Białaczki limfocytowej

Białaczki limfocytowej

Krótki opis chorób

Białaczka limfatyczna – a złośliwe zmiany komórek limfatycznych.

Samodzielnie ostrej białaczki limfocytowej oraz przewlekłej białaczki limfatycznej.

Ostra białaczka limfoblastyczna dotyka głównie dzieci 2-4let, charakteryzujące się wzrostem niedojrzałego wzrostu komórek limfatycznych w grasicy i szpiku kostnego.

Przewlekła białaczka limfatyczna – choroba, w której znajduje się chorych komórek nowotworowych we krwi, szpiku kostnego, węzłów chłonnych i innych narządów. Różni się od ostrej przewlekłej etapie, że nowotwór rozwija się powoli i łamania procesie hematopoezy zauważalne tylko w późniejszych stadiach choroby.

Przewidywanie białaczkę limfocytową w fazie przewlekłej jest znacznie lepsza niż w ostrej jej przebieg. Postać przewlekła jest długotrwały i powolny, często prowadzi do leczenia naprawczego. Ostra postać bez terminowego leczenia w większości przypadków prowadzi do śmierci.

Prognoza białaczka w ostrym stadium bez traktowania – man mieszka nie więcej 4 miesiące, pacjenta poddano obróbce, żywotność może zostać rozszerzony od kilku lat, po którym leczenie jest często wskazane, aby powtórzyć.

Przyczyny choroby

Białaczki limfocytowej powstaje z powodu złego dziedziczenia, promieniowania jonizującego, substancji rakotwórczych. Choroba ta może wystąpić jako powikłanie leczenia cytostatykami innym typom raka i innych leków, które hamują tworzenie się krwi.

Objawy białaczki limfocytowej

Objawy białaczki limfocytowej ostrej fazie: blada skóra, spontaniczne krwawienie, gorączka, bóle stawów i kości. Jeśli wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, pacjent drażliwego, że cierpi na ból głowy, wymioty.

W przewlekłym stadium choroby charakteryzuje się objawami białaczkę limfocytową – słabości, uczucie ciężkości w jamie brzusznej, a zwłaszcza w prawym górnym kwadrancie (z powodu powiększonej śledziony), zwiększenie podatności na choroby zakaźne, obrzęk węzłów chłonnych, nadmierne pocenie się, utratę masy ciała.

Diagnoza chorób

Celu określenia ostrego stadium choroby, z uwzględnieniem objawów zewnętrznych białaczki limfocytowej, bada krwi obwodowej. Aby zapewnić wczesne diagnozowanie, badania blastów w szpiku kostnym. Po cytochemicznych, histologicznych, cytogenetyczne badania szpiku kostnego w leczeniu białaczki limfocytowej planowania prowadzenia dodatkowych inspekcji na urologa, neurologa, otolaryngologa, zrobić MRI, CT, USG otrzewną.

Rozpoznanie przewlekłej białaczki szpikowej rozpoczyna się badanie fizyczne oraz kliniczne analizy krwi. Następnie zbadano również biopsji szpiku kostnego węzłów chłonnych, przeprowadza analizę cytogenetyczną komórek nowotworowych, określa poziom immunoglobuliny obliczania ryzyka powikłań pacjentów, takie jak zakażenia.

Leczenie białaczki limfocytowej

Leczenie ostrej białaczki szpikowej, zaczynając od etapu recept, które hamują wzrost guza w szpiku kostnym i krwi. W przypadkach, gdy nowotwór został uderzony przez układ nerwowy i mózgowych, w uzupełnieniu do naświetlania czaszki.

Do leczenia białaczki limfatycznej, w fazie przewlekłej opracowano kilka sposobów: poddawanych chemioterapii przy użyciu analogów purynowych, takich jak leki Fludara®, bioimmunoterapiyu – podaje się przeciwciała monoklonalne, które niszczą komórki nowotworowe bez wpływu na nienaruszonych tkanek.

Jeśli te metody okazały się nieskuteczne, pacjent ma przepisane vysokodozirovannoy chemioterapii i transplantacji szpiku kostnego.

Jeśli znalazłeś dużej masy guza, jako leczenie uzupełniające do radioterapii.

Kiedy białaczka limfocytowa można zwiększyć śledziony, więc gdy istotna zmiana ciała wskazuje na jego usunięcie.

Zapobieganie chorobom

Aby zapobiec chorobie niezbędne jest ograniczenie wpływu czynników powodujących białaczki limfocytowej: chemikaliów i substancji rakotwórczych, promieniowania ultrafioletowego.

Świetna jakość za dobrą zapobiegania białaczce limfocytowej rokowanie ma nawrotu.

Leczonych białaczki limfocytowej zaleca się stosowanie bogatym w białko, pić viskokaloriynie napoje regularnie oddawać krwi do badań, ściśle przestrzegać schematu terapeutycznego w czasie, aby poinformować lekarza prowadzącego o powiększonych węzłów chłonnych w pachwinach, pod pachami, na szyi dyskomfort w jamie brzusznej – tak można określić nawrotom Choroba nie należy przyjmować aspiryny lub innych leków, które ją zawierają – może otworzyć krwawienie. Należy również unikać kontaktu z zakażonymi zapewne pospolitych infekcji u ludzi, więc podczas radioterapii, chemioterapii, organizm jest osłabiony.

W niektórych przypadkach pacjenci, aby zapobiec zakażeniu po leczeniu antybiotykami i limfatyczną administrowanych przeciwwirusowych.

Share →