Bubbles - ulubioną rozrywką dla dzieci, a nawet dorosłych.

Bubbles – ulubioną rozrywką dla dzieci, a nawet dorosłych.

Unoszą się one w powietrzu, mieniące się kolorami tęczy, i zawsze będzie śmiesznie.

Mały słoik z baniek mydlanych, teraz można łatwo kupić w sklepie. Niemniej jednak, że szybko się kończy, a jednak często się stało, nie jest zbyt dobry skład, a oczekiwane fajerwerki pęcherzyki, małe pęcherzyki jest ograniczona do dziesięciu.

Oznacza to, że prawdopodobnie nigdy nie pomyślał o tym, aby rozwiązanie Bańki mydlane siebie. A jeszcze lepiej, do rozwiązania wychodzące z takich dużych pęcherzyków.

Wielu z nas, jako dziecko próbował napompować pęcherzyki, nieustannie eksperymentując z szamponów, proszków i mydeł. Jednak, nawet w tym, wydawało prostym, to, mydła, istnieje wiele wskazówki.

Oczywiście, to wszystko zależy od składu baniek mydlanych.

Spacery po rozległych Internecie można znaleźć dziesiątki przepisów na dużych baniek, ale który z nich jest lepszy, nieco trudne do zrozumienia, że ​​to warto je wszystkie próby.

Tak więc, eksperyment – badanie magazyny bąbelki.

Magazyny dużych pęcherzyków.

Do tego badania wybrano 10 receptur.

Szczegółowy skład każdej receptury baniek mydlanych, można przeczytać na odpowiedniej stronie.

Przed rozpoczęciem konieczne jest, aby zrozumieć, trochę teorii:

Materiał pochodzi z Wikipedii – wolnej encyklopedii

Bańka istnieje, ponieważ powierzchnia każdej cieczy (woda w tym przypadku) ma napięcie powierzchniowe, które powoduje zachowanie podobne do zachowania powierzchni coś elastyczna. Jednak bańka z wody tylko, niestabilne i szybko pęknie. W celu ustabilizowania stanu rozpuszczony w wodzie niektóre środki powierzchniowo czynne, na przykład, mydło. Częstym błędem jest to, że mydło zwiększa napięcie powierzchniowe wody. W rzeczywistości, nie tylko to, przeciwnie, zmniejsza napięcie powierzchniowe około jednej trzeciej napięcia powierzchniowego wody czystej. Kiedy błonki rozciągania stężenie cząsteczek mydła na powierzchni zmniejsza się, zwiększając tym samym naprężenie powierzchni.

Tak więc, selektywnie wzmacnia słabe części mydlana, nie pozwalając im rozwijać dalej. Ponadto, mydła zapobiega przedostawaniu się wody przez odparowanie, a tym samym czas życia pęcherzyków dalej.

Kulisty kształt bańki otrzymuje się także ze względu na napięcie powierzchniowe. Siły napięcia wytworzeniem sfery tak, że kula ma najniższy obszar powierzchni dla danej objętości. Formularz ten może być znacznie zniekształcone przez przepływ powietrza i proces bańki.

Jednak, jeśli zostawisz pływak pęcherzyków w spokojnym powietrzu, jego kształt bardzo szybko stają się prawie sferyczny.

Krok 1.

Do tego eksperymentu potrzebne są następujące składniki:

(Wszyscy razem lub oddzielnie, to składniki wybrane dla testu 10 przepisów)

Share →