Calathea: Opieka w domu

Calathea: Opieka w domu

W dniu 20 czerwca. Olga Miroslavsky

Calathea – kolejny przedstawiciel Centralnej i Południowej Afryce. Calathea nie kwitną, ale to nie przeszkodziło jej to staje się jednym z najbardziej popularnych mieszkańców wewnętrznych. Oczywiście! Jej kolorowe, jasne liście ozdobione niezwykłym wzorem i może konkurować z najbardziej luksusowym ogon pawia!

Jednak opieka Calathea w domu wymaga szczególnej staranności, ale te wskazówki pomogą Ci w trudnym zadaniu coraz to kapryśna.

Lokalizacja i oświetlenie

Gleba

Aby chronić korzenie przed gniciem, dodać podłoża wbity węgiel.

Temperatura

Calathea preferuje umiarkowane temperatury – od 20 do 22 stopni. Należy unikać gwałtownych zmian, w przeciwnym razie stają się wiotkie liście, a następnie całkowicie zniszczony.

W zimie, zawsze upewnij się, że zakład ten nie jest peremerzaet. W tym czasie temperatura nie powinna spaść poniżej 16 stopni. Nie należy umieszczać garnek na zimnym parapecie Calathea, bo to pewna śmierć.

Podlewanie

Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wody używanej do nawadniania Qalat. Jest to w każdym razie nie powinno być trudne! Jeśli jest to możliwe, być zastrzeżone przez śnieg lub wody deszczowej.

Możesz również zmiękczają wodę staromodny sposób: owinąć ściereczką trzy garści torfu i nocleg spadku w wiadrze z wodą.

Podczas letnich miesięcy, podlewanie kwiatów obficie zimną wodą powinny być nieznacznie obniżona. Nie zapomnij wlać wodę z miski, inaczej korzenie mogą gnić. Upewnij się także, że woda nie kapie na liściach, zwłaszcza jeśli są błyszczące.

Wilgotność

To jest ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost i rozwój roślin. Aby utrzymać wilgotność na odpowiednim poziomie, miejsce na patelni mokry keramzyt lub torf. Ale strumień wody Ryba nie jest zalecane, mogą być barwione.

Reprodukcja

Ryba propagowane przez nasion lub przez podział kłączy. Gdy roślina jest dość silny, a jego korzenie oraz widelec, powinny być podzielone tak, aby każdy miał kilka bulw 2-3 dobre litery i kręgosłupa.

Że rośliny zakorzeniły, zachować je w ciepłym miejscu i należy ściśle związany NESTLÉ pakietu. W chwili, gdy pojawi się pierwsze pędy młodych liści, opakowanie może zostać usunięty.

Top dressing

Na przynętę Qalat idealnej cieczy złożony nawóz dla roślin ozdobnych liści. Ale należy uważać, aby nie przesadzić, nawozić dwa razy w miesiącu. Najlepszy czas na to – w okresie od kwietnia do sierpnia.

W zimie, to wystarczy dodać kilka kropli nawozu z każdym podlewaniem.

Share →