Biegunki, luźne stolce u noworodka

Biegunki, luźne stolce u noworodka

Przewodniczący noworodka bzdurny lub więcej płynnej konsystencji (kremowym) jasnożółty, czasem zawiera małe białe cząstki twaróg. Krzesło może być noworodka, po każdym karmieniu i 2-3 razy dziennie. Wraz z wiekiem, u niemowląt karmionych piersią krzesła mogą być mniej narażone na jeden razy w 3-4 dni, ale dziecko czuje się dobrze. Pojedyncze smugi krwi lub małej ilości śluzu w stolcu zanieczyszczenie zieleni grudnichka piersią – to jest normalne, czy dziecko dobrze przybiera na wadze, nie czuje bólu i apetyt zapisany. Podczas karmienia dziecka z krzesła mieszaniny bardziej lepkie i gęste, zwykle 1 co 36 godziny, kolor może być inny, to wszystko zależy od składu mieszanki (na przykład, jeżeli mieszanina jest świeże, stolec jest żółty lub brązowy, jeśli część mieszaniny białka częściowo zdegradowanym (hydrolizie ), krzesło lub zielonkawy kolor Bagno).

Trzeba się martwić jeśli dziecko staje się odbarwione stolce ze śluzem (partii), wodnista, zgniły zapach z, lub odwrotnie grubości (na sucho).

DO INFORMACJI

Opieki nad dzieckiem z biegunką

Jeśli przyczyną biegunki lub wymiotów jest wirusowe zapalenie żołądka i jelit, dziecko będzie chore na 1-2 dni. Jeśli ogólny stan się nie pogorszył, zwykle nie jest wymagane specyficzne leczenie. Lekarz doradzi co zrobić, aby zrekompensować utratę wody i soli (sodu, potasu). Jeśli karmisz piersią, co do zasady, nie trzeba przerywać karmienia.

Podczas doprowadzania mieszaniny dziecka jest czasami konieczne zapewnienie specjalnych rozwiązań, aby wyrównywać straty wody i soli. Lepsze wykorzystanie środków farmaceutycznych (zgodnie z zaleceniami lekarza).

Biegunka u niemowląt (częste stolce u niemowląt)

Pytanie na krześle u niemowląt często niepokój młodych rodziców. Zebraliśmy wszystkie pytania na ten temat, pochodzących z naszej strony, w jednym punkcie. Możesz przeczytać pytania od innych rodziców na temat biegunki u dzieci i nasi lekarze odpowiedzi na te pytania: częste stolce u niemowląt.

Pełna lista symptomów (70), z którym chcesz pomóc pediatry, można znaleźć tutaj.

Zawarte w materiałach są charakter doradczy i nie zastąpi konsultacji z lekarzem!

Aby umówić się na wizytę lub wezwać lekarza dla dzieci w domu, zadzwoń do Centrum w Moskwie:

++7 (495) 229-44-10, +7 (495) 954-00-46

Share →