Choroby roślin doniczkowych

Choroby roślin doniczkowych

Aby Twoje ulubione rośliny są zawsze zadowoleni bujnej roślinności i jasne kolorowe kwiaty, należy prawidłowo dbać o nich. Ważne jest, aby okresowo sprawdzać na szkodniki roślin. Choroby roślin doniczkowych może być spowodowane niewłaściwym podlewania lub opieki, czasem winni szkodników.

Rozważmy podstawowe objawy, które mogą okazać się ich kolory i nauczyć się radzić sobie z tymi chorobami.

W roślin doniczkowych żółtych liści

Przyczyny tej choroby może być kilka:

 1. Żółknięcie jako proces naturalny. Gdy roślina zaczyna wieku, dolne liście zaczynają spadać dalej, żółkną. W tym przypadku, niczego nie można po prostu zapłodnienia kwiat nawóz i wyciąć wszystkie niepotrzebne.
 2. Za dużo wilgoci. W większości przypadków rośliny domowe wymagają umiarkowanego podlewania, w umiarkowanej wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przed zakupem konkretnego kwiat, należy przeczytać o właściwej pielęgnacji nich, to nie trzeba odebrać eksperymentalnie podlewania. Jeśli problem wymaga rozwiązania, jest to pilne, aby zmienić częstotliwość podlewania. Zazwyczaj, gdy lejek w ręku, chce przelać wszystkie kwiaty na parapecie.

  Takie podejście jest szkodliwe dla kwiatów. Warto zauważyć, że powodem, że żółte liście rośliny doniczkowe, może stać się nadmierna gleby suche. Więc będzie musiał starać się o kompromis.

 3. Robocze.

  Szczególnie wrażliwe na nagłe przepływu wiatru tropikalnych roślin. Każdy kwiat jest konieczne, aby znaleźć przytulne miejsce, gdzie nie ma przeciągów lub bezpośrednie światło słoneczne.

 4. Nadmiar lub brak światła słonecznego. Jeśli roślin żółkną w miejscach, gdzie stały cień, to jest oznaką braku światła.

Choroby i szkodniki roślin wewnętrznych

Przyczyną choroby są często bakterie lub inne szkodniki. Zastanów najczęstszych szkodników w rośliny doniczkowe i chorób, że powodują:

 1. Przyklejony liście roślin doniczkowych. Może to być oznaką mszyce nieracjonalnych. Aby poradzić sobie z tym problemem, można użyć środków owadobójczych. Bardzo dobrze znane leki "Fitoferm" i "Akhtar",
 2. Pająk. Kolor może być korzystne roztocza, brązowy lub jasnoszary. W każdym razie, to mały, a to jest niemożliwe do pominięcia.

  Typowo, osadza się w dolnej części płyty. Jesteś końcu zaczynają zauważać małe skupiska pajęczyn i kurzu na piśmie, które tworzą narożniki żyłach. Pasożyt ten kocha wszystkie rośliny, bez wyjątku, bardzo często znajduje się na ficus, palmy, kaktusy. Stosować leki "Vertimek", "Nurell-D", "Mavrik",

 3. Mączlika.

  Mały owad, ma żółtawy odcień. Larwy i dorosłych owadów wysysają soki z roślin. W rezultacie, liście kwiaty są przebarwione, zaczynają żółkną, na końcu może wysychają i opadają. Najgorsze jest to, że owady mogą być nosicielem wirusa.

 4. Skala Jose. Beetle – rośliny doniczkowe choroby spowodowane tytułowy szkodników wpływa na niemal wszystkie rodzaje.

  Odtworzenia jaj, które są niemal ciągła pokrywa warstwa cała roślina. Gdy choroba dopiero się zaczyna, skala Jose jest jeszcze młody, można przeciwdziałać poprzez rozpylanie. Dla bardziej zaawansowanych przypadkach odpowiedniej metody schesyvaniya ręcznie narośl. Następnie umyć liście i gałązki roztworu leku "Vertimek",

Sczerniałe liście roślin doniczkowych

Problem ten jest często spotykane w zimnych porach roku. Gdy powietrze jest zbyt suche, houseplants choroby prawie zawsze występuje. Nawet w najbardziej opiekuńczy Kwiaciarnia taki problem nie występuje bardzo rzadko.

Jest to szczególnie prawdziwe właściciele roślin tropikalnych, takich jak draceny. Codziennie dokładnie spryskać kwiaty wodą, nie zaszkodzi nabędzie najprostszy model nawilżacza.

Share →