Chondrolaryngoplasty - usunięcie jabłka Adama i feminizacja głosem ...

Chondrolaryngoplasty – usunięcie jabłka Adama i feminizacja głosu (głos żeński zmiany)

Jabłko Adama jest często dużo transseksualistów kłopoty, ale rozwiązanie tego problemu osiągnięto poprzez usunięcie, zmniejszenie wielkości jabłko Adama lub całkowite usunięcie jabłko Adama nie jest możliwe, aby zmienić kąt chrząstki tarczowej do 120 stopni (rodzaj żeński) zamiast 90 stopni (męskiego).

Dlaczego muszę usunięcie jabłko Adama na feminizacji głosem?

Bezpośrednio feminizacji głosów, czyli zmiany w głos do kobiet osiąga się przez prostą chirurgii endoskopowej przerzedzenie lub skracanie strun głosowych. Endoskopowa operacja jest najbardziej korzystna ze względu na minimalnie inwazyjnej i wrażliwej techniki dla pacjentów.

Jednak mówić przed części szyi krtani – jabłko Adama jabłko Adama lub dostarczyć pacjentom estetyczny niezadowolenie i dyskomfort psychiczny.

Usunięcie lub zmniejszenie jabłko Adama (zwane również Chondrolaryngoplasty lub tireoplastikoy) skutecznie rozwiązuje ten problem. W tej operacji, jabłko Adama jest cięty – przednią część chrząstki tarczycy i gardła zapewnia bardziej kobiecą postać:

Do przeprowadzenia operacji w celu usunięcia jabłko Adama i feminizacji głosów konieczny wykwalifikowany personel z doświadczeniem w takich operacjach i kliniki laryngologii, dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt. Praca powinna być bardzo wysoka jakość, jak istotna struktura zakłócenia krtani oznacza istotne zmiany w jakości głosu później.

Przed operacją, aby zmienić głos w sprawie kobiet zrobimy rentgenowskie chrząstki tarczycy i strun głosowych oraz dokładnego pomiaru odległości od strun głosowych w górnej części jabłko Adama. Tak więc, możemy zmaksymalizować jabłko Adama, aby usunąć tkanki, nie ryzykując uszkodzenia strun głosowych.

Jako wynik operacji jest eliminowany wydajności (jabłko Adama) przód szyi, blizna nie jest zauważalne i zbiega się z naturalnych fałdach skóry.

Chirurgiczne usunięcie jabłko Adama

  • Operacja zostanie wykonana w znieczuleniu ogólnym.
  • Szerokość 2-4 cm nacięcie badano na poziomie środkowej trzeciej chrząstki tarczycy, o ile to możliwe, w naturalny fałdy skóry.
  • Po przecięciu narażone chrząstki tarczycy w ochrzęstnej. Ważne jest, by nie uszkodzić jego część wewnętrzną. Głośnik, zewnętrzna krawędź jabłko Adama usunięte w zakresie niezbędnym.
  • Zewnątrzpochodne mięśnie krtani, przechodzące nad i wzdłuż jabłko Adama, szyte na operowanej chrząstki powierzchni.
  • Nałożony szew kosmetyczny i aseptyczne bandaż.

Przebieg pooperacyjny

  • Typowo, ból w obszarze interwencji chirurgicznej u pacjentów doświadczających wczesnych dniach.
  • Tymczasowo pojawia chrypka i głos osłabienie znika z procesu gojenia.
  • Przeprowadzone dzienne zmiany wykończeniowe, zapewnia dobre gojenie rany.
  • Obrzęk stopniowo maleje. Usunięcie nici może być przeprowadzona przez 8-10 dni.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące samej pracy lub możliwości naszego ENT klinice, opublikuj swoje pytanie w formie kommentairiev lub zadzwoń do naszej kliniki i skonsultować wykwalifikowanych lekarzy.

Share →