Charlotte przepis z jabłkami

Charlotte przepis z jabłkami

Trudno uwierzyć, że nigdy nie próbował Charlotte. Jest to bardzo pyszny deser składający się z pieczonego ciasta lub krakersy i warstwą jabłek.

Nie próbuj nawet nie wiem, co to jest?

To polecam zapoznać się z Charlotte bliżej. Zacznijmy z perspektywy historycznej.

Słowo „Charlotte” pochodzenia francuskiego – Charlotte. Wyraźnie nawiązuje nazwisko panieńskie Charlotte. Francuski, jak zwykle, ma własną, romantyczną historię: szef kuchni, aby wygrać sercu dziewczyny, specjalnie dla niej wymyślił to danie, a nazwie imię jego ulubionym.

Według innej wersji, ten deser został nazwany na cześć żony Jerzego III, Charlotte, który był wielkim fanem jabłek.

Nie jest rosyjska wersja Charlotte, który ukazał się później, Charlotte Russe. Jej autorem jest znany – jest słynny francuski szef kuchni Marie-Antoine Careme. Krótko pracował jako kucharz na dworze cesarza rosyjskiego Aleksandra I.

Zamiast bułki tartej Karem używane herbatniki Savoiardi, łącząc ją z bawarskiego śmietany. Charlotte Russe schłodzone deser. Jako takie, rosyjski Charlotte stał się sławny.

Przez wiele lat to danie, jak wielu innych, przeszedł kilka zmian. Zamiast pechenyasavoyardi pojawił ciasta biszkoptowego, zamiast bawarskiej śmietaną – jabłka. A smak Charlotte była zupełnie inna.

Przed oferując receptur sharlotok, pokaże wam niektóre z tajemnic ich przygotowania.

Niektóre przepisy, w celu zapoznania się z ciasta powietrza, sugerujemy korzystanie rozsadzający. Bez niej, możesz to zrobić, jeśli jaja z cukrem pokonać w chłodnym piany. O wiele ważniejsze w ciągu pierwszych 20 minut pieczenia otwierać piekarnika.

Aby przygotować Charlotte zamiast jabłek można użyć brzoskwinie, morele, śliwki. Jeśli lubisz smak wanilii, trochę regularne substytut cukru wanilii. Może być w Charlotte dodać rodzynki, cynamon, wanilia, czekolada, orzechy tarty i inne składniki, które powie, fantazję.

Charlotte szybko

Ten przepis Charlotte dobrze, że przy minimalnym czasie jej wytwarzania, goście będą się najlepiej z niego

Produkty:

6 odmian jabłek „Antonówki”;

Cukru 1 szklanka;

6 jajek;

0,5 szklanki białej mąki;

100gramm rodzynki;

1 łyżka oleju roślinnego lub masła.

Technologia wytwarzania

Przygotować jabłka: obrać ze skóry i nasion, pokroić w plasterki. Rodzynki zalać wrzątkiem, dokładnie umyte i osuszone ręcznikiem.

Mixer, beat mieszaniny jaj cukru w ​​chłodnym piany. Łatwe mieszanie łyżką, wlać do mąki z utartej mieszaniny jaj. Gdy ciasto będzie gładkie, dodać rodzynki i delikatnie mieszamy ponownie.

Tworzą dobre masło oszczerstw i posypać bułką tartą lub mąką.

Wstępnego nagrzewania pieca, jego temperatura powinna wynosić około 200 stopni.

Podczas gdy piekarnik nagrzewa się, wlać warstwę testu jabłka, wyrównać i umieścić w piekarniku przez 35 minut.

Gotowe jabłka szarlotka posypane cynamonem i podawane z sosem waniliowym.

Większość polskiego charlotte

Ta szarlotka jest dobra do gotowania dla dużej rodziny lub grupy przyjaciół. Dla wszystkich wystarczy, nadal.

Share →