Boże Narodzenie rzemiosło papieru. Prezentowy

Boże Narodzenie rzemiosło papieru. Prezentowy

Prezentowy (filigran papier) – Prezentowy jest sztuką, która pojawiła się na przełomie XIV – na początku XV w Europie. Technika Prezentowy może wykonywać wiele świątecznych wyrobów z papieru – takie jak elementy do kartek świątecznych. i płatki śniegu trójwymiarowe i inne zabawki choinkowe.

Słowo „Prezentowy” pochodzi od angielskiego słowa „Pióro” („Pióro”). Naprawdę eleganckie detale filigranowe z zawiniętym papierze, bardzo podobne do ptasich piór. Sztuki Wcześniej Prezentowy było dostępne tylko dla bogatych ludzi, jak wysokiej jakości papier było bardzo drogie.

Ponadto Prezentowy uważane wyłącznie kobiet rozrywki. Prezentowy teraz robią ludzie na całym świecie.

Zanim zaczniesz, aby artykuły noworoczne z techniką Prezentowy papieru, dbać o Narzędzia. Będziesz musiał szydło 1 mm średnicy, z wygodnym uchwytem, ​​pęseta z ostrymi, dokładnie dopasowane, bez wskazówek, nożyczki z zaostrzonymi końcami, PVA kleju i papieru odpryski. Kvilling papier tnie się na paski o szerokości 3 mm (szerokość może zmieniać się w zależności od produktu). Możesz kupić gotowe taśmy, ale można przejść przez niszczarki.

Prezentowy gramatury papieru powinna być mniejsza niż 60 g / m

Jak zrobić pozycję w sztuce Prezentowy? Bardzo proste. Najpierw trzeba wziąć pasek papieru z dwoma palcami i wyciągnij go zakończyć dwoma palcami drugiej ręki, aby popchnąć.

Wydać na paznokieć tak, że jest lekko wygięty – tak będzie łatwiej na rolce w szydła.

Wiatr pochylił koniec na szydło, co kilka ostrych zakrętów. Średnica walca uzyskać około 3-4 mm. Następnie można strzelać z szydło i nadal skręcać już ręcznie. Należy to zrobić przy użyciu obu rąk do jazdy była gęsta.

Taśma nie została rozwiązana na stałe z osią jej palców.

Po powrocie cały pasek, lekko rozluźnić palce wymknąć się spod papieru lekko rozkwitł. Przyklejanie końca taśmy z białym klejem. Blankiety można skompresować i rozpakować palce, dając im różne formy – na przykład, krople lub serca.

Główne formy następujących elementów:

 • Upuść. Środek obrabianego trzeba ciągnąć po jednej stronie, a po drugiej – ścisnąć go tak, że otrzymuje się ostry koniec.
 • Oczy.

  Półfabrykaty należy równocześnie ścisnąć z obu stron.

 • Jeśli produkcja polu „oko”, aby dać jej zakrzywione rogi i zaschipnut zmiany, włącz półksiężyc.
 • Kwadrat.

  Dodać pusty „oko”, a następnie włączyć go w kółko wycisnąć.

 • Romb. Włącz kąt kwadratowy dół i wycisnąć trochę pionowo.
 • Trójkąt wykonany jest z kropel, fundament, który jest niezbędny do lekko otworzyć obszar gospodarstwa.
 • Wysięgnikiem trójkąta mogą być wykonywane przez wciśnięcie w środku krótszego boku palca wewnątrz.

Istnieją również otworzyć puste:

 • Baranek. Złożyć pasek w środku na Prezentowy i wykręcić każdą połówkę.
 • Serce jest taka sama jak baranek, ale złożone skręca papieru w środku.
 • Aby curl papieru nie jest konieczne – wystarczy zaznaczyć środek i skręcić końce w jej kierunku, w lewo, jeden – z drugiej.
 • Aby gałązkę, złożyć papier w stosunku 1: 2 i dokręcić kończy się w tym samym kierunku.

Więc nauczyłem się, aby przedmiot. Jak zrobić jeden artykuły noworoczne z techniką Papier Prezentowy? Istnieje wiele opcji. Początkujący hendmeyderam łatwiejsze w użyciu szczegóły kvillingovie Boże Narodzenie aplikacja.

Aby przenieść element, szczotki puste białego kleju w dwóch lub trzech miejscach, naciśnij mocno do dołu i trochę zawieszone.

Co może być przedmiotem do zastosowań w inżynierii Prezentowy? Bardzo różne! Może choinkę lub wieniec i składu z świece (przykłady takich aplikacji w tym artykule). Potrafi symbol figurą nadchodzącego 2011 roku – królika lub kota.

Bardzo piękne są uzyskiwane Snowflake wykonane w technice Prezentowy – Dla nich dane trzeba rozłożyć symetrycznie, w sześciu obszarach. Przed wykonaniem przedmiotu schematycznie narysować sylwetkę przyszłych zastosowań i zaznacz lokalizację i kształt części.

Technika ta może być wykonane Kvilling objętościowe płatki śniegu. ustawić je na stole z części lub papieru, zarówno dla aplikacji, i dokładnie skleić elementy na stronie. Wystarczy przykleić, idąc od środka do krawędzi – pierwszą serię elementów wewnętrznych, trzymać się go i tak zewnętrzne Przez końcowego śniegu, można powiązać wątek lub wstążki i powiesić na drzewie lub na żyrandol.

Możesz przykleić gotowe płatki śniegu razem, dostać dobrą ażurowy wieniec.

Share →