kości” lub „kawiarnia”.

A w Stanach Zjednoczonych nazywa się ECLAIRS podłużne bułeczki i pączki.

W ciasta kremem (Eclair) tylko jedną wadę – wysokiej kaloryczności. Ale czasami można o nim zapomnieć i cieszyć się wspaniały smak.

Gotowanie potraw na receptę „Cakes eclairs”:

Share →