Bielactwo

Bielactwo

Bielactwo i utrata pigmentacji skóry

Vitiligo- stan, w którym skóra nie białe plamy pozbawionego pigmentu. Może wystąpić w dowolnym miejscu na skórze. Większość osób z bielactwem mają plamy na różnych częściach ciała.

Przyczyny bielactwa

Melanina – pigment, który nadaje skórze charakterystyczny kolor. Bielactwo spowodowany utratą barwnika skóry w wyniku zniszczenia komórek pigmentowych tworzące zwanych melanocytów. Dokładna przyczyna śmierci jest nieznana komórki pigmentobrazuyuschih. Jednym z możliwych wyjaśnień może być to, że układ odpornościowy atakuje komórki autoimmunologicznych.

Chociaż bielactwo dotyczy wszystkich ras przedstawicieli w równej liczbie, jej przejawy są bardziej widoczne w ciemnoskórych ludzi.

Czynniki ryzyka bielactwo

Bielactwo wpływa do 2% populacji, a według niektórych szacunków, od dwóch do pięciu milionów Amerykanów. W większości przypadków, bielactwo rozwija się we wczesnym wieku od dziesięciu do trzydziestu lat. W 95% przypadków choroba rozwija się, zanim w wieku czterdziestu lat. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są jednakowo narażone na rozwój bielactwa.

Wykazuje tendencję do bielactwa predyspozycje dziedziczne: w rodzinach, w których istnieje historia bielactwo lub przedwczesne siwienie włosów, potomkowie są na zwiększone ryzyko bielactwa. Inne czynniki ryzyka, które zwiększają ryzyko bielactwa obejmują występowanie chorób autoimmunologicznych, takich jak autoimmunologiczne choroby tarczycy (zapalenie tarczycy Hashimoto).

Objawy bielactwa

Objawy bielactwa wyrażone są w szybkiej utraty pigmentu w ograniczonych obszarach skóry. Pierwsze pojawienie się na jednym z odcinków białych plam może być stosowana w okresie stanu równowagi bez wyraźnej progresji choroby. W przyszłości posiada naprzemienne okresy napadowym pigmetatsii strat i okresy remisji, stabilnego stanu. Bielactwo często wpływ na obszary skóry, które są wystawione na działanie słońca, fałdy ciała (takie jak pachy), byłym terenie szkody, moli lub obszarów wokół wokół naturalne otwory ciała. Przypadki przywrócenie pigmentacji po jej stracie jest niezwykle rzadkie.

Bielactwo może być również obserwowane naruszenie pigmentacji tęczówki oczu, włosów i innych zmian skórnych.

Diagnostyka i leczenie bielactwa

Rozpoznanie bielactwo nie jest trudne w trakcie badania zewnętrznego. Obecnie nie wiadomo, sposób zapobiegania lub leczenia bielactwa nabytego. Jednak wiele sposobów, w tym kosmetyków medycznych, repigmentation pomocą UV-terapii, sterydów kremy do chorobowo skórę, a w skrajnych przypadkach i przeszczepów skóry mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu skóry, poważnie ucierpiały wskutek bielactwo.

Share →