Ból brzucha w ciąży

Ból brzucha w ciąży

Brzuch w ciąży staje się przedmiotem matek uwagę. Dyskomfort w jamie brzusznej powoduje ich do paniki. Ale zanim denerwować, trzeba zrozumieć przyczyny bólu w jamie brzusznej podczas ciąży. Ból podbrzusza może mieć różną intensywnością, zmienia się w bohatera, napromieniowaniem i związanych z tym objawów.

Ból brzucha towarzyszy każdego ciąży w danym okresie, a nie zawsze choroby.

Rodzaje bólu w jamie brzusznej podczas ciąży

Wszystko ból brzucha w czasie ciąży może być podzielony na nie-położniczego i położnicze. W położniczego ból to ból wynikający z zagrożenia przerwania, ciąży pozamacicznej lub Przedwczesne odklejenie łożyska.

Nie ból porodowy, ból często wiąże się z problemami w przewodzie pokarmowym, skręcenia i przemieszczenia brzucha mięśni narządów wewnętrznych oraz ostrą patologię chirurgicznego.

Ból brzucha z zagrożeniem przerwania ciąży

Z zagrożeniem przerwania ciąży wystąpić bolesność lub przeciągając ból w jamie brzusznej, w okolicy lędźwiowej, często połączone przez plamienia. Taki ból jest zazwyczaj nie napromieniowania (dać) w innych obszarach. Bez odpowiedniego leczenia, nie są skurcze, krwawienie wzrost, skrócenie szyjki macicy i nie jest spontaniczne poronienia lub przedwczesnego porodu.

Wywołać ból brzucha może wykonywać, stres, infekcja lub patologii płodu.

Ból brzucha w czasie ciąży pozamacicznej

Ciąży pozamacicznej – jest implantacji komórki jajowej poza jamą macicy. Często Tubal ciąży, które mogą wystąpić od rodzaju jajowodów aborcji lub rodzaju pęknięcia jajowodu. Jajowodów aborcja charakteryzuje okresowych lub ostre bóle brzucha, zwykle po jednej stronie.

Ataki Bole towarzyszą krótko- i małych krwawień.

Atak jest w ciąży czuje się całkiem zdrowa. Jajowód pęknięcie występuje w istotnych etapach ciąży (8-12 tygodni) i charakteryzuje się silnym bólem, aż stracił przytomność i objawy krwawienia w obrębie jamy brzusznej. Klasyczne objawy bólu w ciąży pozamacicznej jest ich napromienienie w odbycie, nogi górnej ćwiartce lub w regionie nadobojczykowej.

Ból brzucha przedwczesne oddzielenie łożyska

Przedwczesne oddzielenie łożyska może występować zarówno w czasie ciąży i podczas porodu. Korzystne czynniki Przedwczesne odklejenie łożyska:

  • Uraz brzucha;
  • poważny stan przedrzucawkowy;
  • nadciśnienie;
  • krótka pępowina;
  • anomalie pracy.

Gdy Przedwczesne odklejenie łożyska, powodując silny ból brzucha, kobieta zajmuje przymusowej sytuacji, istnieją oznaki niedotlenienia płodu i krwawienie wewnętrzne. Krwawienie zewnętrzne może być nieobecny. Macica jest napięta, bolesna, rośnie łożyskowe krwiak.

W ciężkich przypadkach śmierci wewnątrzmacicznej płodu możliwych.

Brzucha ból związany z przewodu pokarmowego

W wyniku zmiany hormonalne, które występują w czasie ciąży, kobiety w ciąży mają często wzdęcia, zaparcia i dysbioza jelit. Warunki te mogą wywoływać błędy w diecie, obfitą kolację lub brak aktywności fizycznej. Charakteryzują się bólem lub bóle ciągnąć, często pojawiają się w drugiej połowie ciąży i mogą towarzyszyć nudności, wymioty, zgaga i odbijanie.

W zaawansowanych przypadkach może rozwinąć się zagrożone aborcji.

Ból brzucha związany z skręconą więzadeł i mięśni brzucha

Rosnące macicy wiąże się z obciążeniem więzadeł, które wspierają ją w miednicy. Ponadto, ze względu na zwiększenie rozmiaru macicy przesunięcie narządów miednicy. Brzucha obserwuje się także zwiększona stres podczas ciąży, są napięte i lekko rozstawione.

Ból związany z tym moll, dokuczliwy, ale może być kolczastego. Jeśli w ciąży duży brzuch (duże owoce lub ciąży mnogiej) może opracować Przepuklina pępkowa lub Linia biała. W późnym okresie ciąży występuje niewielkie rozbieżności między kości miednicy, które przejawia się także łagodne bóle brzucha.

Ból brzucha związany z ostrym patologii chirurgicznej

Ostrą patologię chirurgiczne (robaczkowego, niedrożność, zapalenie trzustki, etc.) mogą również występuje u kobiet w ciąży.

Diagnozowanie to jest bardzo trudne, szczególnie w późniejszych etapach ciąży. Natura, intensywność i naświetlanie bólu zależy od konkretnej choroby. W przypadku „ostrego brzucha” tam zaburzenia dyspeptyczne (nudności, wymioty, biegunka i utrata apetytu), gorączka, osłabienie i złe samopoczucie przyłączyć.

napisane na stronie Mama66.ru

Share →