Chlamydia

Chlamydia

Co to jest chlamydia i chlamydia

 • Chlamydia (Chlamydia) – cocci małe bakterie Gram-ujemne, wielkość 250-1500nm (0,25-1 mm). Chlamydiae wszystkie podstawowe funkcje bakterii: zawiera dwa rodzaje kwasów nukleinowych (DNA i RNA), rybosomalną Kwas muraminowy (składnika ściany komórkowej bakterii Gram-ujemnych), dzielące i mnożąc binary wrażliwe na pewne antybiotyki. W 1966 chlamydia zostały wyłączone z grupy wirusów.

Zgodnie z współczesnym klasyfikacji Chlamydia umieszczone w tej samej grupie taksonomicznej Rickettsia. z którymi łączy ich wewnątrzkomórkowego pasożytnictwo.

Chlamydia – choroba wywołana przez Chlamydia, jest zdecydowanie chorobie przenoszonej najczęściej drogą płciową (STD).

Rodzaje Chlamydia

 • Chlamydia trachomatis — Środek wywołujący jaglicę, zapalenie spojówek z wtrąceniami (paratrahoma), choroby układu moczowo-płciowego, zapalenie płuc

noworodki i niemowlęta, wenerycznych forma zespół Reitera, chlamydia i inne.

 • Ch. psittaci — czynnik przyczynowy choroby u ptaków (psittacosis) i ssaków
 • Ch. pneumoniae — przyczyną patologii układu oddechowego u dzieci, głównie melkoochagovogo i śródmiąższowe zapalenie płuc
 • Chlamydia pecorum — powoduje zakażenia dróg oddechowych u ludzi, myszy przeniesiono z bydła.
 • WŁAŚCIWOŚCI chlamydia

  Złożoność leczeniu infekcji spowodowanych przez to, że obie cechy są chlamydia i bakterii i wirusów oraz tym, że złożony cykl rozwojowy wewnątrz i na zewnątrz komórki. W trakcie jego aktywności życiowej chlamydii wprowadzać do komórek gospodarza i niszczą ich powoduje znaczącej odpowiedzi zapalnej, co prowadzi do zmniejszania adhezji i systemu immunologicznego.

  Chlamydia występować w dwóch postaciach wyróżniających właściwości morfologicznych i biologicznych. Wysoce zakaźną, sporopodobnoy, pozakomórkowej postaci elementarnych ciał (EBS), oraz roślinny propagowane, wewnątrzkomórkowe ciała -retikulyarnoe (RT).

  Chlamydia mogą być uwalniane z komórek zakażonych wąskim obrzeżem cytoplazmie. W tym przypadku, komórka może przetrwać ten może wyjaśniać bezobjawowej zakażenia chlamydiami.

  Chlamydia jest cechą rozwijają tylko określonego rodzaju nabłonka tzw pryzmatyczne, więc dotknięte organy objęte niniejszą nabłonka. Chlamidia trachomatis (Chlamydia trachomatis) uszkadzając błonę śluzową cewki moczowej, kanał szyjki macicy, jajowodów nie tylko prowadzi do ostrego stanu zapalnego, ale również przewlekłych powikłań i następnych, z których najgroźniejszą jest niepłodność.

  Chlamydia trachomatis

  Po lewej – pryzmatyczna nabłonka kanału szyjki macicy, uderzył chlamydia. Niebieskie strzałki oznaczają "zdrowy" komórki, czerwone – komórki, które namnażają się chlamydia. Cechy charakterystyczne tych komórek: wodniczka okołojądrową (wnękowe), małe inkluzje w cytoplazmie gram-ujemna typu cocci.

  Na zdjęciu po prawej niebieskie strzałki oznaczają "zdrowy" komórki, czerwony – zakażonych komórek chlamydii, dzielących chlamydia. Można wyróżnić siatkowego (lub wewnątrz jednego z czerwonym kółkiem) i ciał elementarnych.

  Zaskoczony chlamydia z komórek elementarnych i siatkowe liczne organy Chlamidia trachomatis (Chlamydia trachomatis)

  Trachomatis Chlamidia (Chlamydia trachomatis) przy dużych powiększeniach. Siatkowaty i ciała elementarne. Młodzi ciał elementarnych z organizmu matki siatkowego.

  Skutki infekcji chlamydiami są choroby zapalne układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet, a często rozwija się w wyniku niepłodności, oraz zapalenie stawów, zapalenie spojówek, zapalenie płuc, a nawet uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego.

  Ze względu na specyficzne wewnątrzkomórkowego namnażania Chlamydia, antybiotyki nie zawsze są w stanie całkowicie wyeliminować zakażenie. Ponadto, zakażenie pierwotne jest często bezobjawowe lub w ogóle malosimptomno i może być przyczyną przewlekłego procesu. Często jako wynik niewłaściwego leczenia mogą również przewlekłe zakażenie chlamydiami rozwijać (czyli "Spanie" Infekcja, który jest aktywowany od czasu do czasu) ze zmodyfikowanymi formami chlamydią, odporne na antybiotyki.

  DYSTRYBUCJA

  Chlamydia wykrywane po przygodnym seksie u 60% mężczyzn i 50% kobiet, chociaż jednorazowy kontakt nie zawsze prowadzą do przekazywania chlamydia. Przekazywanie chlamydia mają szczyt między 17 a 35 lat i występuje, gdy narządów jamy ustnej, narządów płciowych i odbytu-genitalne kontakt-. Krajowy prawdopodobnie zakażenie chlamydią, chociaż wirus szybko umiera na zewnątrz ciała i jest niezbędne do zakażenia do ciała ma dość chlamydia.

  Zastosowanie nowoczesnych metod diagnozy wynika, Chlamydia co drugą kobietę z przewlekłych chorób zapalnych układu moczowo-płciowego, 57 procent kobiet cierpiących z powodu niepłodności, 87 procent kobiet z poronieniem. Odgrywa ważną rolę w rozwoju zakażenia chlamydiami zmiany przedrakowe i tła. Chlamydia prowadzi nie tylko do nawracających poronień, ale również zakażenia wewnątrzmacicznego płodów, zakażenie noworodków.

  W tym samym czasie, ostatnie badania wskazują, że nie we wszystkich kobiet zakażonych chlamydią, są chorobami zapalnymi górnych dróg rodnych, co z kolei jest bardzo często kończy się zrostów i bezpłodność. Prawdopodobnie również odgrywać rolę czynników genetycznych i immunologicznych.

  Badania wykazały, że aż do 20% nastolatek cierpi utajone zakażenie chlamydiami w ciągu 2-5 lat po pierwotnym zakażeniu. W 70% kobiet objawy choroby narządów płciowych chlamydii nie może być.

  Share →