Begonia

Begonia

Pod tą nazwą łączy bardzo wiele gatunków i odmian jednej z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Do klasyfikacji begonii w botanice przyjętym podziałem na trzy główne grupy – begonie bulwiaste, begonie i begonie liściastych nie miała okres spoczynku zimowego. Rośliny z każdej z trzech grup jest nierozłącznie związane z danym typem systemu korzeniowego i cech zewnętrznych: obfite kwitnie i rośnie z bulwy, ma dekoracyjne liście oraz niepozorne kwiaty, kwitnie większość lub wszystkie roku. Begonie, reprezentujących wszystkie trzy grupy są powszechne, a wiele lat uprawiane w kulturze.

Ostatnia okoliczność jest łatwo wyjaśnić ogromną liczbę odmian wyhodowanych begonie.

Begonie w domu opieki

Jak dbać o Begonia.

Temperatura powietrza begonie zimowe przechowywane w 15-18 0 C w lecie rośliny hoduje się w temperaturze pokojowej, ale przestrzeń wokół garnka z zakładu powinna być wilgotna. Warto dodać, że begonie, jak świeże powietrze, w związku z tym, należy wietrzyć pomieszczenie, w którym mieści kwiaty, pamiętając, że stworzenie projektu mogą być szkodliwe dla roślin.

Wilgotność: Begonia jest jednym z tych roślin, które wymagają wilgotne powietrze. Nawilżanie dla begonii powinna mieć charakter pośredni, roślin nie potrzebuje do rozpylania. Zamiast tego, pula jest umieszczone na Begonia poddonchik mokrego torfu lub gliniec.

Przedostanie się wody na liściach begonie mogą zaszkodzić tej rośliny.

Oświetlenie: Zdecydowana większość begonie powinny być uprawiane na polu, gdzie nie narażonych na działanie promieni słonecznych. Z wyjątkiem kilku gatunków, bezpośrednie światło słoneczne może być szkodliwe begonie.

Gleba: do tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju begonii, warto być uprawiane w lekkiej mieszanki liści, darń z ziemi, piasku, próchnicy i torfu. Łatwość podłoża uzyskuje się przez obecność humus niż połowa wysokości niż arkusz.

Podlewanie: jeden z najważniejszych momentów w pielęgnacji begonii. Podczas letnich miesięcy, begonie podlewane dwa razy w tygodniu, bez tworzenia podmokłe. W zimie, kiedy życie roślin stają się mniej aktywne, podlewanie jest ograniczona.

Podczas begonia spoczynku podlewać około trzech razy w miesiącu, mniej obfite niż latem, ale to nie daje podstaw do wyschnięcia.

Nawozy: Karmienie jest przydatna do nie więcej niż raz lub dwa razy w miesiącu.

Przeszczep: begonie zwykle przeszczepione wczesną wiosną w nowej ziemi i nowego puli, jeśli robi się zbyt tłoczno.

Kwitnienie: w kwitnących gatunków begonii są przedstawiciele bulw i grup vechnotsvetuschaya roślin. Begonie bulwiaste zazwyczaj kwitną w ciepłym sezonie. W vechnotsvetuschaya begonie kwitną nie jest związany z każdej porze roku.

W begonii – przedstawiciele grupy należy usunąć kwiatostany pojawiają się w drewnie twardym, więc wszystkie składniki odżywcze utrzymać liście w kolei będzie wspierać ich rozwój.

Okres spoczynku: begonie bulwiaste charakterystyczne. Jesienią, liście i pędy są cięte i odstawić garnki, w suchym miejscu, w którym temperatura wynosi 14-16 0 C. W okresie begonie odpoczynku charakterystycznym skromne podlewanie trzy razy w miesiącu. W marcu, roślin muszą być przeniesione do nowej ziemi, dużo wody i zacząć nawozić.

Gdzie się rozwijać: Strefie podmiejskiej (cieniowanie bezwietrzny letni i miejsca), dom mieszkanie.

Powielanie begonii

W zależności od rodzaju roślin można rosną i mogą być różne sposoby jego zakresu hodowli. Najczęstszym sposobem rozmnażania Begonia – sadzonki. Sadzonki mogą być zarówno liści i łodygi. Kwiat zrzezy wykorzenić dobrze w glebie składa się z torfu, liści ziemi i piasku. Proces ukorzeniania powinna przebiegać w temperaturze około 20-22 0 ° C i na ogół wymaga około 4-5 tygodnie.

Często z powodzeniem przez sadzonek sadzonek begonii w wodzie.

Sadzonki liściowe są zakorzenione w piasku. Aby to zrobić, należy wyciąć begonie liści i znajduje się na twardej powierzchni do góry nogami, z ostrym nożem zrobić nacięcie w jego głównej żyły. Następnym krokiem jest mocno nacisnąć arkusz karbowaną powierzchnię boczną do zwilżonego wodą piasku za pomocą U-kształtnych elementów wygiętych drutów lub prętów.

Podczas kiełkowania list powinien być pod Film rozpoczyna się codziennie przez wietrzenie przez kilka minut. Wilgotność piasku powinny być regularnie konserwowane. Zaleca się w tym przypadku temperatury powietrza – 20-22 0 C. Po wzrostu na powierzchni arkusza małych begonie są one oddzielone od niego i siedzących.

Ponadto, można się odwołać rosnących begonii od nasion. Nasiona kiełkują begonie w wysokiej wilgotności gleby i powietrza o temperaturze 20-21 0 C.

Bulwy begonii bulwiastych prostu rozmnażane przez podział. W każdej części bulwy powinien występować co najmniej jeden, a korzystnie dwa nerki. Miejsca cięcia pripudrivayut sproszkowany węgiel drzewny.

Postscriptum W zbiornikach stosowanych dla roślin hodowlanych muszą być tworzone warstwę drenażową.

Szczegółowe informacje na temat każdej z metod rozmnażania roślin można znaleźć w sekcji "Rozmnażanie roślin ",

Jak sadzić ziemniaki begonie

Nabyte ponownie lub bulwy begonii nie są bardzo głębokie świeckich w zalecanej mieszaniny gruntu wczesną wiosną, zapewniając niezbędne warunki zakładu – podlewanie, oświetlenie, ….

Szkodniki Begonia

Begonia podatna na infekcje grzybicze.

Share →