Butelki z pięknych etykiet, uśmiechnięte dziewczyny z długimi ...

Butelki z pięknych etykiet, uśmiechnięte dziewczyny z długimi włosami, nazwy składników zagranicznych, słynnej marki … Ile czynniki wpływają na nas, gdy chcemy wybrać szampon. Percepcja ludzka jest tak skonstruowany, że wszystkie jego łapówki, a nie myśleć o tym co najważniejsze, i to jest również częścią tego produktu?

Jest to przydatne?

Pierwszą rzeczą do zapamiętania, kiedy decyduje się na szampon składniki kompozycji są wymienione w kolejności malejącej.

W większości szamponów do włosów Pierwsze miejsce i wody zajmuje 80%! (To jest technologia jego produkcji) Okazuje się, że myjemy nasze włosy nie te piękne słowa takie jak „kolagenu morskiego”, który w dużych liter wskazanych na fiolce i zwykłej wody … Zupełnie inny jest, jeśli używasz ziołowy szampon. gdzie to samo 80% zajmuje mniej wody i silny wywar z ziół, co zwiększy wpływ innych składników szamponów i pomóc poradzić sobie z problemami skóry głowy, wypadanie włosów i kruche włosy.

O 15% podstawy szampon detergentu zajmuje. W jej dobrej podstawowej surfaktantu (powierzchniowo czynnego, który zmywa brud i tłuszcz nagromadzony rozkłada) i pawie pomocnicze.

Najczęściej, w celu zminimalizowania kosztów produkcji, niektóre firmy korzystają tanie, ale niebezpieczne materiały. Dlatego, jeśli chcesz wybrać dobry szampon. zwrócić szczególną uwagę na to główny środek powierzchniowo czynny. Ważne jest, że nie są na etykiecie spotkał Laur osad Siarczany sodu ( Laurylosiarczan sodowy ). Ten laurilsulfokisloty sól sodowa, bardzo szorstki, żrący środek do czyszczenia, jest używany do mycia podłogi, maszyny, itp ..

Ale w żaden sposób, aby umyć włosy! Uważa się, że Laur osad Siarczany sodu, może wywołać reakcje alergiczne lub rozpocząć proces tworzenia się komórek nowotworowych.

Znacznie bardziej miękkie analogowe – Laur jest Siarczan sodu ( Sodium Laureth Sulfate ).

Pomocnicze środki powierzchniowo czynne w szamponach to kokos glukozy ( Coco Glucoside ) A kokamidopropylobetaina ( Kokoamidopropylobetainę ). Są one wykonane z oleju kokosowego i mają właściwości zmiękczające i klimatyzacji, nie należy się obawiać.

Ponadto szampon prawie zawsze dodany Barwniki. Ich obecność może być oznaczane literami Cl. Zdarza się, że w dodatku do barwników nadal obecny blichtr Uroda. Stanowią one słowa lub glikoldistearat propilenglikoldistearat. Oba składniki nie ponosi absolutnie żadnych korzyści dla włosów, a osoby z wrażliwą skórą może powodować podrażnienia.

Dlatego też, wybierając szampon, to lepiej zrezygnować takie „ozdoby” na rzecz naturalnego koloru.

Odnosi się to także do różnych Zapachy i perfumy. Oprócz łagodnym smaku nie daje żadnych do naszych włosów. Obecność środków aromatyzujących powiedzieć słowo lub zapach parfum. Dużo lepiej, jeśli znajdziesz szampony olejki eteryczne.

Oni są trawiaste, owocowy lub kwiatowy zapach i mają właściwości regeneracyjne i vitaminizing.

Na koniec liście są użytecznymi składnikami. Zwykle jest to 5% całości, ale w połączeniu właściwy a ilość ta daje dobre rezultaty. Przez użyteczne składniki szamponów obejmują witaminy (ulubiony włosy – A i E), oleje kosmetyczne (np, migdałowy, siemię lniane, brzoskwinia), ekstrakty ziołowe i olejki eteryczne.

Tak więc, jeśli chcesz wybrać dobry szampon. docenić i ocenić treść, a nie zewnętrzną powłokę!

Ten artykuł został przygotowany w oparciu o stronie vitaminel.ru Sklep Handmade Cosmetics (Ziołowy szampon do włosów maska, naturalne balsamy, olejki do ciała, kosmetyki dla dzieci).

Share →