Białko w moczu w czasie ciąży

Białko w moczu w czasie ciąży

W sprawie kontynuacji dziewięciu miesięcy ciąży, kobiety muszą przejść wiele testów. Jest to konieczne, aby być w stanie monitorować stan zdrowia matek i dzieci, a także szybkiej reakcji na ewentualne zmiany. Badanie ogólne moczu – Jeden z najbardziej «częsty»Kto powinien poprosić kobietę w czasie ciąży.

Białko w moczu wskazuje, że nerki i układu moczowego kobiet w okresie rozrodczym jest «bliźniak» obciążenia. Jaka jest dopuszczalna stawka białka w moczu matki oczekującej? Co to jest powodem jego wygląd?

Dzisiaj omówimy te pytania.

Normy białka w moczu w czasie ciąży

Jak wiadomo, każdy ludzki mocz zawiera niewielką ilość białka, które może spowodować wzrost poziomu w zależności od różnych czynników – spożyta żywności, obecność fizycznego wysiłku lub przenoszony stressov.Poetomu dopuszczalną ilość białka w moczu ciężarnych wynosi około 0033 g / l. Jeśli liczba ta jest większa, to znaczy, że w korpusie istnieją procesy zapalne. W celu terminowego wykrywania i leczenia choroby, lekarz nalega na oddawaniu moczu w każdej zaplanowanej wizyty w klinice przedporodowej.

Przyczyny białka w moczu w czasie ciąży

Zwiększona zawartość białka w moczu matki oczekującej może być spowodowane:

  • Powikłania nerki
  • Stan przedrzucawkowy

Jak niebezpieczne stan przedrzucawkowy? Fakt, że ta choroba «ucierpieć» nie tylko w nerkach, ale również zaburzenia przepuszczalność naczyń organizmu. Cechą charakterystyczną jest to, że stan przedrzucawkowy, występuje tylko w czasie ciąży, i zazwyczaj towarzyszą następujące cechy:

  • Obrzęki kończyn i twarzy. Szczególnie może to być wyrażone w późniejszych etapach, kiedy pęcznieje twarz, kostki i dłonie. Jednakże pojawienie się obrzęku nie zawsze jest wskaźnikiem na obecność stanu przedrzucawkowego – na pewno lepiej jest przejść badania moczu.
  • Wysokie ciśnienie krwi. Ze względu na zwężenie naczyń krwionośnych zwiększa się ciśnienie, bóle głowy i często zawroty głowy.
  • Zwiększone białka w moczu w czasie ciąży. Jest to spowodowane faktem, że białko przenika ścianę kanalikach nerkowych i do moczu.

Tak, że przyszła mama powinna mieć cierpliwość i regularne zużycie «słoiki» do analizy – do dziewięciu miesiącach. Tylko w ten sposób może ginekolog terminowe wykrywanie i diagnozowanie ewentualnych zaburzeń i chorób, a także odpowiednie leczenie.

Białko w moczu w czasie ciąży – co robić? W ten sposób wysoki poziom białka w moczu matki oczekującej sugeruje jeden sposób – udać się do szpitala, w «skrzydło» Doświadczeni lekarze – specjalistami

bieżące monitorowanie i weryfikacja. Jeśli białko nie jest tak wysoki (średnio), możemy ograniczyć pobyt w domu, ale kobieta sama powinna obserwować ich stan i zmierzyć ciśnienie krwi.

Dla zapobiegania stagnacji w nerce jest lepiej wziąć pozycję łokieć kolana. Diuretyki drinka lub zioła mogą być wydawane wyłącznie na receptę lekarza, a może tylko samookaleczenia. Jesteś zdrowa ciąża i dobra analiza!

Share →