Choroba okluzyjna

Choroba okluzyjna

Choroba okluzyjna (lub choroba okluzyjna) – chorobą zapalną, która wpływa tętnic dolnych kończyn, często z towarzyszącym spadkiem ich światła, co utrudnia normalny przepływ krwi i może prowadzić do niedostatecznego ukrwienia tkanek dolnych. Dotknięte dużych i małych tętnic, często w procesach patologicznych są zaangażowani żyły. Najczęściej choroby u mężczyzn od 35 do 50 lat, która może rozpocząć się po 20 roku życia.

Objawy i oznaki choroby

 • Może być początkowym objawem zmęczenia i słabości w nogach.
 • Skóra kończyn (nogi) jest suche i chłodne, jest zwiększona wrażliwość na zimno, pacjent woli nosić ciepłe buty, nawet w ciepłe dni.
 • Okresowo są odczucia w kończynach, mrówki.
 • Znaczne zmniejszenie przepływu krwi może stopy zimne, blady, a palce są niebiesko-czerwony lub niebieski.
 • Zwiększona potliwość kończyn dolnych.
 • Ból podczas spaceru w nogach i stopach, robią pacjent okresowo zatrzymać i czekać na ból (zwany chromaniem przestankowym). Zwężania mięśni łydki wywołuje niedobór tlenu do tkanek stóp, w wyniku skurczu i rozwija pacjent ma silny ból.

  Po zatrzymaniu, mężczyzna nieco niższe mięśnie nóg potrzebują tlenu, poprawia krążenie krwi, skurcz znika i łagodzi ból. W miarę postępu choroby przebytej odległości, nie zatrzymując się, a tempo spadku został zmuszony spacer.

 • Paznokcie się na niebiesko i stają się kruche, odkształcenie płytki paznokcia.
 • Pacjent odczuwał spadek pulsacji w tętnicach tylnej stopy.
 • Mogą wystąpić drgawki podczas chodzenia, w późniejszym etapie, w stanie spoczynku.
 • Obrzęk kończyn dolnych, nogi mogą tworzyć owrzodzenia.
 • Najpoważniejsza przejawem jest zgorzel palców.

do zawartości

Rozwój choroby

Choroba okluzyjna charakteryzuje się postępującym przepływu cyklicznego z okresowych przemian fazach zaostrzeń i remisji. Choroba może wystąpić ostre lub postępuje wolno. W początkowym etapie we zmian ściennych ma organiczne zaburzenia funkcjonalne można zaobserwować tylko skurcz naczyń.

Zasilanie Progression wszystkich tkanek jest znacznie zmniejszona, co prowadzi do powstania wrzodów lub palców zgorzel. Rozwój oznacza się ilości fazy (fazy)

 • Na scenie Duchenne’a charakteryzującej rozwoju zakończeń nerwowych zwyrodnieniowe zjawisk w zakończeniach nerwowych, które są bardzo blisko do naczyń. Na tym etapie światłem naczyń krwionośnych lekko zwężony, odżywianie tkanki nie ulega zmianie w wyniku działania obiegu zabezpieczenia. Na tym etapie nie ma jednoznacznych objawów, ale choroba już postępy.
 • Etap skurcz dużych naczyń. Zabezpieczenia System obiegu nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącym obciążeniem pracą ze względu na zwężenie światła naczyń krwionośnych. Są to: zmęczenie, zimne kończyny i kalectwo. Na tym etapie nie jest konieczne rozpoczynanie leczenia choroby.
 • Rozprzestrzenianie etap tkanki łącznej. Stopniowy rozwój tkanki łącznej we wszystkich warstwach ścian naczyniowych i wokół naczyń tkanki powodują ból w nogach, nawet w spoczynku, jest znacznie zmniejszona tętnienia na tętnicach. Warunek ten jest uważany za znacznie już endarteritis faza dolnych.
 • Etap całkowitego zatarcia większości zakrzepicy naczyń lub naczyń krwionośnych. Na tym etapie rozwoju występuje w kończynach nieodwracalnych – proces martwicy tkanek miękkich i zgorzel wystąpienia.
 • W późniejszych etapach występuje endarteritis charakterystycznych zmian naczyniowych we wszystkich narządach wewnętrznych (w tym mózgu i serca).

do zawartości

Przyczyny

Natura endarteritis nie jest w pełni zrozumiałe i nie zostały ustalone. Większość ekspertów uważa, że ​​rozwój choroby dolnych kończyn przyczynia się do przeciwciał autoimmunologicznych, które powodują zapalenie i uszkodzenie ścianek tętnic, prowokuje rozwój tkanki łącznej, skurcz naczyń krwionośnych. Tłuszczowych tkanek otaczających naczynia porażone, tkanki łącznej poza kompresuje tętnicę, co pogarsza sytuację.

Większość naukowców jest zdania, że ​​rozwój zmian miażdżycowych jest bezpośrednio związana z nikotyny zatrucia organizmu ludzkiego lub w jakikolwiek trucizn regularne kończyn hipotermia lub odkształcenia neuro-psychicznego. Czynniki przyczyniające się do rozwoju tej choroby obejmują regularne palenie, okresowe, przedłużającą hipotermii (który powoduje przedłużone skurcze chorobą tętnic obwodowych) lub przeniesione odmrożenia stóp. Ponadto, czynniki przewidywalne są mniejsze szkody kończyn, choroby zakaźne, zapalenie. Istnieje ponad 20 klasyfikacje zmian zacieranie endarteritis tętnic obwodowych i kilka teorie jego pochodzenia.

 • Miażdżycowa wpływ (miażdżyca występuje w młodym wieku).
 • Infekcyjne i toksyczne przyczyny (wielu zakażeń, w tym zakażeń grzybiczych).
 • Patologie w układzie krzepnięcia krwi.
 • Efekty alergiczne (zwiększona wrażliwość na wyroby tytoniowe).

do zawartości

Diagnoza chorób dolnych

Ustal trafna diagnoza pomaga lekarzy nowoczesnych technik diagnostycznych oprzyrządowanie, pozwalające na określenie stopnia zaawansowania zmian naczyniowych. Najczęściej są: Doppler (badanie USG) rheovasography, sphygmography ciała, pletyzmografia, kapilaroskopia, skanowanie dwustronne z tych metod są bardzo pouczające, proste, nie traumatyczne i używane nie tylko w warunkach stanu stacjonarnego, jak również w klinikach. W szpitalach może być używany rentgenokonstrastnaya angiografii. Jako dodatkowe metody stosowane diagnostykę i diagnostykę vegetorezonansnaya przez Voll.

W razie potrzeby, wyznaczyć kompleksowe badanie.

 • US + radiografia cyfrowa pokaż, jak długo proces rozpoczął i zakres, w jakim nastąpiła zmiana tkanek.
 • Diagnoza Pulse pokazują stan kanałów energii, pozwala na indywidualizację i personalizację cel na tym etapie.
 • Diagnoza wegetatywnego-rezonansowe ujawnia chorobę we wczesnym stadium, co oznacza, niewystarczające lub nadmierne ołowiu południk.
 • Termografia pozwala rozpoznać (przejawami różnych temperaturach na skórze), procesy zachodzą w danym obszarze ciała.
 • Diagnoza foliowego electropunctural jest powszechnym sposobem, aby zrozumieć, związków przyczynowo-skutkowych oraz określa konkretne patogeny (bakterie, wirusy i grzyby).
 • Badania kliniczne i biochemiczne pozwalają nam zrozumieć, jak wyrażenie jest dysfunkcja niektórych układów organizmu.

do zawartości

Zabiegi endarteritis

Obecnie nie istnieją żadne metody leczenia, zatrzymać postęp choroby tętnic. Większość z nich ma na celu przyspieszenie rozwoju naczyń zabezpieczeń i zwalnia skurcze.

Farmakoterapia. W początkowym etapie właściwe jest zastosowanie do leczenia. Pacjentów przydzielono przeciwskurczowe, kwasu nikotynowego, leki przeciwpłytkowe, witamin (B, E, C) oraz leki przeciwhistaminowe. Aby tego leku dodaje różne fizjoterapii.

Mówić o sukcesie leczenia może zanik bólu i poprawić zdolność normalnego chodzenia.

W procedurach terapeutycznych należą:

 • Terapia EHF i akupunktura na celu przywrócenie równowagi energii w organizmie i krążenie energii w pewnym momencie biologicznej.
 • Aurikolupunktura, elektroaurikulopunktura, biorezonansowej oftalmotsvetografiya rezonansowa terapia mikrofalowa wpływa mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego, normalizuje zaburzenia współczulnego, przywspółczulnego wpływu na zaatakowanym systemem.
 • Laser i efekty magnetyczne zostały zaprojektowane, aby zatrzymać stan zapalny, przywrócić mikrokrążenie i regenerację uszkodzonych struktur. Zastosowanie dożylnej oświetlacz laserowy bioresonant pozwala krwi do penetracji w głąb tkanki, bez powodowania szkód. Po naświetlaniu, mniej stabilne stare krwinki czerwone są niszczone i bioaktywne składniki odżywcze przenikają osoczu i stymuluje regeneracyjne odpowiedzi immunologicznej.

Jeśli Powyższa metoda leczenia nie poprawia stanu pacjenta, objawy rosnąć endarteritis operacji potrzebie. Może być przypisany do prowadzenia ekspansji sympatektomia naczyń zabezpieczeń, poprawia krążenie krwi. Jeśli to konieczne, należy wykonać aortalno – zmiany tętnic wieńcowych lub trombintimektomii – usunąć skrzep krwi, który blokuje naczynia.

Ostateczności – odcięcie wykonuje się po miękkiej martwicy tkanek, zgorzel kończyn, lub gdy pacjent cierpi na stałą, nieznośny ból.

Zapobieganie chorobom

Na pierwszym miejscu jest zakaz palenia i spożywania napojów alkoholowych, które przyczyniają się do długotrwałego skurczu naczyniowego. Dodatkowe obciążenie na nogi tworzy nadwagi (najlepiej wyłączone z diety tłuszczu, mąki i słodkich potraw). Trzeba przenieść jak najwięcej: pływanie w wodzie, jazda na rowerze, spacery.

Ważnym czynnikiem – higieniczne stan stóp codziennego mycia wodą z mydłem przed pójściem do łóżka, sucha skóra jest zalecany do smarowania tłuszczu krem.

Share →