Białko w moczu w czasie ciąży

Białko w moczu w czasie ciąży

Wraz ze wszystkimi systemami ciała kobiet w okresie ciąży, moczowo-płciowym przechodzi wielkie zmiany i ładunków. Szybkiej identyfikacji zaburzeń, które mogą mieć niekorzystny wpływ na ciąży i procesu narodzin, konieczne jest monitorowanie wyników moczu, a w szczególności, wskaźniki, takie jak poziom białka w nim.

Normy białka w moczu w czasie ciąży

Nerki kobiety ciężarne wystąpić zwiększone obciążenie, a zatem wskaźnik białka w moczu w czasie ciąży jest nieco wyższa niż dla zdrowego człowieka, i 0,033 grama na litr. W późniejszych etapach, gdy obciążenie działające na nerki jest szczególnie duża, jest rozpatrywany dopuszczalne 0,14 g / l.

Należy zauważyć, że poziom białka w moczu może szybko zwiększyć w nadmiernym spożywaniem pokarmów proteinowych, w wyniku stresu, wysokie obciążenia fizycznego lub psychicznego. Ponadto, liczba ta może być wyższa, jeśli nieprawidłowo zbierania moczu do analizy. Dlatego ponad poziom konieczny, aby powrócić do analizy, przygotowania do niego i zbierania moczu zgodnie z wszelkimi przepisami.

W przypadku, gdy zostanie przekroczona ponownie analiza normy, konieczne jest podjęcie środków, które będą definiować lekarza.

Przyczyny białka w moczu w czasie ciąży

Białko w moczu zdrowego człowieka jest obecny w małej ilości („ślad”) lub nieobecny. Jeśli w trakcie ciąży Badanie pokazuje wzrost poziomów białka, wskazuje to na występowanie patologicznego procesu. W tym przypadku, kobieta powinna poddać głębokiej badania w celu ustalenia przyczyny tej choroby i konieczność hospitalizacji w przebiegu terapii.

W niektórych przypadkach, białko w moczu zbierania materiałów o słabej jakości. Aby tego uniknąć, przed zbierać mocz, należy prawidłowo myć genitalia. Zdolność do gromadzenia materiału biologicznego należy umyć, sparzyć wrzącą wodą i dokładnie osuszyć. Jeśli są obfite, zbierania moczu, można użyć tampon.

Najczęstsze przyczyny wysoki poziom białka w moczu jest stan przedrzucawkowy i choroby nerek u kobiet w ciąży.

Leczenia wysokiego poziomu białka w moczu

Lekarz musi diagnozować, a jego wyniki wyznaczy przebieg leczenia ujawniły choroby, wyeliminować zwiększenie białka w moczu. Aby uniknąć komplikacji, pacjent powinien ściśle przestrzegać wszystkich wymogów lekarza.

Oprócz leku w leczeniu tej patologii konieczne jest wystarczająco ściśle kontrolować swoją dietę.

Dieta ze zwiększoną białka w moczu

Aby doprowadzić białko w moczu zwykle trzeba jeść zrównoważonej diety. Wykluczyć wędzone, smażone i słone potrawy. Naturalne jedzenie, gotowane na parze, pieczone lub duszone w piekarniku, będzie prowadzić badania są normalne.

Znacznie poprawić stan może bezsolną diety. Jak mięso, ryby i warzywa same zawierać wystarczającą ilość soli dodawana do żywności powinna być ograniczona.

Wystarczająca objętość płynu wchodzi do ciała, pomaga normalizować nerki. Lekarz prowadzący ustali odpowiednią ilość wody, aby kobiety w ciąży. Jednocześnie nie należy zapominać, że nadmiar płynu może przyczynić się do niechcianej obrzęk.

Najczęściej zdarza się w drugiej połowie ciąży.

Świeżo sok żurawinowy lub żurawinowy pomaga radzić sobie z chorobami układu moczowo-płciowego. Ale nie pić więcej niż 400 ml napojów owocowych dziennie. Lekarz może również wyznaczyć moczopędne herbatki.

Share →