Bezsenność w ciąży

Bezsenność w ciąży

O tym, jak ważne dobrego snu dla osoby wymienione, o których mowa stale. Kompletna reszta, która daje sen, nasze ciało po prostu niezbędna. Kobieta w ciąży, w teorii, powinno spać na dwóch.

Jednak niestety często towarzyszy bezsenność w czasie ciąży, i jest to szczególnie uciążliwe w trzecim trymestrze ciąży.

Ciąża ma swoje własne cechy, z których jeden – snu problemów. A tak chętnie nic kojarzącego ten wspaniały dzieciak okres oczekiwania! A to jest możliwe, po prostu mają do czynienia z przyczyn zaburzeń snu i znaleźć sposoby ich rozwiązania. To nie jest odpoczynek w nocy, w ciągu dnia kobieta czuje się zmęczony i rozdrażniony. I pomimo faktu, że ciąża – nie jest chorobą ale szczególnych warunków ciała, w tym okresie kobieta powinna zadbać o siebie, jak nigdy przedtem.

Bezsenność w znacznym stopniu wyczerpuje ciało kobiety, co wrażliwe i zmuszony do pracy prawie nosić, bardzo niekorzystny wpływ na płód.

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że bezsenność u kobiet w ciąży – zjawisko dość często (według badań, bezsenność dotyka około 80% kobiet w ciąży). To nie jest niebezpieczne, ale daje wiele dolegliwości i kłopoty. Ponadto, dla zdrowia i dobrego samopoczucia przyszłej matki po prostu potrzebuje zdrowego i zdrowy sen.

Bezsenność może wystąpić w każdym okresie ciąży, a także różnych zaburzeń snu: trudności z zasypianiem, budzenie się w nocy i tak dalej każdej kobiety własne cechy takie naruszenia, jego częstotliwości ich występowania, jak w rzeczywistości przyczyna..

Przyczyny bezsenności u kobiet w ciąży

W początkowym stadium ciąży bezsenność spowodowane zmianami hormonalnymi, które występują w organizmie kobiety w tym okresie. W rzeczywistości wiele kobiet spać proces stopniowej poprawie, a pod koniec ciąży bezsenność więcej przyszła mama przypomina o sobie.

Ale wielu zaburzeń snu ciąży tylko nasiliły, że w zasadzie, to jest zrozumiałe. Nie usiąść wygodnie ogromny brzuch, do tego samego dziecka i stale przypomina sobie niespokojne szarpnięć. Często ból pleców, skurcze nocne i torturowani w nogach. Zakłócać sen i częste oddawanie moczu, duszność lub uporczywej zgagi. Nie poprawia sytuacji i chroniczne zmęczenie z ciągłym brakiem snu, i nadal rośnie wraz ze zbliżaniem się do lęku urodzenia.

Kobiety, zwłaszcza z niestabilną mentalności, nieustannie koszmary, czując rosnący niepokój zakłóca sen, w zasadzie, nie mówiąc już o tym, że sen pełny nocy. Bliżej każdego dnia rodzą urodzenia w wielu poczucie strachu przyszłego urodzenia dziecka i samym procesie jego urodzin.

Wśród najczęstszych przyczyn bezsenności u kobiet w ciąży – to czynniki fizyczne (ból brzucha, duży rozmiar brzucha, dolnej części pleców problemy, skurcze nóg i poranne mdłości) i psychologiczne. Do tych ostatnich należą przede wszystkim, lęku i obaw związanych z rozwojem ciąży i porodu.

Oczywiście, we wczesnych stadiach bardziej dominujących zaburzeń czynnikiem snu, a później – bardziej fizyczna, ponieważ organizm przeżywa ciężki ładunek na wszystkie narządy. Duży brzuch nie spać na brzuchu, a wielu może tylko zasnąć w tej pozycji. Aby rozwiązać problemy z postawą, zaleca się stosować specjalne poduszki do spania w ciąży.

Bezsenność i chroniczne zaburzenia snu jako logiczną kontynuację – niekwestionowanym powodu do alarmu. Dlatego też, z zaburzeniami snu należy walczyć wszelkimi dostępnymi środkami, z wyjątkiem leków. Weź nasennych w czasie ciąży nie jest zalecane, chyba że w wyjątkowych przypadkach i wyłącznie za zgodą lekarza.

Jak pozbyć się bezsenności w czasie ciąży

Poniższe zalecenia mają na celu sprostać razy bezsenności u kobiet w ciąży:

  • Aktywność i obecność umiarkowanej aktywności fizycznej w ciągu dnia, aby sen bardziej wytrzymałe. Aktywność fizyczna nie jest pożądane w godzinach wieczornych, z wyjątkiem wieczorny spacer, który napełni was tlenu i zrelaksować się przed snem.
  • Prawidłowe odżywianie i lekkie jedzenie w godzinach wieczornych, na jedną do dwóch godzin przed snem promuje bardziej łatwy i przyjemny sen.
  • Ból krzyża może być noszony bandaż podtrzymujący, zrobić lekki masaż relaksacyjny i zabezpieczyć się przed nadmiernymi obciążeniami.
  • Jeśli masz fizycznej planu dolegliwości – byłoby właściwe, aby skonsultować się z lekarzem w celu zmniejszenia lub wyeliminowania ich. Jest to również korzystny wpływ na sen.
  • Istnieje wiele leków ziołowych, które mogą być podjęte w czasie ciąży w celu złagodzenia dolegliwości fizyczne.
  • Gdy problemy psychologiczne – warto udać się do psychologa lub serca do Dyskusja serca z pozytywną osobą, przyjemne do czytania na psychologii pozytywnej i na pewno znaleźć konstruktywne odpowiedzi na swoje problemy!
  • Wskazane jest, aby zrezygnować z krótką popołudniową drzemkę, która jest tak kuszące, po nieprzespanej nocy, staram się nie jeść przed snem, ale jeśli naprawdę chcesz – to coś lekkiego i trochę, nie pić mocnej herbaty, kawy, a nawet więcej.

    Przed pójściem do łóżka, pożądane jest, aby rozpraszać się i nie myśleć o niczym złym lub globalnym, to lepiej poczytać dobrą książkę lub posłuchać dobrej muzyki. Należy również stworzyć komfortową temperaturę w sypialni i należy przewietrzyć jej snem.

  • Uzupełnienie tych zaleceń jest bardzo ciepły wieczór prysznic, kojący herbaty lub kubek ciepłego mleka z miodem.

I to nie jest nic bezsenność jak dać drogę do zdrowego i głębokiego snu kobietę w ciąży!

Share →