Biegunka

Biegunka

Co to jest biegunka?

Biegunka – jest zwiększenie częstotliwości oddawania stolca, absolutorium próżniowej (luźne stolce). Pomimo tego, że zmiana w ruchliwości jelit i konsystencji kału może zmieniać się niezależnie od siebie, zmiany te pojawiają się zazwyczaj ze sobą.

Biegunka należy odróżnić od pozostałych czterech państw, które można pomylić z biegunką. Pomimo faktu, że można je biegunkę towarzyszą często mają różne przyczyny i charakteryzuje leczenia biegunki. Takie warunki obejmują:

– Kału, czyli niezdolność do kontrolowania (opóźnienie) perystaltykę jelit, aby w odpowiednim czasie, to znaczy, dopóki ktoś nie osiągnie z toalety;

– Potrzeba unieważnić, który jest tak silny, że jeśli natychmiast nie dostać się do toalety, może wystąpić nietrzymanie moczu;

– częściowe opróżnianie, co oznacza, że ​​po raz kolejny jest to uczucie, aby opróżnić, ale nie ma trudności w opróżnianiu raz drugi;

– parcie na utratę bezpośrednio po posiłku.

Jak opisałbyś biegunkę?

Biegunka może być scharakteryzowana przez częstotliwość wypróżnień, konsystencję stolca (krześle).

 • Częstotliwość ruchu jelit. Jeśli biegunka występuje większa liczba wypróżnień niż w stanie normalnym. Tak więc, u zdrowych ludzi, ponieważ maksymalna ilość dziennych kału jelit jest w przybliżeniu równy 5, można mówić o biegunka ilość przekracza 5. kał biegunka ilość względna przekracza normalne kału jelitowej. Tak więc, jeśli osoba, która zazwyczaj trwa jeden dzień krzesło liczba wzrasta, więc w tym przypadku można mówić o biegunki, chociaż ilość kału, które jest nie więcej niż 5 dziennie.

  Nie jest to bezwzględny biegunkę.

 • Konsystencji stolca (przewodniczący): Bezwzględna biegunka jest trudniejsza do opisu, w oparciu o konsystencji stolca, ponieważ może to zmieniać się w zależności od zdrowych osób na diecie, które przylegają. Tak więc, ludzie, którzy biorą jedzenie dużo warzyw, krzesło będzie bardziej płynne niż u osób, które spożywają dużo mniej warzyw.

  Luźne lub wodniste stolce zawsze mówi o naruszeniach i uważany biegunkowych. Biegunki stosunkowo łatwo scharakteryzować w oparciu o konsystencji kału. Tak więc, ludzie, którzy mają więcej niż stołki katar normalne, biegunka przestrzegać.

  Jak jest biegunka?

  Biegunka zwykle o wiele bardziej płynne stolce, bez względu na coraz większą liczbę nie jelitowego lub kał. Zmiana konsystencji stolca związane ze zwiększeniem poziomu płynu w stolcu. W normalnym trawienia rozcieńcza powodu uwalniania dużych ilości wody, żołądka górnej części jelita cienkiego, trzustki i pęcherza żółciowego. Food nie trawią w dolnej części jelita grubego jako ciecz. Dolna część okrężnicy, a w szczególności okrężnicy, absorbują wodę, po włączeniu strawionego pokarmu w mniej lub bardziej jednorodnej fotela. Podwyższony poziom wody w kale może wystąpić, gdy w żołądku i / lub jelicie cienkim wydzielają zbyt płynne i dolną część jelita do absorbowania wystarczającej ilości wody lub cieczy strawionego pokarmu przepływa zbyt szybko przez okrężnicę w celu usunięcia dostatecznej ilości wody.

  Oczywiście mogą występować równocześnie, niektóre z tych zaburzeń.

  Na przykład, niektóre wirusy, bakterie i pasożyty spowodować wzrost płynu izolacji i rozszerzenie dotykające małe tkanki zapalenie jelit (stymuluje tkanki wytwarzają płyn) lub oddzielanie toksyny (substancje chemiczne), które również stymulują tkanki do produkcji płynu, ale bez wywoływania stanu zapalnego. Zapalenie jelita grubego związane z zakażeniem, zapalenie może zwiększyć szybkość z jaką przepływa żywności przez jelita, co zmniejsza czas potrzebny do absorpcji wody. Taki stan okrężnicy, jak kolagenowe zapalenie okrężnicy, może blokować możliwość okrężnicy absorbowania wody.

  Zwykle biegunka dzieli się na dwa typy: ostrych lub przewlekłych. Ostrą biegunkę trwa od kilku dni do tygodni. Przewlekła biegunka może odznaczać się różnymi sposobami, ale prawie zawsze trwa dłużej niż trzy tygodnie.

  Ważne jest, aby odróżnić ostrą i przewlekłą biegunkę, ponieważ zazwyczaj mają wygląd różne przyczyny, że wymagają różnego rodzaju diagnozowania i różne rodzaje leczenia.

 • Share →