Cechy reumatoidalnego zapalenia stawów i reumatoidalne różni

Cechy reumatoidalnego zapalenia stawów i reumatoidalne różni

Reumatoidalne zapalenie stawów (zapalenie stawów), stanowi część zespołu lub choroby reumatycznej Sokolsky-Buyo, definiowanego jako choroby zakaźne, alergiczne o nieznanej etiologii zakaźnej.

Przyczyny reumatoidalnego zapalenia stawów (zapalenie stawów), są coraz częściej w przewlekłym ognisk zakaźnych pacjenta – zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie migdałków, infekcja zębopochodna, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Często objawy reumatoidalnego zapalenia stawów pojawiają się po żadnej perebolevaniya osoby przeziębienia, z niedożywienia, ciężkiej hipotermii i fizycznego zmęczenia.

Czynnik neurogenny jest również ważne w powodując symetrię choroby uszkodzenia stawów, „zmienność” objawów, zachwianie równowagi układu autonomicznego, objawiających się w amyotrophy, pocenie się, asymetrii naczyń i innych. Czynnik ten należy uwzględnić przy stawianiu diagnozy indywidualnie w każdym przypadku choroby.

Objawy kliniczne

Reumatoidalne zapalenie stawów, w zależności od miejsca może mieć wiele specyficznych objawów Ogólny obraz samym wyłania się jako choroby stawów, serca, układu nerwowego i mieszano.

Choroby reumatyczne serca znajduje się w prawie każdym pacjentem, ale zawsze poprzedza powikłania ostrego zakażenia ogniskowego (zatok, zapalenie migdałków, zapalenie ucha środkowego). Objawy gorączki reumatycznej występują, zazwyczaj dwa tygodnie po perebolevaniya i po ekspozycji. Dzięki stałej obserwacji dla pacjentów z przewlekłymi zakażeniami, ostry początek gorączki reumatycznej pojawia się w okresie silnego chłodzenia ciała, lub trzęsie nerwowych przepracowania.

Rozpocznij proces stawową działa zawsze ostro:

 • Pacjent doświadcza silnych, Growing Pains;
 • obrzęk stawów (zapalenie stawów wielokrotne przejścia) lub jeden po drugim, stopniowo;
 • Proces rozwija się szybko i „znaki” pacjenta w łóżku bez ruchu i umożliwiając normalny sen;
 • jest ogólnie naruszenie warunków ciała.

Wizualnie dotknięte stawy są opuchnięte, duże wahania obserwowane, wysięk surowiczy wskazujące. Tkanki okołostawowe są spuchnięte, skóra jest napięta, czasem hiperemię, gorąca i dotyk wspólnych przyczyn silny ból. Ogólna temperatura wzrasta pacjentów szybko wzrasta i osiąga 38-39 C w remisji jest nieco zmniejszona, że ​​poty pacjentów ciężko, co jest bardzo typowe dla zespołu reumatycznej.

U dzieci objawy reumatoidalnego zapalenia stawów (zapalenie stawów) występują na identycznym schemacie, a często po chorobach perebolevaniya przeziębieniach lub szczepień.

Testy laboratoryjne wykazały leukocytoza krwi, przyspieszone OB, w połączeniu z wysoką gorączką towarzyszą ostre zapalenie błony maziowej. W niektórych przypadkach, zespół łączy zapalenie opłucnej, stawowej reumatyczne zapalenie nerwu i zapalenie nerek, zapalenie osierdzia, zapalenie tęczówki i Lobito, tkreoidit. Mimo, iż symptomy to mieszanina reumatyczne zapalenie stawów i choroby serca.

Leczenie chorób

Radykalne leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów (zapalenie stawów) nie istnieje, jest to pokazane na usunięcie czynników zakaźnych i wypłaty wytrącenia miejscowe zapalenie stawów. Leczenie lekiem jest podzielona na dwie grupy:

 • przeciwreumatyczne;
 • przeciwzapalne (niesteroidowe, niesteroidowe).

NLPZ-y przyczynia się do zahamowania syntezy prozapalnych mediatorów użyciu salicylany (kwas acetylosalicylowy) albo nesalitsilaty (Bonifen, Nurofen, burzy). W praktyce, wielu lekarzy wolą Nominacje jelitową postać leku, ale należy pamiętać, że podczas przyjmowania aspiryny w przewodzie pokarmowym może stworzyć poziom stężenia leku, który tworzy „pole” dla rozwoju niepożądanych skutków ubocznych. Dlatego cały lek musi być najpierw połączone z badaniem pacjenta i identyfikacji spokrewnionych reumatycznych chorób stawów.

Sterydy są także leki przeciwzapalne – są hormony, które regulują stan zapalny i kontrolować wszystkie funkcje życiowe organizmu. Nie są to pierwsze na liście leków na reumatoidalne zapalenie stawów (zapalenie stawów), ale zostały z powodzeniem zastosowane w podeszłym wieku lub u pacjentów, u których przeciwwskazane są NLPZ. Sterydów jest ściśle ograniczone, ponieważ powoduje wiele skutków ubocznych, w tym zwiększoną kruchość kości.

Gdy reumatoidalne zapalenie stawów może być ścisłe przestrzeganie diety, odpowiednie spożycie owoców, warzyw, białka, soli ograniczenie spożycie przedmiotem. Po wykryciu paciorkowców organ wyznaczony przez antybiotyki schematu. Wymaga przyjmowania leków, które promują lepszy metabolizm (fosforanu pirydoksalu, Riboxinum) i „konserwacji” mięśnia sercowego.

Leczenie zapalenia stawów i ewentualnie ludowych środków, ale tylko jako spółki zależnej, w celu zmniejszenia stanu zapalnego i promowania dobrego stanu zdrowia.

Dwie choroby – wiele różnic

W przeciwieństwie do wspólnego błędu reumatycznych i reumatoidalnym zapaleniem stawów (poli) – dwóch zupełnie różnymi chorobami, łączy je na obecność podobny zespół stawu. Formularz reumatyczne – bardzo „banalne” choroby, a reumatoidalne zapalenie stawów (zapalenie stawów) jest uszkodzenie strukturalne w wielu ludzi.

Przyczyną zapalenia stawów nie jest w chorobie reumatycznej, która następuje po cierpienia grypy, ból gardła. Głównym zagrożeniem w tej chorobie jest uszkodzenie zastawki serca, które prowadzi w przyszłości do rozwoju choroby serca. Do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów stosuje się antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne, działanie ich obróbki jest widoczne po kilku dniach.

Po wykryciu reumatoidalnego zapalenia stawów (zapalenie stawów) trudniejszej, od Dokładna przyczyna choroby nie jest jeszcze znany. Objawy choroby nie jest podobna, reumatoidalne zapalenie stawów, ale wystąpienia objawów już stopniowo.

Ból w reumatoidalnym zapaleniu stawów umiarkowanym, zlokalizowanych często w stawach śródstopno, międzypaliczkowych i pyastnofalangovyh luchezapyasnih. Z biegiem czasu, proces chorobowy jest rozprowadzany do dużych stawów, a następnie uzyskuje się cechę charakterystyczną choroby – odkształcenia stawów, co prowadzi do artrofii mięśni. Wynikiem reumatoidalnego zapalenia stawów korzystny niż w reumatoidalnym ponieważ istnieje wiele trudności związanych z identyfikacją przyczyn chorób i przydzielania leczenia.

Jednym z głównych problemów w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów jest to, że wszelkie zabiegi rzadko daje maksymalny efekt trwały. Podstawowe narzędzia są powolne, odbiór musi być stała i nie mniej niż sześć miesięcy. Z dobrze dobranych leków, dać dowód pozytywny – w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (zapalenie stawów) trwa od lat.

Główne różnice to:

 • gorączka reumatyczna. Ostre dla „lotnego” prawie całkowicie odwracalne zapalenie wielostawowe. Z postępem choroby, rozwinąć endo mięśnia sercowego zastawkowej chorobie serca. W badaniach laboratoryjnych, zwiększenie miana LRA a npm-o;
 • reumatoidalne zapalenie stawów. Przewlekłą, postępującą powoli czas. Rozwój deformacji kostnych i przykurczów, zesztywnienia, podwichnięcia, niszczenie kości.

  Reakcja Vaaler Rose pozytywne;

 • uczulonych zakaźnych (poli) zapalenie stawów. Ostry początek i przebieg choroby po ostrej źródła infekcji w organizmie. Rozwój zapalenie kaletki maziowej, zapalenie stawów, tendlovaginitov.

  Serce nie ma wpływu, ale często nie jest okresowe.

Reumatoidalne zapalenie stawów leczonych środków ludowej do łagodzenia stanów zapalnych i bólu. Zajętych stawów oraz „mówić” na opakowaniach (rumianek, jałowiec, nagietka) i maści z terpentyną lub jadu węża. Pamiętaj, aby użyć metod fizjoterapii, fizykoterapii i kompleksowego leczenia niekonwencjonalnego.

Przyczynia się to do zmniejszenia nieprzyjemnych objawów, zmniejszyć dawkę podstawowe leki jak i zmniejszają prawdopodobieństwo gwałtownego postępu choroby.

Warto dowiedzieć się więcej na temat:

Share →