Białe plamy na paznokciach

Białe plamy na paznokciach

Jeśli ktoś spojrzał na swoich łóżkach paznokci, zobaczysz tam białe plamy. raz możesz być pewien, że nie ma powodu. Jak mówi stare przysłowie – wszystko, co widzimy na naszym ciele, jest tylko echem tego, co dzieje się wewnątrz. Przede wszystkim, niech zrozumieć, dlaczego pojawiają się białe plamy paznokcie i są one, a następnie spróbuj je zdiagnozować.

Zatem, małe białe plamy, które pojawiają się na płytkę paznokcia (lub są formalnie nazywany Leukonychia) stanowią drobne patologicznych nieprawidłowości w procesie rogowacenia i rogowacenia płytki paznokcia. W przypadku złamania tego procesu tworzenia się mikroskopijnych pęcherzyków powietrza znajdujących się między warstwami paznokci.

Jakie są białe plamy na paznokciach

Dlaczego paznokcie białe plamy

Etiologia wyglądzie białych plam jest dość zróżnicowana. Zacznijmy od najbardziej prostego powodu, to jest uraz. Każdy, taki czy inny sposób, w obliczu mechanicznego uszkodzenia paznokcia. Warto zauważyć, że nie ma być rozumiane tylko przez uszkodzenie mechaniczne uderzenie wgłębienie płytki paznokcia. Fakt, że Leukonychia może również pojawić się w przypadku niewłaściwych paznokci, jak również nie profesjonalny manicure, a na nogach – podczas noszenia wąskich lub niewygodne buty.

W tym przypadku, nie ma potrzeby dokonywania specjalnej obróbki. Wystarczy traktować swoje paznokcie specjalnych kąpielach kojących. Na przykład, jest idealny na specjalne kąpieli z jedną łyżką pokruszonego stokrotki leku, i jednej szklanki ciemnego piwa, rozgrzane do osiemdziesięciu stopni.

Kompozycja ta powinna odbywać się przez dziesięć minut w kąpieli wodnej, a następnie przecedzić przez gazę, ostudzić do temperatury komfortowej. Następnie po prostu spaść w składzie palców z zajęciem paznokci za dwadzieścia minut. Po zabiegu, palce powinny wycierać ręcznikiem.

Jest to bardzo użyteczne w odniesieniu do paznokci kąpieli leczniczych olejach.

Inną przyczyną Leukonychia mają chemiczne uszkodzenie płytki paznokcia. Faktem jest, że nie we wszystkich farb, które są wytwarzane przez nasze kosmetyce są uważane za szkodliwe. Gdy Leukonychia takie pochodzenie może tylko polecam użyć specjalnego sprzętu ochronnego dla paznokci, takich jak rękawice i łóżeczka palców.

Ponadto, co noc powinien trzymać palce, piętnaście minut w ciepłej wodzie – ta procedura jest trochę trucizny ciągnąć płytki paznokciowej. Dodatkowo, niektórzy dermatolodzy zalecają, aby dodać wody morskiej soli.

Białe plamy na paznokciach stóp

Leukonychia może również być spowodowane przez grzybowe uszkodzeniem paznokci. Gdy grzyby, ale białe plamki na paznokciach nóg obserwuje się również zgrubienie i zniekształcenie płytki paznokcia. Czasem nawet zmienić jego kolor, czasami – i zniszczenie paznokci.

Przed leczeniu grzyba należy zasięgnąć porady doświadczonego dermatologa, aby dowiedzieć się, w jaki sposób grzyba przeniknęła głęboko w płytkę paznokcia. Jeśli proces nie jest głęboka, to może być traktowane dość łatwo. Nawiasem mówiąc, to wystarczy użyć przeciwgrzybicze kremów i żeli lub zawiesin.

Bardzo często pojawia się Leukonychia u ludzi, którzy nadużywają diety z nieprawidłowym odżywianiem lub niesymetrycznym i osób cierpiących na anoreksję. Problemy te manifestują się jako stosując sparowane białe paski są usytuowane naprzeciwko na płytce paznokcia. Należy zauważyć, że pojawienie się jasne pasma często mowa o braku białek.

Dziecko na gwoździe białych plam

Jeśli dziecko pojawił się paznokcie białe plamy, to wskazuje na brak zawartości pierwiastków śladowych i witamin w organizmie, w szczególności, wapnia i cynku, żelaza i niedoboru witaminy A, E i C. Podobnie, w celu określenia pierwiastków śladowych, które są brakuje w organizmie, nie może być – opierając się tylko na białych plam na paznokciach. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na objawy towarzyszące, które mogą być nieświeży oddech, a także – perleches lub opryszczkę na ustach, i wiele więcej.

Share →