Bronchoskopia światła

Bronchoskopia światła

Bronchoskopia — rodzaj diagnostyki w celu wykrycia chorób tchawicy i głównych oskrzeli. Podczas procedury bronchoskop umieszcza się w ustach, a następnie przeprowadza się w głębokości, badając tchawicy, a następnie bronchoskop przemieszcza się jedną z głównych oskrzeli, a także przeprowadzenia kontroli. Bronchoskop jest prosta rura metalowa optyczny i systemy oświetleniowe, które czynią możliwe dokonanie przeglądu dolnych dróg oddechowych. Obecnie stosowane nie normalne «ciężko» bronchoskop i «elastyczny»Składa się z włókien specjalnych (fiberoskopię).

Ponadto, z pomocą nowoczesnej bronchoskop światłowodowych lub możliwe szereg dodatkowych, ale z kontroli działalności, takich jak odsysanie wydzieliny z oskrzeli, biopsji błony śluzowej oskrzeli i innych.

Podczas korzystania z bronchoskopii?

Istnieje wiele powodów, dla których pacjent jest przewidziane do bronchoskopii. Na przykład za pomocą bronchoskopii lekarza identyfikuje przyczynę kaszlu, nie przekazując pacjenta przez kilka tygodni, dodatkowo bronchoskopii przewidzianym na trudności z oddychaniem spowodowane wdychaniem ciał obcych w obecności krwi w plwocinie, podejrzeniem raka płuca. przed operacją w płucach, jak również, gdy jest to konieczne wprowadzenie dolnego odcinka układu oddechowego dokładnej dawki leku. Bronchoskopia z biopsją pozwala określić diagnozę pacjenta.

Jak jest bronchoskopia?

Przed wykonaniem pacjentów oskrzeli nie jeść i nie palić. Jeśli bronchoskopię prowadzi się stosując stały metal bronchoskopu, a znieczulenia ogólnego, jeśli tylko światłowodowych bronchoskopię przeprowadza się – w znieczuleniu miejscowym. Bronchoskopii lekarz bada do dolnych dróg oddechowych. Jeśli to konieczne, podejmuje próbek do dalszych bakteriologicznego, komórki lub tkanki analizy. Z tej procedury, lekarz jest w stanie utrzymać zawartość oskrzeli ssania i usunąć ciała obce z małym rozmiarze.

Drink pacjenta jest dozwolone tylko poprzez 02:00 – 04:00 i zjeść poprzez badania, które jest przez znieczulającego jest zaburzeniem połykania..

Zalety i wady bronchoskopii

Share →