Chlamydia

Chlamydia

Chlamydia – Jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą płciową, która powoduje stan zapalny i narządów płciowych i innych władz posiadających odpowiednie dla patogenu nabłonka.

Chlamydia (Chlamydia trachomatis) – Te pasożyty wewnątrzkomórkowe, które powodują zapalenie szyjki macicy, jajowodów, cewki moczowej i pęcherza moczowego, nerek, prostaty, jąder, stawów, oczu, serca i płuc. Często, to zakażenie jest przyczyną niepłodności mężczyzn i kobiet.

Objawem choroby jest to, że szybko staje się przewlekłe często przejawy kliniczne są łagodne. To pozwala na powikłania, które są nieodwracalne.

Sposoby zakażenia Chlamydia

Jak już wspomniano, Chlamydia Chlamydia jest przyczyną .

Główną drogą przenoszenia – seks. Ponadto chlamydia może być przenoszony przez kontakt przez ręce, pościel i ręczniki. Dziecko zaraża się podczas przechodzenia przez kanał rodny lub chorej matki w życiu płodowym.

Wielu ludzi, którzy są nosicielami infekcji, nawet nie wie o tym, pobytu aktywnych nośników. Prawdopodobieństwo przekazania chlamydia wynosi 80%, podczas gdy kobiety są bardziej narażone na zarażenie niż mężczyźni.

Chlamydia mogą przejść w postać nieaktywną, co pozwala jej przetrwać niekorzystne warunki dla niego.

Objawy zakażenia chlamydią

W ostrej postaci choroby zaobserwowano Następujące objawy chlamydia. świąd, pieczenie, ból cięcia w drogach rodnych lub cewki moczowej, przejrzysty żółtawy lub biały absolutorium z dróg rodnych lub cewki moczowej.

Najczęściej choroby objawia się przewlekłym. U kobiet powoduje zaczerwienienie i obrzęk śluzówki macicy, ból podczas stosunku płciowego. Mężczyźni mogą być trudne i bolesne oddawanie moczu obserwowano zjawisko przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego.

Później mogą wystąpić bóle brzucha, odbytu, moszny, dolnej części pleców.

Mechanizmy niepłodności u pacjentów z chlamydią dwóch.

Pierwszy – tworzenie zrostów w narządach płciowych. U kobiet, co prowadzi do przerwania jajowodów drożności i w konsekwencji uniemożliwia przechodzenie spermy lub zapłodnionego jaja. W tym ostatnim przypadku, tworzenie ciąży pozamacicznej.

U mężczyzn proces klej może mieć wpływ zarówno na produkcję nasienia oraz erekcji.

Po drugie – zakażenie płodu prowadzi do samoistnego poronienia. Wiele kobiet, które cierpią na poronienie, przewlekłe chlamydia.

Objawy zakażenia chlamydią całego organizmu jest opracowanie zespół Reitera, który objawia się zapaleniem cewki moczowej, spojówek, reaktywnego zapalenia stawów.

Leczenie chlamydii

Obecnie do leczenia etiologii Chlamydia stosowane makrolidów. Leki, które są wysoce skuteczne przeciwko wewnątrzkomórkowymi pasożytami. Są to erytromycyna, klarytromycyna, azytromycyna, itp

Lekiem z wyboru jest azytromycyna Ponadto, może być stosowany do leczenia kobiet w ciąży.

Druga grupa związków obejmuje immunomodulatorów, które mogą stymulować funkcje ochronne.

Ponadto stosuje się leczenie układowe i lokalnym w postaci douches, tampony, tace, etc.

Muszę powiedzieć, że podstawą udanego leczenia tej choroby jest terminowe rozpoczęcie terapii. Gdy leczenie rozpoczyna się w ostrej fazie zazwyczaj nie jest udana i czasochłonne. Natomiast w zaawansowanych postaciach choroby, gdy klęska ciała jest charakter systemowy, rzadko można osiągnąć pozytywny wynik.

Długotrwałe stosowanie niewłaściwych dawek antybiotyków prowadzi się oporne na antybiotyk chlamydii, który praktycznie nie może być leczona w przyszłości. Dlatego też, jeśli nie wiesz dokładnie, jak traktować chlamydią antybiotykami, a nie uciekać się do tak samoleczenia.

Chlamydia u dzieci

W małym dzieckiem Zakażenie chlamydiami prowadzi do zapalenia oczu, zapalenie płuc. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo trafienia wszystkich noworodków, co często prowadzi do śmierci. Dlatego leczenie chorób przenoszonych drogą płciową w planowaniu i podczas ciąży ma kluczowe znaczenie dla jego pomyślnego zakończenia.

Starszych dzieci objawy zakażenia chlamydią występują głównie cewki moczowej, zapalenie spojówek, zapalenie górnych dróg oddechowych. Zasady leczenia chlamydii u dzieci, są takie same, jak u dorosłych. Jedyną rzeczą rozważyć – jest dawka antybiotyku.

Transmisja na niemowlęta mogą mieć kontakt z dłońmi lub śliną chorego osoby pozostaje również możliwość zarażenia poprzez artykuły gospodarstwa domowego, ręczniki, sedes. Należy uważać, aby dziecko miało własną higienę osobistą. Czas, skonsultować się z lekarzem.

Leczenie metodą domu chlamydia

Wskazówka 1. Czosnek przed zakażeniem.

Do miejscowego leczenia chlamydii w domu może być stosowany douching lub tace czosnku wody. Czyste głowy czosnku, drobno posiekać, zalać 1 litrem przegotowanej schłodzonej wody, pozostawić do zaparzenia 12,00. Spędź douching otrzymanych naparów dwa razy dziennie.

Wskazówka 2. Przetwórstwo-diet.

Sprawdzeniu, że całkowite odrzucenie produktów mlecznych w trakcie leczenia chlamydii przyspiesza powrót do zdrowia i zapobiega rozwojowi choroby przewlekłej. Ponownie, zacząć pić mleko, swoje produkty, produkty mleczne, dozwolone tylko dwa tygodnie po odzyskaniu.

Porada 3: Pij przeciwbakteryjne wlewu.

Wymieszać w równych proporcjach glistnika, ziele dziurawca, krwawnika, bylicy, owoców, liści wiśni orzech. 1 łyżka tej kolekcji wlać pół litra wrzącej wody, pozostawić na 15 minut, przecedzić. pić pół szklanki naparu do 4 razy dziennie przed posiłkami, aby go wanna, natrysk.

Zapobieganie chlamydia

Ponieważ czynnik chorobotwórczy przenoszone drogą płciową, należy podjąć środki ostrożności podczas stosunku płciowego. Pamiętaj, że 60% przypadków choroba przebiega bezobjawowo lub objawy: Twoje skasowane partnera seksualnego, a on nie może wiedzieć, że był chory. Pamiętaj, aby używać prezerwatyw, zdać egzamin w klinice z partnerem.

Należy unikać stosunków seksualnych z nieznajomymi.

Share →